Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

World of Warcraft
Klasy:

Wojownik (Warrior)

Główna rolą wojownika jest przyjmowanie na siebie obrażeń zadawanych przez przeciwników. Grając tą klasą polegał będziesz głównie na własnym uzbrojeniu. Dla żadnej innej klasy nie jest tak ważne, jaki pancerz nosi się i jakiej broni używa. W razie potrzeby wojownik zadaje też całkiem spore obrażenia walcząc wręcz. Nie posiada standardowego paska many, a zamiast niego zyskuje punkty furii, gdy otrzymuje lub zadaje obrażenia. W drużynie często pełni rolę przywódcy. Prowadzi kompanów, pierwszy rzuca się do walki, ostatni (w razie przewagi wroga) ucieka. Potrafi sprawić, by przeciwnik przestał atakować słabszych członków grupy, a skupił się na postaci wojownika. Główną wadą wojownika jest brak jakichkolwiek możliwości leczenia się, polega więc na pomocy kompanów. Klasa niezbędna w każdej drużynie.

Potrafi posługiwać się: Każdy rodzaj broni poza różdżkami, tarcze, każdy rodzaj pancerza.
Drzewka talentów:
Bronie(Arms) – Rozwijając to drzewko, wojownik wyspecjalizuje się w posługiwaniu bronią oraz będzie zadawał większe obrażenia.
Furia(Fury) – Wyspecjalizowany w tym drzewku wojownik zadaje największe obrażenia pojedynczym ciosem.
Ochrona(Protection) – To drzewko jest pełne zdolności, które pomogą przetrwać nie tylko samemu wojownikowi, ale także i jego drużynie. Prawdopodobnie najlepsze drzewko talentów u wojownika.

Łotrzyk (Rogue)

Klasa, której główną rolą jest zadawanie obrażeń w walce wręcz. Umiejętność zakradania się i zadawania ciosów w plecy tylko ułatwia im to zadanie. Czyni to z łotrzyka doskonałego zabójcę klas, które rzucają czary. Dodatkowo potrafi on tworzyć trucizny. W drużynie jest praktycznie niezbędny. Często ginie dość szybko, ponieważ nie może nosić zbyt ciężkich pancerzy, a walczy w pierwszej linii podobnie jak wojownik. Gdy wróg zaczyna atakować łotrzyka zamiast wojownika, ten pierwszy powinien jak najszybciej usunąć się z pola widzenia przeciwnika, gdy jednak wróg znów skupi się na wojowniku, łotrzyk jednym niespodziewanym atakiem potrafi przechylić szalę zwycięstwa na stronę drużyny. Zamiast paska many dysponuje paskiem energii oraz punktami combosów, które pozwalają na wykonanie ciosów kończących (podobnie jak to było u zabójczyni w Diablo 2).

Potrafi posługiwać się: sztylety, bronie miotane, miecze jednoręczne, łuki, kusze, broń palna, jednoręczna broń obuchowa, bronie na pięści, pancerze płócienne i skórzane.
Drzewka talentów:
Morderstwo(Assassination) – Dzięki temu drzewku łotrzyk będzie zadawał potężne ciosy krytyczne i ogromne ilości obrażeń.
Walka(Combat) – To drzewko przede wszystkim pomaga utrzymać się łotrzykowi przy życiu, dzięki rozwijaniu wielu dobrych technik obronnych.
Subtelność(Subtlety) – Łotrzyk wyspecjalizowany w tym drzewku najlepiej czuje się w cieniu. Porusza się cicho i szybko, zadając ciosy z zaskoczenia i zyskując w ten sposób znaczną przewagę na początku walki.

World of Warcraft 181510,3
"My Bony is over the ocean..."


Łowca (Hunter)

Łowca to przede wszystkim specjalista w posługiwaniu się bronią dystansową. Swoje braki podczas walki wręcz nadrabia możliwością oswajania bestii, które później stają się nieodłącznymi jego towarzyszami. Używając broni dystansowej łowca potrafi zadać olbrzymią ilość obrażeń, jak również pozbawiać wroga many, lub go spowolnić. Nie jest to klasa szczególnie poszukiwana do drużyny, z racji niezbyt określonej w niej roli, świetnie nadaje się za to do gry w pojedynkę. Używając swoich umiejętności takich jak tropienie czy zastawianie pułapek oraz tworząc dobrany duet z oswojonym zwierzakiem łowca potrafi sprostać większości stawianych przed nim zadań. Wspaniale sprawdza się też w walce z innymi graczami.

Potrafi posługiwać się: łuki, broń palna, kusze, broń miotana, sztylety, topory jedno- i dwuręczne, miecze jedno- i dwuręczne, włócznie, bronie na pięści, kije, pancerze płócienne, skórzane, a później także kolczugi.
Drzewka talentów:
Władanie Bestiami(Beast Mastery) – Rozwinięcie tego drzewka pomoże łowcy sprawniej kontrolować bestie oraz przyjmować różne ich aspekty.
Łucznictwo(Marksmanship) – Skupiający się na rozwoju tego drzewka łowca, będzie ekspertem w walce na odległość.
Przetrwanie(Survival) – To drzewko pozwoli postaci przetrwać walkę wręcz, unikać ciosów oraz zastawiać skuteczniejsze pułapki.

Paladyn (Paladin)

Klasa dostępna tylko dla członków Sojuszu. Paladyn to hybryda wojownika i kapłana. Zadaje niewielkie obrażenia, ale jest bardzo odporny, a także rzuca wiele przydatnych zaklęć wspomagających towarzyszy. Bardzo chętnie przyjmowany do drużyny, bo podobnie jak wojownik potrafi przyjąć rolę żywej tarczy, lecząc w międzyczasie swoich towarzyszy. Choć nie dorównuje innym klasom, które mają rolę podobną do niego, to jednak jako połączenie wojownika z kapłanem jest niezastąpiony, zwłaszcza że w przeciwieństwie do tego drugiego, potrafi przetrwać sam na sam walkę z przeciwnikiem. Dodatkowo zamiast kupować wierzchowca, mogą przyzywać własnego konia bojowego.

Potrafi posługiwać się: jedno- i dwuręczne miecze, jedno- i dwuręczne bronie obuchowe, jedno- i dwuręczne topory, włócznie, tarcze, każdy rodzaj pancerza.
Drzewka talentów:
Świętość(Holy) – Paladyn inwestujący punkty w to drzewko wyspecjalizuje się przede wszystkim w leczeniu i innych podobnych zaklęciach.
Ochrona(Protection) – To drzewko pomaga rozwinąć defensywne umiejętności paladyna, posługiwanie się bronią jednoręczną oraz niektóre aury.
Zemsta(Retribution) – Wyspecjalizowany w tym drzewku paladyn będzie przede wszystkim zadawał obrażenia oraz posługiwał się bronią oburęczną.

World of Warcraft - poradnik

<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow