Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Fajne gry za darmo. Gry do pobrania

Zapraszamy! W tym dziale znajdują się fajne gry do pobrania. Patche, wersje demo, stare gry rpg, jak również nowości! Oferujemy wszystkie gry za darmo! Pobierz i graj!

Fajne gry do pobrania. Gry za darmo
wg tytułu wg rozmiaru wg ściągnieć malejąco rosnąco
Daemonsgate

Jedna z gier cRpg, która zawiodła komercyjnie, ze względu na ambitną kampanię reklamową. Gra mimo to miała dosyć przeciętnie skonstruowane poziomy, standardową fabułę i powtarzające się dialogi. Można jednak pograć.

3,47 MB 781 sciagnij
Dark Designs 2

"Dark Designs I i II" to typowe labiryntowe gry cRpg, podobne nieco do wczesnych gier spod tytułów "Wizardry" i "Ultima": wielopostaciowa drużyna, świat gry postrzegany Twoimi oczami, który zmienia się na widok "z góry" podczas walki. Obie części prezentują podobny poziom i nie różnią się zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne produkcje innych firm: standardowa fabuła, potwory i interfejs, który w znacznym stopniu przypomina ten z gry "Ultima". Gra nie jest rewolucyjna, ale jest dosyć grywalna i posiada kilka(-naście) elementów, których nie można znaleźć w innych wczesnych grach cRpg. Warto zwrócić uwagę na fakt, że gra została napisana przez Johna Romero - późniejszego założyciela firmy ID Software (wydali także Dooma, "Quake'a" itp.), przez co warta jest choćby z tego powodu zobaczenia. Można pograć, chociaż nie spodziewajcie się jakichś rewelacji.

0,09 MB 1028 sciagnij
Dark Queen of Krynn

Jest to klasyczny cRPG z elementami strategii rozgrywający się w świecie DragonLance. Świat ten został opisany w wielu książkach i bazuje na zasadach gry fabularnej "Dungeons&Dragons". Gra jest wyjątkowo wciągająca, wielki świat, złowrogie smoki, drużyna bohaterów doskonaląca swoje umiejętności i to coś niepozwalające oderwać się od monitora na wiele godzin. Dla miłosników RPG i świata DragonLance pozycja obowiązkowa (oby więcej takich obowiązków).

1,88 MB 1121 sciagnij
Dark Sun

Znakomita gra cRpg wzorowana na systemie Advanced Dungeons&Dragons. Na początku gry wybierasz sobie do czterech osób, które znajdą się w drużynie. W grze przyjdzie Ci rozwiązać wiele zadań. Scenariusz nie jest do końca liniowy (możesz robić to, co uważasz za słuszne), jednak wszystkie drogi poprowadzą Cię w końcu do ostatecznej rozgrywki, którą będzie bitwa, w której także Ty będziesz uczestniczyć. W grze występuje mnóstwo przedmiotów (zwykłych jak i magicznych). Każdemu z bohaterów możesz wybrać profesję (mag, kleryk, psionista, wojownik, złodziej itp.), jak i sferę magiczną/psioniczną, którą będzie się on posługiwał. Niektóre rasy posiadają także możliwość nauki kilku profesji. Gra jest wspaniała i z pewnością zapewni Ci wiele godzin (dni?) świetnej zabawy. Grafika VGA została doprowadzona do poziomu, który może nie rzuca na kolana, acz wygląda nieźle i nie męczy zbytnio oczu. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić do trochę denerwująca muzyka i drętwa animacja postaci. Ale nie jest źle. Niedoróbki rekompensuje wysoka grywalność (co jest w takich grach najważniejszym punktem).

6,48 MB 1301 sciagnij
Dark Sun 2: Wake of the Ravager

W stosunku do części pierwszej gra oferuje nowy, ciekawy scenariusz, lepszą grafikę, większy teren gry. Akcja gry rozgrywa się w świecie Athas, tym samym co w poprzedniej części. Tym razem nie kierujesz poczynaniami czwórki wycieńczonych gladiatorów-niewolników, lecz czterema podróżnikami, którzy przybyli do miasta Tyr, aby wyplenić z niego złe siły. Engine gry jest podobny do poprzedniej części, ogólny design, sposób obsługi programu jest identyczny. Na swej drodze napotkasz wiele nowych potworów, będziesz mógł rozwiązać wiele zagadek, różnych questów (tych większych i mniejszych). To wszystko tworzy specyficzną, ciekawą atmosferę gry, przez to staje się ona wraz z rozwojem wypadków coraz bardziej ciekawa.

7,57 MB 1105 sciagnij
Darklands

Jedna z najlepszych gier cRpg, jakie kiedykolwiek wyprodukowano i definitywnie NAJLEPSZA gra, w której uwzględniono aspekt historyczny, jaka kiedykolwiek powstała. Prawdziwą plagą były jednak błędy w początkowej wersji programu. Najnowsza wersja (prezentowana tutaj) została poprawiona, jednak było już za późno... Gra nie zdobyła sobie należnego uznania i... dzięki niej Microprose zaprzestało dalszych wysiłków w tym gatunku gier. Co czyni grę Darklands tak specjalną? Najważniejszą rzeczą, która odróżnia tę grę od innych jest dokładny scenariusz historyczny, który osadza grę w średniowiecznych Niemczech: poczynając od olbrzymiej mapy z 90 miastami, z prawdziwym kalendarzem i systemem walutowym, kończąc na odmiennej broni i zbrojach i przynależnym im wadze i jakości. Standardowe rzucanie czarów zostało zastąpione wspaniałym (i oczywiście autentycznym) interfejsem "alchemika", który pozwala Ci na dowolne mieszanie różnych składników i tworzenie substancji o różnych właściwościach. Oczywiście różne substancje wymagają różnego stopnia zaawansowania postaci - najtrudniejsze mogą wymagać wykonania np. dodatkowych modłów. Możesz się także modlić o pomoc i uzdrowienie, jeśli tego wymaga sytuacja. System tworzenia postaci w Darklands jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek opracowano (bardzo przypomina ten znany z "Daggerfall"). Po wybraniu płci i imienia, wybierasz swoją przynależność kastową, która będzie miała wpływ na statystyki i zdolności. Potem wybierasz zdolności, które "posiadła" Twoja postać - każda taka zdolność zabiera Twojej postaci 5 lat z życia, więc nie przeginaj z nadmiernym "pakowaniem" statystyk postaci, bo może się okazać, że wcielisz się w postać niedołężnego staruszka. Taka forma "wymiany" pomiędzy wiekiem a umiejętnościami wymaga od Ciebie umiejętności strategicznego planowania. Celem Twojej podróży jest po prostu stanie się sławnym. Gra jest zupełnie nieliniowa: będziesz mógł wypełnić questy, różne postacie będą Cię prosić o udanie się do różnych miejsc, aby wykonać dla nich różne zadania. Nagrodą za ich wypełnienie jest najczęściej gotówka, ale czasami także uznanie dla Twojej drużyny wsród ludności. Jeśli szukasz gry, która dostarczy Ci dziesiątki, jeśli nie setki godzin zabawy i dodatkowe elementy edukacyjne, ta gra jest stworzona dla Ciebie.

11,80 MB 2246 sciagnij
DarkSpyr

Darkspyr to gra cRpg w ujęciu "Ultimy" (widok na teren z góry). Kierujac swoim bohaterem, Twoim zadaniem jest pokonanie niemilca, który czai się na końcu gry ;) Po drodze natkniesz się na przeciwników, których należy unieszkodliwić, oraz na różne przedmioty, które należy zebrać. Gra ma przyjemną grafikę i animację.

0,35 MB 904 sciagnij
Disciples of Steel

"DoS" jest klasycznym cRpg. Tworzysz drużynę składającą się z sześciu postaci (profesje zaczerpnięto z D&D), po czym wkraczasz w wir przygody. Sama gra toczy się w perspektywie 2D - z widokiem z góry. Reprezentacja jednostek, budynkow itp. jest symboliczna. Mapa gry została podzielona na pola, na których znajdują się ikony informujące Cię o lokacji Twojej drużyny, potworów, drzew etc. Walka toczy się w takiej samej perspektywie (aczkolwiek, znacznie przybliżonej) w turach. Gra posiada niezłą grafikę VGA.

4,84 MB 893 sciagnij
Dragon Lord

Połączenie gry cRpg i przygodowej. Hodujesz smoki, które są główna bronią w walce z przeciwnikiem. Ładna grafika VGA.

0,42 MB 1450 sciagnij
Dragons of Flame

"DoF" to gra cRpg ze znanej firmy SSI (która wydaje wiele tytułów z tego gatunku). Gra podobna jest nieco do serii "Ultima" (za sprawą przyjętej perspektywy patrzenia na teren, na którym toczy się gra). Twoim pierwszym zadaniem będzie likwidacja hord Draconian. Gra posiada niezłą grafikę EGA i fabułę.

0,27 MB 965 sciagnij
<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna >>
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow