Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

The Witcher

Ciekawie się zapowiada, prawda? Dodam tylko, że na pewno spotkamy postacie znane z książek Sapkowskiego. Będzie bard Jaskier, z pewnością ujrzymy piękne czarodziejki - Yennefer i Triss Merigold, być może przyjdzie nam walczyć ramię w ramię z Mivą. Krążą także plotki, że ponownie spotkamy Ciri.

Według mnie, jednym z lepszych pomysłów twórców jest zerwanie ze stereotypem czarno-białego świata (mam tu na myśli podział na złych i dobrych bohaterów, a nie monochromatyczną grafikę). Weźmy takiego nekromantę. Z założenia jest to raczej nieprzyjemna postać, prawda? W „Wiedźminie” ma być zupełnie inaczej. Występujący tam nekromanta, wziął się za swój fach, ponieważ chciał odzyskać zmarłą w tragicznych okolicznościach żonę. Niestety, zamiast doprowadzić do wskrzeszenia jej, stworzył pluton kościotrupów, zombiaków i innych nieumarłych paskudztw.


The Witcher 200314,3

_______


Jeśli chodzi o tak charakterystyczną cechę dla gier RPG jak rozwój postaci, to na razie nie wiadomo zbyt wiele. Dzięki naszym staraniom, Geralt będzie awansował na coraz wyższe poziomy, jednak w tej chwili na temat cech, umiejętności i innych statystyk nie wiemy praktycznie nic. Być może jednak w ostatecznej wersji gry będzie znajdowała się opcja zmiany wyglądu bohatera. Niestety nie wiadomo, czy będzie to dotyczyć tylko strojów, czy też całego bohatera. Przyznajcie sami, że fajnie byłoby zrobić naszemu herosowi irokeza lub przefarbować mu włosy na niebiesko.

Osobny akapit należy się systemowi walki. Istnieć bowiem będą trzy różne style prowadzenia walki: ofensywny, defensywny i zbalansowany. Pierwszy będzie nastawiony na atak, drugi na obronę, a trzeci będzie w sobie łączyć oba te style. Każdy z nich umożliwiać będzie wyprowadzanie innych, różnorodnych ataków, które będzie można łączyć w wyjątkowo efektywne kombinacje.

Największą zaletą gry "The Witcher" będzie bez wątpienia grafika (jeśli nie wierzycie, to popatrzcie na screeny). Jedną z najważniejszych zmian będzie modyfikacja sposobu prezentacji świata gry - Aurora S (to znany nam już silnik z „Neverwinter Nights”, jednak został zmodyfikowany nie do poznania) przedstawia go dokładnie takim, jakim go zaprojektowano i nie korzysta przy tym z gotowych elementów znanych jako segmenty. Dzięki temu grafika będzie unikalna i bardzo szczegółowa. Wszystkie elementy otoczenia stworzono w programie 3D Studio Max 6.0 i dopiero później włączono do engine'u gry. Ta wersja engine'u potrafi korzystać z wygenerowanych przez program 3DS Max map efektów świetlnych. Dzięki temu generowane w programie cienie będą wyglądać dużo bardziej realistycznie i zużywać mniej zasobów systemowych. Do engine'u zostały dodane nowe, realistyczne efekty nieba i efekty wodne. Całość renderingu w grze odbywa się z pomocą bibliotek DirectX 9, a engine współpracuje z szeroką gamą różnorodnych shaderów (bump mapping, mapowanie środowiskowe itp.). Ponadto zunifikowano cały system renderowania i dodano nowy moduł zarządzania światłem.


The Witcher 200314,4

_______


Inne ważne zmiany to między innymi animacje przygotowywane w technologii motion capture (ruchy niezwiązane z walką odtworzył jeden z lepszych polskich aktorów - Borys Szyc, a sekwencje bojowe odegrał za pomocą replik broni historycznej mistrz średniowiecznego kunsztu walki na miecze Marcin Zmudzki.), efekty fizyki gry, nowa mechanika i system walk.

Naprawdę, mam nadzieję, że nie powtórzy się wpadka taka, jak z filmem kinowym i serialem. W końcu w ciągu kilku ostatnich lat Polacy stworzyli kilka naprawdę dobrych gier, więc myślę, że autorzy powinni sprostać zadaniu, jakie im powierzono. Jeżeli wszystko inne w tej grze będzie tak dobre jak grafika, to "The Witcher" powinien być jedną z najbardziej oczekiwanych gier RPG.

E-mail autora: Rajwen


Autor: Rejwen
<< poprzednia | 1 | 2


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow