Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Sacred 2: Fallen Angel

Sacred 2: Fallen Angel

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Sacred 2: Fallen Angel
dots Gatunek: hack&slash
dots WWW: www.sacred2.com/pl.html
dots Producent: Ascaron Software
dots Dystrybutor: Cenega Poland
dots Cena: 79,90 PLN
Sacred 2: Fallen Angel


Istnieją dwa scenariusze tworzenia sequeli - jeden bazuje na często rewolucyjnych zmianach w mechanice, które mogą zarówno wnieść produkcję na wyżyny, jak też pogrzebać ją całkowicie, drugi na odświeżeniu formy przy braku znaczących zmian w treści. Decydenci Ascarona poszli ścieżką powolnej ewolucji. W efekcie otrzymujemy ponownie Sacreda którego znamy, ale ładniejszego i bardziej rozbudowanego. Czy to znaczy, że odgrzewany kotlet znudzi nam się po kilku godzinach? Bynajmniej.

Energia T, źródło magii i wszelkiego życia, przepływa przez Ankarię od niepamiętnych czasów. Przez wieki piecze nad nią, a przez to nad losami świata, sprawowały anielskie wojowniczki, serafie. Pewnego dnia zadanie to powierzyły wysokim elfom. Korzystanie z Energii T pomogło ich cywilizacji rozkwitnąć i wkrótce stały się dominującą rasą w Ankarii. Nie udźwignęły jednak odpowiedzialności wynikającej z tak wielkiej mocy. Wojna domowa przekształciła się w olbrzymi konflikt, który pochłonął wiele istnień i obrócił świat w ruinę. Na najwyższych szczeblach władzy elfów wciąż trwają walki o dominacje, a niekontrolowana Energia T zatruwa ziemię, powodując przemianę istot, które się z nią zetknęły w krwiożercze monstra. Rozpoczyna się ostateczne starcie, którego wyniki zadecydują o tym, czy porządek zostanie przywrócony, czy też Ankarię na zawsze ogarnie chaos.

Sacred 2 Fallen Angel 203753,1
Jedna z ofiar energii T i krwiożerczych instynktów bohaterki


To właśnie nam przypadnie decyzja, jak potoczą się jej dalsze losy konfliktu, rozpoczynając rozgrywkę wybieramy bowiem stronę, po której się opowiemy, a jednocześnie jedną z dwóch kampanii, prowadzących do uratowania świata lub jego ostatecznej zagłady. Naszym alter ego może zostać jedna z sześciu postaci - od znanej z pierwszej części serafii, poprzez driadę (preferującą walkę bronią zasięgową wspieraną przez moce natury), wojownika cienia ponownie przywróconego do życia, okrutnego inkwizytora, elfkę wysokiego rodu - mistrzynię zaklęć - aż po strażnika świątyni. Ten ostatni jest najbardziej nietypową postacią jaką dane mi było widzieć w serii Sacred - cyborg o wyglądzie przypominającym wyobrażenie egipskiego boga Anubisa (człowiek z głową psa lub szakala), napędzany Energią T i wyposażony w działko energetyczne wbudowane w lewą rękę. Poszczególni bohaterowie oferują zupełnie odmienny styl gry, co więcej, w obrębie danej postaci w zależności od dokonywaniach przez gracza wyborów możliwe jest stworzenie co najmniej dwóch znacząco różniących się od siebie buildów.

Na brak różnorodności nie można narzekać również w sferze ekwipunku - w trakcie wojaży znajdziemy całe tony różnego typu elementów wyposażenia, różniących się między sobą wyglądem, a co ważniejsze - siłą i rodzajem umagicznienia. Niektóre przedmioty są unikalne dla danej klasy, jak skrzydła serafii czy pistolety strażnika świątyni. Miłośnicy polowania na coraz potężniejsze i rzadsze egzemplarze, przebierania w łupach i dopasowywania wzmocnień do wybranej strategii będą z pewnością usatysfakcjonowani. Każdą założoną rzecz można oczywiście natychmiast zobaczyć na naszej postaci podczas gry.

Zdobycie każdego kolejnego poziomu doświadczenia owocuje wzrostem współczynników (siła, wytrzymałość, witalność, zręczność, inteligencja, siła woli), jednak największy wpływ na wartość bojową naszej postaci mają umiejętności. Podobnie jak w poprzedniej części zdobywane i wzmacniane są przy użyciu run, przy czym każda kolejna zwiększa nie tylko moc umiejętności, ale także czas jej regeneracji, który przy braku many czy innej tego typu energii stanowi jedyny wyznacznik częstotliwości jej używania. Nowością jest jednak możliwość modyfikowania używanych zdolności przez wybór trzech z sześciu dostępnych ulepszeń. Przykładowo dla kuli ognistej może to być zwiększenie obrażeń, samonaprowadzanie na cel, wybuch po trafieniu czy zwiększenie ilości wypuszczanych pocisków. Dana umiejętność może więc funkcjonować w odmienny sposób w zależności od dokonywanych wyborów.

Sacred 2 Fallen Angel 203753,2
Nec Hercules contra plures – ale samobieżne działo ogniowe sobie poradzi


Każda z postaci rozpoczyna rozgrywkę w innym miejscu świata, jednak choć początki ich wątków są różne, szybko splatają się we wspólną ścieżkę. W trakcie podróży przyjdzie nam zwiedzić wszystkie ważne miejsca Ankarii, niektóre zapomniane od wieków. Już pierwsza część Sacred oferowała olbrzymi świat, tutaj jest on wręcz gigantyczny - nie zabraknie w nim malowniczych łąk i lasów, gorącej pustyni, terenów bagiennych czy tajemniczych ruin. Przejście z jednego krańca mapy na przeciwległy zajmie dobre kilka godzin, przy czym ani razu nie zobaczymy ekranu wczytywania. Jakby tego było mało, w wielu miejscach odnaleźć można również zejścia do licznych jaskiń i labiryntów.

Sacred 2: Fallen Angel - recenzja gry

| 1 | 2 | 3 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow