Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Jade Empire

Jade Empire

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Jade Empire
dots Gatunek: cRPG
dots WWW: http://jade.bioware.com
dots Producent: BioWare corp.
dots Dystrybutor: CD Projekt
dots Cena: 99,90 PLN
Jade Empire


...szedł samotnie. Wędrówka była długa, a jej kres był tutaj, w niezbyt zaludnionym miasteczku. Poświęcił wiele, wyrzekł się innych pragnień, by w pełni pójść drogą wiodącą go ku temu jedynemu marzeniu. Szedł powoli, był zmęczony, deszcz zlepił mu włosy, ale mimo tego brnął dalej przez kałuże pełne błota. W końcu znalazł się u celu. Minął ludzi, którzy zdawali się być obojętni na jego istnienie. Już po chwili w zasięgu jego wzroku znalazło się to, czego pragnął i niejako podświadomie wyczuł, że nie tylko on jest tym zainteresowany. Powoli odwrócił głowę, spotkał wzrok swego rywala, żaden z nich nawet nie drgnął. Stali chwilę w milczeniu i nagle w tej samej chwili skoczyli. Spotkali się mniej więcej w połowie odległości od obiektu ich zainteresowania, jednak po chwili, tylko nasz bohater sięgał po swoje trofeum. Wrodzona zwinność zatriumfowała, ale... „Ochrona! Proszę zabrać tego pana, a pudełko z Jade Empire odstawcie na półkę. To już czwarty dzisiaj, a do zamknięcia pozostały jeszcze trzy godziny”.

Jade Empire 223015,1


Z grą Jade Empire, gracze na świecie spotkali się już gdy pojawiła się jej edycja na konsole. Przyjęta została z entuzjazmem i trzeba przyznać, że zasłużenie. Teraz to Action-RPG walczy o miejsce w panteonie najlepszych gier na PC, a ponieważ specjalizuje się w wielu stylach walki, może mu się to udać nawet mimo tego, że choć jest naprawdę dobre, to wiele mu brakuje do znanych i lubianych tytułów.

Tworzenie postaci nie jest zbyt skomplikowane. Wybieramy wygląd, ustalamy początkowe umiejętności, nie ma to jednak zbyt wielkiego wpływu na późniejszą rozgrywkę. Po kilku pierwszych chwilach spędzonych z grą możemy uznać, że najbardziej przypomina nam ona grę Knights of the Old Republic, z poprawioną grafiką i nieco innym systemem walki. Oczywiście jak przystało na grę w klimatach wschodnich, walczymy za pomocą nóg, rąk, broni białej i magii. Rozmaitych stylów walki jest mnóstwo i na pewno każdy będzie miał z czego wybierać. Pojawia się tu jednak drobna różnica między Jade Empire a innymi grami. Większość tytułów można ukończyć grając konkretnym typem postaci: wojownikiem, magiem itp. W Jade Empire powinno się być w stanie walczyć zarówno bronią, dłońmi, jak i magią. Oczywiście wyspecjalizować się można na wiele sposobów, ale aby ukończyć grę warto znać po trochu wszystkich technik. W czasie walki ważne są dla nas trzy „paski”, którymi dysponuje postać. Kolorem czerwonym oznaczono „ciało”, czyli standardowy pasek życia, niebieskim „ducha” związanego z naszą energią chi i technikami magicznymi, żółty pasek natomiast to „skupienie” naszej postaci, a zależy od niego skuteczność posługiwania się wszelkimi rodzajami broni. Sama walka rozgrywana jest w czasie rzeczywistym i jak przystało na klimaty wschodnie, jest bardzo widowiskowa. Inna sprawa, że doświadczony gracz szybko uzna wszelkie pojedynki za dość proste, choć z drugiej strony, ani trochę nie zmniejsza to przyjemności z samej gry.

Jade Empire 223015,2


Podobnie jak w Knights of the Old Republic, w Jade Empire podążać możemy jedną z dwóch dróg, związanych z moralnymi decyzjami podejmowanymi przez naszego bohatera/bohaterkę w krytycznych sytuacjach. Ścieżka Otwartej Dłoni, to odpowiednik Jasnej Strony Mocy, podczas gdy postać podążająca drogą Zamkniętej Pięści uznać można za zwolennika Ciemnej Strony. Samo zakończenie gry, a w zasadzie to, które z zakończeń wybierzemy, zależy tylko od ostatniej decyzji i nie ma związku ze ścieżką, jaką wcześniej podążaliśmy. Charakter naszego alter ego ma jednak znaczenie podczas samej rozgrywki, gdyż od niego zależeć będzie rozwój wydarzeń, skład naszej drużyny, a także techniki, którymi postać nasza nauczy się posługiwać. Wielkim plusem jest fakt, że równie przyjemnie i bez żadnych niepotrzebnych utrudnień, gra się prowadząc dobrą i złą postać.

Jade Empire 223015,3


Pod względem fabularnym, gra stoi na wysokim poziomie. Inna sprawa, że jej twórcy mają ogromne doświadczenie w tworzeniu gier RPG, a tytuły jak Fallout czy Baldur’s Gate, są klasyką gatunku. Samo połączenie Action-RPG wyszło twórcom również wyjątkowo dobrze tzn. udało się uniknąć obecnego w wielu grach tego typu przerostu Action nad RPG.

Jade Empire

| 1 | 2 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow