Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

oblivion
Dostarczanie amuletu
Jaki piękny jest ten świat! Piękny i olbrzymi, dlatego na początek istotna rada odnośnie sposobów podróżowania. Pomiędzy kluczowymi lokacjami, możesz przemieszczać się w sposób zwykły, czyli na piechotę, lub automatyczny (korzystając z mapy). Podróżowanie samodzielne ma tą przewagę, iż po drodze zdobędziesz sporo punktów doświadczenia walcząc z bandytami i potworami, jak również odnajdziesz dziesiątki nieznanych wcześniej lokacji. Podróż automatyczna pozwala jednak zaoszczędzić wiele czasu, jak również problemów (bo nikt cię nie zaatakuje). Warto zauważyć, iż jest ona możliwa wyłącznie pomiędzy miejscami dobrze znanymi (miasta) i tymi w których już wcześniej byłeś. Jeśli zależy ci na czasie, przemieszczaj się automatycznie. Jeśli chcesz dobrze poznać grę i natrafić na setki zadań dodatkowych - zawsze podróżuj na piechotę. Jednakże ze względu na ograniczone miejsce, w tej solucji znajdziesz opis wyłącznie zadań podstawowych.

oblivion 231556,1
Rysunek 5 - Szybkie podróżowanie. Pomiędzy znanymi ci lokacjami możesz przemieszczać się automatycznie. W tym celu otwórz mapę (TAB) i kliknij w ikonę miejsca które chcesz odwiedzić


Jauffre, czyli osoba której masz dostarczyć amulet, mieszka w osadzie Weynon Priory (na zachodzie). Po dotarciu na miejsce, od razu skieruj się do jego domu i porozmawiaj z odźwiernym, Maborelem tłumacząc cel swojej wizyty. Jaufree prawdopodobnie znajduje się w swoim gabinecie na górze, udaj się więc do niego. Oddaj amulet i przyjmij kolejne zadanie, odszukanie syna Imperatora - Martina.

oblivion 231557,2
Rysunek 6 - W grze Oblivion postacie niezależne żyją własnym życiem. Śpią, jedzą, wykonują różne zadania. Dlatego ciężko jest do końca przewidzieć w którym miejscu znajduje się poszukiwana przez nas osoba. Niemal zawsze trzeba podążać według wskazówek kompasu i uważnie rozejrzeć się po okolicy.
Optymalizacja grafiki

Grafika w Oblivion zapiera dech w piersiach, jednak bardzo mocno obciąża procesor i wymaga dobrej karty graficznej. O ile w jaskiniach gra działa dość płynnie, o tyle na świeżym powietrzu może momentami drastycznie zwalniać. Jeśli wiec nie posiadasz super komputera, to warto byś zastosował kilka sztuczek zwiększających płynność gry.

Po pierwsze, wejdź w opcje gry i wyłącz "daleką widoczność", czyli pokazywanie budynków widocznych gdzieś na horyzoncie. Im "słabszy wzrok" będzie posiadać twoja postać, tym szybciej gra będzie działać, bo na ekranie będzie wyświetlany mniejszy obszar świata.

Po drugie, trzeba pogrzebać nieco w plikach. Znajdź plik Oblivion.ini (standardowo znajduje się on na dysku C, w katalogu "Moje dokumenty\Moje gry\Oblivion\" i otwórz go w notatniku. Następnie znajdź linię "bDoSpecularPass" i zmień 1 na 0.

Jeśli masz kartę graficzną firmy ATI (np. Radeon) to koniecznie zmień również 1 na 0 w linii "bUseRefractionShader", eliminując tym samym buga związanego z cięciem się gry podczas używania zaklęć przywoływania (i innych efektów związanych z ogniem).

Po trzecie, jeśli gra wciąż nie działa płynnie to niestety musisz zmniejszyć ilość detali. W opcjach gry zmniejsz rozdzielczość ekranu (np. do 800x600) i zmniejsz do x2, lub zupełnie wyłącz antyalizing

I wreszcie po czwarte, jeśli masz bardzo słaby sprzęt to czas na rozwiązanie drastyczne. Znajdź w pliku oblivion.ini linie, bDoDiffusePass, bDoAmbientPass i we zmień w nich 1 na 0. Gra straci wiele ze swojego uroku, jednak zacznie działać jak rakieta!

oblivion 231645,1


oblivion 231645,2
<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow