Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Baldurs Gate 2

Poprosi on nas o pomoc w odbiciu swojej ukochanej - Safany, która została schwytana przez wilkołaki. Brzmi to trochę podejrzenie, ale przecież nie wypada odmówić. Możecie przeszukać pobliski dom (wcześniej w ścianie mała skrytka), choć w środku czeka nas dość trudna potyczka z grupą mglistych wampirów (3x purpurowa śmierć, 4x mglisty horror). W trzech szafkach w sali na północy (trzy pułapki) natrafimy na przeważnie niezłej jakości pociski. W głównej sali, w beczce, skrzynce i na półce natrafimy na sporą ilość mikstur leczących rany. Wychodzimy i podążamy do północno-wschodniego narożnika mapy, gdzie znajduje się obóz wilkołaków. Z godnie z oczekiwaniami, napotkamy tam Safanę w towarzystwie wilkołaka Lanfeara. Dość szybko wyjdzie na jaw, iż jest to pułapka! W wyniku kłótni (hm, dość ciekawej) Lanafear zabije Safanę, ułatwiając nam nieco zadanie. Do wyeliminowania pozostało jeszcze 6 wilkołaków - możecie spróbować obronić Corana (praktycznie niewykonalne).

Przy zwłokach nie odnajdziemy nic godnego uwagi. Przed opuszczeniem lasu proponuję jeszcze małą wycieczkę. Udajemy się na główne drzewo leżące w centrum mapy i po jego pniu podążamy na południowe. Tu przechodzimy na kolejny pień i po krótkim marszu w kierunku południowo-wschodnim znajdujemy się w pozornie niedostępnej części lasu. Odbijamy na północ (eliminując po drodze przeciwników) - naszym oczom ukażą się drzwi! Wchodzimy do środka. W jaskini, w jeziorku odnajdziemy Mana Bow +4 (20% odporności na magię) - uwaga na pułapkę, za chwile grota wypełni się grupą Kuo-Toa! Po ich ubiciu wychodzimy na powierzchnię - to już koniec naszej wycieczki. Najwyższa pora dostarczyć królowi elfów przedmiot, którego tak bardzo potrzebuje.

Underdark Exit Elhana odnajdziemy oczywiście w namiocie w centrum mapy - zwracamy mu latarnię, a ciągnąc za język, dowiemy się kilku nowych wiadomości dotyczących przeszłości Irenicusa i Bohdi. Wyczerpujących informacji na ten temat ma dostarczyć nam kapłanka Demina w mieście elfów. Już nie mogę się doczekać! Zostaniemy ponownie teleportowani do lasu Tethir, jednak z pomocą latarni król otworzy wejście do jednego z drzew! Każdy z naszych herosów zdobędzie 74 500 (!) punktów doświadczenia, co pozwoli awansować Imoen na kolejny poziom, dzięki czemu będzie mogła zapamiętać kolejne zaklęcie czwartego i piątego poziomu. Na co jeszcze czekacie? Nigdy nie marzyliście o tym, aby dostać się do miasta elfów? Teraz mamy okazję!

Suldanessellar Miasto jest w trakcie oblężenia, wszędzie toczą się walki - oczywiście to robota Irenicusa. Elhan poprosi nas o odnalezienie kapłanki Deminy lub królowej Ellesime - one powinny wiedzieć, jak pokonać Irenicusa. W tym czasie król zajmie się walką z najeźdźcami i ewakuacją pozostałych przy życiu elfów. Podążamy na północ i wchodzimy do pierwszego budynku - w środku natrafimy na grupę golemów (2x kamienne, 1x gliniany) atakującą bezbronne elfy - oczywiście nie będziemy przyglądać się bezczynnie i ubijamy gady. Wdzięczne elfy poinformują nas, gdzie mieszka kapłanka Demina. Z prawej strony natrafimy na szafkę i dwie pułki, w których odnajdziemy kamienny róg (potrzebny dużo później), Cloak of Elvenkind (+50% do ukrywania się w cieniu) i sporą ilość amunicji. Wychodzimy, wracamy na południe i tym razem podążamy na zachód. W pobliżu kolejnego domu musimy stawić czoło następnym golemom (dwa kamienne i jeden adamanitowy, wart 25 000 punktów doświadczenia). Na dachu odnajdziemy grupkę wystraszonych dzieci - odsyłamy je do Elhana.

Na południu grupa elfów stawia opór napierającym trollom - możecie im pomóc, a później odbijamy na południowy zachód, docierając do kolejnego z budynków. Zaczniemy od sprawdzenia, co znajduje się na pierwszym piętrze. Z lewej strony natrafimy na zaklęcie Time Stop (nie ma sensu się go uczyć, bo nasz mag nie awansuje na odpowiedni poziom, by móc rzucać czary dziewiątego poziomu. Zachowajcie pergamin, przyda się w finałowej walce) i Elven Priest Stone. W szafkach po prawej znajduje się trochę złota. Wychodzimy i udajemy się zbadać pomieszczenie położone na parterze. W szafce przed nami odnajdziemy zaklęcie Meteor Swarm, a z prawej strony umieszczone jest dziwne pudełko z zagadkami. Prawidłowe odpowiedzi wypisane są na kamieniu, który znaleźliśmy na górze. Po kolei należy wciskać: runę Corellan Lotharian, symbol Rillifane (Symbol of Rillifane), elfi symbol wody (elven Symbol of Water), runę oznaczającą drzewo życia (Rune that denotes the Tree of Life) - w nagrodę będziemy mogli zabrać naszyjnik z symbolem Rillifane (do czego będzie on nam potrzebny, dowiecie się za chwilkę).

Opuszczamy budynek i podążamy na zachód - grupka elfów zmaga się z trzema szkieletowymi wojownikami. Odbijamy na północny zachód do domu kapłanki Deminy - przed wejściem czeka nas trudna potyczka z demonem i magiem (znającym większość zaklęć dziewiątego poziomu - uwaga na Meteor Swarm i przywołanie kolejnego demona). Jak zwykle odpowiednio się przygotowujemy i do pomocy wzywamy kilka mieczy Mordenkaina. Po ubiciu strażników wchodzimy do środka. I tu kolejna potyczka: 3 Rakshasa atakują kapłankę - należy się bardzo spieszyć, inaczej szybko padnie ona martwa! Po opanowaniu sytuacji Demina opowie nam historię o poprzednich losach Irenicusa - nareszcie wiemy, z kim i dlaczego walczymy! Dowiemy się również, jak opanować sytuację w mieście i pokonać najeźdźców - należy zbudzić strażników lasu. Do tego celu potrzebne nam będą trzy artefakty Rillifane - symbol (który już mamy!), miecz księżycowy i puchar. Pora wyruszyć na poszukiwania, przed wyjściem nie zapomnijcie przeszukać zwłok Rakshasy - przy jednym z nich odejdziemy Girdle of Stone Giant Strength (zwiększające siłę do 20), a na półce za Deminą zwój z czarem Absolute Immunity. Udajemy się na zachód i odbijamy na północ - przed kolejnym z budynków natrafimy na grupkę elfów walczących z golemami (1 żelazny, 2 kamienne, 1 piaskowy).

Jeśli się pospieszycie, to za ich uratowanie otrzymamy 13 000 punktów doświadczenia. Wchodzimy do domu. W biurku z lewej strony odnajdziemy kamienną harfę (stanowi komplet z rogiem, który znaleźliśmy wcześniej), w szafkach po prawej stronie nie ma nic godnego uwagi. Wychodzimy, udajemy się na północny zachód i przechodzimy na małą polanę. Za chwilę czeka nas kolejna z serii trudnych potyczek. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Czarny Smok Nizidramanii'yt (kurczę, co za imię, nazwę tak syna ;-). Nie wdajcie się z nim w żadne interesy - i tak nie odda nam pucharu, a jedynie stracimy nasze wyposażenie. Czas zabrać bestii to, co do niej nie należy - nasza drużyna jest już na tyle doświadczona, że nie powinno być większych problemów. Tradycyjnie najlepszym zaklęciem okaże się Abi-Dabzim's Horrid, choć błyskawice i magiczne pociski radzą sobie także dość nieźle. Przy ciele potwora (wart 52 000 punktów doświadczenia) odnajdziemy interesujący nas złoty kielich życia, sporą ilość kosztowności i Bladesinger Chain +4 (klasa pancerza 1). Powracamy do miasta elfów i podążając na południowy wchód, wchodzimy do Domu Księżyca. Jeden z elfów zabawi się w kamikadze, poświęcając swoje życie, by pokonać demona - miło ;-) z jego strony - w ten sposób bez żadnych problemów zdobędziemy księżycowy miecz.

W szafce natrafimy na Boots of Elvenkind (+30% do cichego poruszania się), a tuż obok zwój z zaklęciem Gate. Posiadamy już wszystkie artefakty - pora udać się do świątyni Rillifane, która znajduje się dość daleko we wschodniej części miasta. Wcześniej możecie podążyć w kierunku zamku i pomóc elfom w walce z demonem (26 000), a także wyleczyć nasze rany u jednej z elfek. Przed świątynią czeka na nas niezwykle silny komitet powitalny złożony z grupy Rakshasy (6 sztuk). Batalia będzie niezwykle trudna, trudniejsza od potyczki ze smokiem! Koniecznie przyzywamy jak najwięcej potworów, puszczając ich jako pierwsze uderzenie. Naszych bohaterów trzymamy z dala od centrum walki (Rakshasa szybko rozpylą zabójczą chmurę) i przechodzimy do ataku z dystansu - początkowo za pomocą strzał i zaklęcia Abi-Dabzim's Horrid (bo nie wyrządzi ona krzywdy naszym potworom), później (gdy już nasze "mięso armatnie" zostanie wyeliminowane) waląc kulami ognia i wszystkim co tam jeszcze macie. Wchodzimy do świątyni. Kurczę, pomału robi się to denerwujące - kolejna walka. W sali przebywa mag Suneer, demon Glabrezu, żelazny golem i kolejny Rakshasa - mogą być problemy, których na szczęście da się uniknąć - wystarczy szybko podbiec do ołtarza i położyć na nim zabrane przez nas artefakty Rillifane (symbol, miecz i puchar). W ten oto sposób przebudzi się wysłannik Rillifane, który, wściekły, że świątynia została splądrowana, natychmiast zabije wszystkich naszych wrogów.

Nasi herosi otrzymają po 65 000 punktów doświadczenia, a przywołane duchy lasu niezwykle szybko opanują sytuację w mieście, ubijając wszystkich napastników. Dowiemy się o planach Irenicusa - bydlak wysysa energię z drzewa życia, chcąc stać się bogiem! Niestety, musimy rozprawić się z nim osobiście - wysłannik Rillifane podaruje nam jedynie Staff of the Woodlands +4 (chyba najlepsza laska dla druida - +3 do klasy pancerza, oswajanie zwierząt i przyzywanie Shambling Mound) i radę, aby odnaleźć królową Ellesime. Opuszczamy świątynię. Przed wejściem pojawiła się elfka Reirra - sprzedawczyni przedmiotów. Niestety, w jej ofercie nie odnalazłem nic szczególnie przydatnego ;-(. Proponuje niezwykle wysokie ceny za nasze przedmioty - i co z tego, złoto w tej grze nie będzie nam już potrzebne (chyba że zdecydujecie się na powrót do miasta Athkatla).

Udajemy się do zamku! W pierwszej z sal natrafimy na piękne drzewo. Warto zatrzymać się na chwilę i zerwać z niego wszystkie orzechy (kliknąć 3x). Idąc dalej, wejdziemy do komnaty z cudownym wodospadem - Elfi, dekorator wnętrz powinien dostać nagrodę - tu jest po prostu prześlicznie! Z lewej strony znajdują się dwie kamienne statuy, w których brakuje jakichś elementów - wkładamy im w ręce kamienny róg i harfę, które znaleźliśmy wcześniej - zarobimy 6000 punktów doświadczenia, woda przestanie płynąć, odsłania jąc wejście do podziemi. Teraz pozostaje nam już tylko rozmowa z ekipą naszych bohaterów - oczywiście wszyscy zgodzą się nam dalej towarzyszyć - wchodzimy.

Natychmiast przemówi do nas królowa Ellesime, wyjaśniając, że zanim będziemy mogli dobrać się do skóry Irenicusa, musimy zabić trzy olbrzymie pasożyty wysysające energię z drzewa życia. Dzięki orzechom, które zerwaliśmy po wejściu do pałacu, będziemy mogli dość szybko komfortowo przemieszczać się po gałęziach drzewa, wypełnią one bowiem puste przestrzenie. Czas udać się na poszukiwania - podążamy na zachód. Korzystamy (automatycznie) z pierwszego orzecha i po dość długim marszu natrafiamy na pierwszego z pasożytów. W momencie gdy spróbujemy go zabić, pojawią się dwa chroniące go żywiołaki ziemi (warte 6000) - nie będzie absolutnie żadnych problemów. Po ich wyeliminowaniu ubijamy pasożyta i odbijamy na południe (korzystając z kolejnego orzecha). Przed nami następny pasożyt i identyczny scenariusz, tym razem jako ochrona pojawią się dwa żywiołaki powietrza (7000). Oznacza to, że pozostał nam już tylko jeden pasożyt - po raz drugi przemówi do nas Ellesime, prosząc, abyśmy się pospieszyli. Podążamy na południowy wschód (przechodząc obok wysysającego energię Irenicusa - nie możemy mu nic zrobić) i korzystając z kolejnego orzecha, odbijamy na wschód. Przed nami ostatni pasożyt - bronić go będą dwa żywiołaki ognia (6000). Tuż po zabiciu pijawki przeniesieni zostaniemy do miejsca, w którym przebywa Irenicus, i rozpocznie się batalia!

<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow