Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

oblivion
Wspaniały kamień


Trzecim przedmiotem potrzebnym do rytuału jest potężny magiczny kamień ukryty w ruinach miasta starożytnej cywilizacji, i pilnowany przez Króla Nieumarłych. Brzmi milutko, no to w drogę do Miscarcand!

W ruinach będziesz zmuszony pokonać dziesiątki Goblinów, Szkieletów i innych Nieumarłych (np. Zombie). Szczególnie skuteczna okaże się broń obuchowa (młoty, maczugi) oraz zaklęcia rażące ogniem.

oblivion 232253,3
Rysunek 20 - Gobliny nienawidzą się ze Szkieletami. Daj im chwilę, a wszyscy przeciwnicy samoistnie się wybiją. Wystarczy się tylko przyglądać.


Labirynt składa się z trzech oddzielnych pomieszczeń. W każdym z nich obowiązuje podobny schemat- drogę blokują wielkie wrota. By je otworzyć musisz zeskoczyć do komnat na dół (jedyna droga), wcisnąć przycisk otwierający wrota i wrócić na górę.

Rozglądaj się uważnie i wypatruj w ścianach i na podłodze przycisków które otwierają przejścia. Po dotarciu do ostatniej komnaty odnajdziesz w niej poszukiwany kamień. Zapisz stan gry, wylecz rany i rzuć wszystkie pomocnicze zaklęcia - gdy tylko go dotniesz rozpocznie się jatka

oblivion 232254,4
Rysunek 21 - Król Nieumarłych potrafi rzucać potężne zaklęcia. Musisz działać błyskawicznie, podbiegnij do niego i wal mieczem lub czarami. Wcześniej przywołaj sobie wsparcie które skupi na sobie uwagę przeciwników


Po pokonaniu przeciwników zabierz ze zwłok Króla klucz i otwórz nim drzwi wychodzące z jego grobowca (wcześniej go okradnij). Podążając dalej przed siebie wyjdziesz szybko na powierzchnie i będziesz mógł powrócić do Cloud Ruler
Obrona Bruma


Oddaj artefakt Martinowi i zgodnie z jego sugestiami udaj się na rozmowę z władczynią Bruma. Wraz z nią podąż do kaplicy, gdzie oczekiwać was będzie Martin i reszta członków zakonu.

oblivion 232255,5
Rysunek 22 - Bitwa rozpocznie się, dopiero gry będziesz gotowy. Jeśli nie wykonałeś wszystkich zadań związanych ze zdobyciem sojuszników, to przed rozmową z władczynią zapisz stan gry. W razie problemów będziesz mógł od tego miejsca zacząć i wykonać zaległe zadania zapewniając sobie większe wsparcie


Raz jeszcze porozmawiaj z władczynią i wyraź swoją gotowość do walki. Wraz z wszystkimi rycerzami wybiegnij przed miasto i przygotuj się na bitwę jakiej jeszcze nigdy nie widziałeś.

Ogólne założenia są takie - musisz przeżyć i chronić z Martina. Przed miastem otworzą się trzy bramy Oblivion z których wyjdą dziesiątki przeciwników. Walka ma trwać do momentu aż otworzy się czwarta brama, największa. Gdy tylko ją zobaczysz, biegnij szybko w jej kierunku i przenieś się do piekielnej krainy.

Sojusznicy dla Bruma

Twoim celem jest udanie się z poselstwem do wszystkich władców pobliskich miast i poproszenie ich o pomoc - wysłanie wojska które wesprze obrońców Bruma w czasie zbliżającej się bitwy.

Siedziby wszystkich przywódców masz zaznaczone na mapie, niestety nie wystarczy ich tylko odwiedzić i grzecznie poprosić. Każdy władca poprosi cię o to samo - zamknięcie wrót Oblivion które pojawiły się w pobliżu miasta. Wiadomo, bo przecież tylko ty masz w tym doświadczenie. Tak oto stałeś się naczelnym "zamykaczem" w królestwie :).

Żarty jednak na bok, bo jest to niezwykle pracochłonne zadanie, warto je jednak wykonać. Armie które przybędą, będą stanowić nieocenione podejście w czasie zbliżającej się bitwy. Wprawdzie bez ich pomocy również można odnieść sukces, jednak wymaga to wiele szczęścia i wprawy (oraz kilkakrotnego wczytywania stanu gry).

Na zakończenie warto dodać, iż jeśli wykonałeś zadanie związane z bitwa o zamek Kvatch (ramka numer 4), to koniecznie odwiedź Matiusa. Zgodnie ze złożoną obietnicą, zechce cię on wspomóc w bitwie, bez stawiania żadnych dodatkowych żądań

oblivion 232349,1


oblivion 232350,2
<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow