Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Lineage 2
Wędkowanie

Łowienie ryb oferuje całkiem inne doświadczenie niż walki oraz zdobywanie leweli.

Łowienie to nie tylko świetny sposób na odprężenie się, ale również sposobność na wyłowienie materiałów potrzebnych do złożenia specjalnych przedmiotów.

Sprzęt oraz skille potrzebne do łowienia można posiąść poprzez Fishermen`s Guild Members, którego znajdziecie w każdym Grocery Shop lub porcie.Poza skillami i sprzętem u tego npc, można również nauczyć się kilku innych skilli np. zwiększenie slotow w warehouse.

Do łowienia ryb potrzebna jest wędka oraz wabik.Przedmioty te można kupić w sklepie u rybaka albo poprzez wykonanie questa.

Na początek musisz wykupić skille.Kierując się do Fishermen`s Guild Memebrs stacjonującego w każdym mieście lub porcie możesz nauczyć się skilli Fishing,Reeling,Pumping oraz Fishing Mastery.

Wędka jest umieszczana w miejsce broni a przynęta w lewej ręce jak strzały. Gdy chwycisz wędke i użyjesz skilla Fishing, zacznie się wędkowanie.

Jeśli ryba złapie przynęte okienko z łowieniem zmieni się i wzamian ujrzymy okno na którym będziemy walczyć o wyciągniecie ryby z wody.

Skille takie jak Pumping i Reeling wpłyną na powodzenie w wyłowieniu ryby. Lewel skilli możemy podnosić płacąc adeną u Fishermen`s Guild Members. Należy używać skilla Reeling podczas gdy ryba się opiera i szarpie, a skilla Pumping gdy jest wymęczona i nie ma sił na walke.(Jeśli widać, że pasek niebieski przesuwa się w strone prawą należy użyć skilla Reeling jeśli jest w bezruchu wtedy Pumping) Podczas gdy dopiero zaczeliśmy łowić ukaże nam się zwykłe okienko połowu. Jeśli ryba chwyci przynęte wtedy pokaże nam się okno z "HP" ryby oraz czas jaki mamy aby ją wyłowić z wody. Połów zakończy się sukcesem tylko wtedy, gdy HP ryby spadnie do 0 przed upływem podanego czasu.

Z chwilą udanego połowu okno połowu zniknie a do naszego plecaka trafić może albo ryba albo szkatułka.

Jeśli połów nie będzie udany wtedy zniknie tylko okno połowu. Połów skończy się również jeśli w trakcie łowienia przez pomyłke ponownie użyjemy skilla Fishing .

Naciskając dwa razy na złowioną rybe bądź szkatułke możemy otrzymać losowy przedmiot. Przedmioty te można użyć przy składaniu przedmiotów z listy common lub wymienić na Proof of Catching u Fishermen`s Guild Member.

Ryby naogół występują w wodach gdzie uaktywnia się wskaźnik oddechu pod wodą podczas pływania lub w rejonach z unikalnym typem wody taką jak na przykład posiada Goddard w Hot Springs. Należy uważać podczas wyławiania na potwory, które mogą się pojawić w momencie wyciągania ryby.

Podnosząc skill Fishing Mastery mamy możliwość wyłowienia lepszej ryby. Jednakże, ryby te są silniejsze i inteligentniejsze niz ryby niskolewelowe, więc zaleca się podniesienie na równi ze skillem Fishing Mastery skilli Reeling and Pumping.

Podręcznik wędkarski z instrukcjami łowienia można zdobyć od Fishierman`s Guild Member. Wskazówki dla początkujących są również pokazane podczas łowienia z wabikiem dla początkujących. Kupujem go rownież u Fisherman`a.

Jeśli skill Reeling/Pumping przewyższa Fishing Mastery wiecej niż 2 lewele zostanie aktywowana kara.

Lineage 2 053210,1


Nocne wędkowanie

Nocne połowy zaczynają się od 12:00 a.m i trwają do 6:00 a.m (czasu gry). Czas w grze można sprawdzić pisząc /time lub patrząc na lewy górny róg mapy .

Luminous Bait jest wymagany do nocnych połowów i można go zdobyć poprzez Fishermen Guild Member. Przynęta ta może być użyta tylko w nocy. Gdy łowimy w nocy i używamy Luminous Bait wysokolewelowa ryba będzie brała.

Wysokolewelowa ryba może użyć podstępów. Jeśli je użyje wtedy skille Reeling i Pumping muszą być użyte na odwrót, aby zredukować HP ryby do 0.

W zależności od rodzaju, wysokolewelowa ryba może nagrodzić cię różnymi "fish scale" dropami.Jeśli uzbierasz wystarczająco "fish scale" danego typu możesz zanieść je do Fishermen Guild Member i wymienić na nagrode.

W zależności od twojego poziomu Fishing Mastery, rodzaj wysokolewelowej ryby która może być złapana oraz nagroda w postaci fish scales będą się różnić.

Fisherman’s Potions

Miksturki Fisherman’s tymczasowo redukują poziom skilla fishing mastery umożliwiając złowienie ryby określonego lewelu. Miksturke można kupić u Fishermen Gild Member. Jeżeli poziom miksturki jest wyższy niż poziom skilla fishing mastery wtedy będzie bezużyteczna. Efekt miksturki trwa 60 minut.

Miksturki Fishing przywracają poziom fishing mastery, który był obniżony przez miksturke Fisherman`s. Miksturke można kupić u Fishermen Guild Member. Miksturka zadziała nawet jeśli poziom fishing mastery nie był obniżony, dlatego trzeba być ostrożnym gdy się ją używa.

Lineage 2 053210,2


Turniej Fishing King Championship

Fishermen’s Guild Members poszukują najlepszych wędkarzy w całej krainie Elmore i Aden. Jeśli jesteś jednym z nich możesz wygrać fortune i sławe!

Turniej Fishing King Championship trwa przez jeden tydzien. Zawodnicy rywalizują w złapaniu jak największej ryby, rezultaty są określane poprzez rozmiar ryby którą złowi zawodnik.
<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow