Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

World of Warcraft
Szaman (Shaman)

Tylko członkowie Hordy mogą prowadzić postać szamana. Jest to klasa mieszana. Potrafi rzucać czary ofensywne oraz leczyć współtowarzyszy gdy trzeba może przyjmować na siebie obrażenia, ale też potrafi nieźle walczyć. W żadnej z ról nie jest tak dobry, jak wyspecjalizowane w nich klasy, ale za to wspaniale wypełnia lukę w drużynie, w razie potrzeby zastępując każdą klasę. Z tego też powodu prawie zawsze znajdzie się dla nich miejsce w drużynie. Potrafi stawiać totemy, które zapewniają rozmaite bonusy znajdującym się wokół nich członkom drużyny lub niekorzystnie wpływają na wrogów. Najbardziej wszechstronna klasa w świecie Warcrafta.

Potrafi posługiwać się: jednoręczna broń obuchowa, kije, sztylety, bronie na pięści, jednoręczne topory, tarcze, pancerze płócienne, skórzane, a później kolczugi. Szamani wyspecjalizowani w drzewku wzmocnienia mogą również dzierżyć dwuręczne topory oraz dwuręczną broń obuchową.
Drzewka talentów:
Żywioły(Elemental) – Rozwijając to drzewko, szaman doskonali swoje czary ofensywne oraz zwiększa możliwości totemów.
Wzmocnienie(Enhancement) – Wyspecjalizowanie w tym drzewku znacznie poprawi umiejętności szamana w walce wręcz oraz stawianiu totemów.
Odnowienie(Restoration) – Jak nietrudno się domyślić drzewko to usprawni przede wszystkim skuteczność czarów leczących szamana.

World of Warcraft 181511,4
Bul Bul Bul


Druid (Druid)

Druid jest kolejną klasą hybrydową. Potrafią pełnić w drużynie wiele ról, ale tylko jedną w danym czasie. Główną ich umiejętnością jest możliwość przybierania różnych form. Gdy pozostaje we własnej postaci, jest doskonałą klasą leczącą. Przybierając postać niedźwiedzia, staje się wojownikiem, a w postaci kota walczy jak łotrzyk. Zmieniając się w postać Moonkina miota czary jak magowie. Nie potrafi podobnie jak szaman dopasować się do dowolnej roli, a raczej pełni je w zależności od tego, jak się rozwijał podczas gry. Inaczej jednak niż szaman każdą z ról pełni prawie tak samo dobrze, jak wyspecjalizowana w niej klasa.

Potrafi posługiwać się: kije, jedno- i dwuręczna broń obuchowa, sztylety, bronie na pięści, pancerze płócienne i skórzane.
Drzewka talentów:
Równowaga(Balance) – Drzewko udoskonalające zaklęcia służące zadawaniu obrażeń.
Dzika walka(Feral Combat) – Druid wyspecjalizowany w tym drzewku skupia się na walce pod postacią zwierząt, niedźwiedzia bądź kota.
Odnowienie(Restoration) – Jeśli druid chce efektywnie leczyć siebie i towarzyszy specjalizuje się w tym właśnie drzewku.

Mag (Mage)

Nikt tak jak mag nie posługuje się magią. Zadaje on ogromne obrażenia na odległość dzięki różnorodnym czarom działającym tak na grupę, jak i na pojedynczych przeciwników. Do tego potrafią oni wyczarowywać jedzenie oraz wodę, a także tworzyć portale pomagające w podróżowaniu. Swoją ogromną skuteczność w walce przypłacają jednak bardzo niską odpornością. Klasa ta jest niezbędna w każdej drużynie, musi jednak polegać na pomocy towarzyszy, inaczej bardzo szybko może stracić życie.

Potrafi posługiwać się: kije, różdżki, sztylety, miecze jednoręczne, pancerze płócienne.
Drzewka talentów:
Wiedza tajemna(Arcane) – Pozwala magowi wyspecjalizować się w zaklęciach ze szkoły magii tajemnej.
Ogień (Fire) - Mag ognia zadaje największe obrażenia zaklęciami należącymi do tej właśnie szkoły magii.
Mróz(Frost) – Władający mrozem mag spowalnia swoich wrogów oraz sieje spustoszenie posługując się magią lodu.

Czarnoksiężnik (Warlock)

Czarnoksiężnicy specjalizują się w magii cienia oraz rzucaniu klątw na swoich przeciwników. Podobnie jak łowcy dowodzą podwładnymi sobie istotami. Różnica polega na tym, że czarnoksiężnik przywołuje podwładnych ze świata demonów. W przeciwieństwie do maga jego czary nie zadają obrażeń jednym potężnym uderzeniem, a raczej przez dłuższy czas męczą wroga zadając mniejsze obrażenia, co kilka sekund. Dzięki przyzywanym przez siebie demonom czarnoksiężnik sprawdza się podczas gry w pojedynkę. Dzięki użytecznym czarom oraz klątwom staje się zaś świetnym członkiem drużyny, nie do zastąpienia przez żadną inną klasę. Czyni to z niego doskonałą klasę dla tych, którzy jednakowo dobrze chcą bawić się tak samemu, jak i w drużynie. Dodatkową umiejętnością czarnoksiężnika jest możliwość przywoływania własnego wierzchowca w postaci Koszmaru, czyli czarnego konia z ognistymi kopytami oraz grzywą.

Potrafi posługiwać się: kije, sztylety, różdżki, jednoręczne miecze, pancerze płócienne.
Drzewka talentów:
Cierpienie(Affliction) – Czarnoksiężnik, który specjalizuje się w tym drzewku, najlepiej posługuje się klątwami. Pozwala mu to poruszać się w czasie walki, a gdy przeciwnik cierpi od powoli dostawanych obrażeń, nakłada na niego kolejne klątwy.
Demonologia(Demonology) – Gdy postać wyspecjalizuje się w tym drzewku, przede wszystkim stanie się o wiele trudniejsza do zabicia, jako że będzie dowodził znacznie lepszymi demonami oraz rzucał lepsze zaklęcia pomagające mu przetrwać.
Zniszczenie(Destruction) – To drzewko pozwoli rzucać czarnoksiężnikowi potężniejsze czary zadające bezpośrednie obrażenia, co wiąże się z szybszym uśmiercaniem wrogów.

World of Warcraft 181511,5
Takie widoki w świecie Warcrafta są częste


Kapłan (Priest)

Kapłan to przede wszystkim klasa specjalizująca się w leczeniu i wspomaganiu towarzyszy pozytywnymi czarami. Nie jest to jednak jedyna ich rola, gdyż całkiem nieźle radzą sobie z czarami ofensywnymi. Zwłaszcza kapłani cienia potrafią walczyć w sposób zbliżony do czarnoksiężnika, nakładając na wroga osłabiające czary. Kapłan jest absolutnie niezbędny w każdej drużynie, jako że jest najlepszą klasą leczącą w grze. Bez niego żadna grupa poszukiwaczy przygód nie ma racji istnienia, a jego obecność znacznie zwiększa jej skuteczność. Będąc kapłanem zawsze znajdziesz towarzyszy, ale też będzie spoczywać na Tobie odpowiedzialność za ich losy.

Potrafi posługiwać się: jednoręczna broń obuchowa, różdżki, sztylety, kije, pancerze płócienne.
Drzewka talentów:
Cień(Shadow) – Kapłani cienia radzą sobie najlepiej, gdy stosują magię zadającą obrażenia wrogom. Rzadko potrzebni w drużynie, ale doskonale radzący sobie w potyczkach między graczami oraz grze w pojedynkę.
Dyscyplina(Discipline) – Drzewko dyscypliny pomaga kapłanom rzucać skuteczniejsze czary wspomagające towarzyszy w walce.
Świętość(Holy) – Kapłani wyspecjalizowani w tym drzewku dysponują najlepszymi umiejętnościami leczącymi w grze. Potrafią utrzymać przy życiu całą grupę graczy, nawet w trudnych sytuacjach.Mam nadzieję, że ta garść informacji, pomoże stworzyć odpowiednią dla każdego postać i wraz z nią zagłębić się w świat Warcrafta, jako jeden z jego bohaterów i obrońców.


E-mail autora: Dr Acula
Autor: Dr Acula
<< poprzednia | 1 | 2 | 3


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow