Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Tibia

Tibia - poradnik

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Tibia
dots Gatunek: MMORPG
dots WWW: www.tibia.com
dots Producent: CipSoft
dots Cena: darmowa
Tibia


Jakiś czas temu w naszym serwisie pojawiła się recenzja znanej wśród internautów, gry internetowej znanej jako Tibia. W tej kwestii gracze dzielą sie na dwie grupy: tych co Tibię uwielbiają oraz na tych, którzy jej nie cierpią. Ci z was jednak, którym ta rozrywka przypadła do gustu, mają okazję przeczytać zbiór porad ogólnych do tejże gry. Tak więc zaopatrzcie się w cierpliwość i sporo wolnego czasu. Gotowi? Tak więc zaczynamy!

Zanim jednak zaczniemy chciałbym nadmienić, że nie jest to zwykły poradnik, a zbiór porad ogólnych. Znajdzie sie tu również miejsce na krotki opis zatytułowany „Jak wyjść z wyspy nowych?”, oraz zajmiemy sie krótką specyfikacją poszczególnych profesji. Chciałbym jeszcze dodać, że opisom tym nie będą towarzyszyć zdjęcia ukazujące dokładną drogę do celu. Piszę to ponieważ do każdego miejsca jest kilka dróg, za każdym razem uatrakcyjnionych rożnymi urozmaiceniami. Teraz jednak przejdźmy do sedna sprawy - zapraszam do lektury.

Rookgaard czyli wyspa nowicjuszy:

Pierwszym krokiem jaki należy zrobić jeszcze przed rozpoczęciem gry to stworzenie konta. Dokonamy tego wchodząc na oficjalna stronę gry, tam zarejestrujemy konto i stworzymy swoją pierwszą postać. W tej grze bowiem postaci nie tworzy się w programie, tylko na stronie internetowej. Tam na początku ustalamy imię oraz płeć swego herosa i wybieramy na jakim serwerze owy bohater zostanie utworzony. Gdy mamy juz numer i hasło do konta wraz ze świeżo wykreowanym bohaterem możemy pobrać klienta i wejść do świata gry.

Po zalogowaniu sie na serwer wybieramy postać (jest ich tyle ile wykreowaliśmy, liczba jest dowolna). Gdy pierwszy raz wchodzimy do gry daną postacią musimy ustalić jej wygląd. Do dyspozycji są 4 tematy przewodnie ubioru i paleta kolorów do każdego elementu (włosy, tułów, spodnie oraz buty), gdy przejdziemy przez ostatnią fazę przygotowań możemy zacząć przygodę.

Tibia 044249,1
Eksploracja to podstawa - nie zapomnij o tym


Swoja wędrówkę rozpoczynamy w klasztorze na tzw. Rookgaard, czyli na wyspie nowych, gdzie będziemy dzierżyć swego herosa, dopóki nie osiągnie 8 poziomu i będzie mógł wybrać swoją profesję. We wspomnianym wcześniej klasztorze znajduje sie również zakonnik, który w razie niebezpieczeństwa może nas wspomóc czarem uzdrawiającym, pomocne jest to szczególnie wtedy gdy jesteśmy zatruci, a pasek zdrowia niebezpiecznie zbliża sie do zera.

Teraz miasto stoi przed nami otworem. Nie ma tu jednak zbyt wiele rzeczy. W mieście jest jednak kilka jakże istotnych osób. Osobą, z którą najczęściej będziesz rozmawiał jest Tom. Tom jest łowcą, prowadzi swój sklep, w którym skupuje zwierzynę, tak więc najlepszym sposobem na zarobienie kilku groszy jest zabicie paru królików czy szczurów wałęsających się w kanałach pod miastem. Po drugiej stronie placu stacjonuje inny kupiec. Tym razem jest to dom cechowy, w którym można sie wyekwipować. Bardzo dobrą pomocą są tabliczki znajdujące sie w każdym sklepie informujące nas o tym co można u danego handlarza kupić. Jak już wspominałem jest to bardzo pomocna rzecz i zalecam się z owymi tablicami zapoznać zanim się nawiąże kontakt z handlarzem. Do ważniejszych NPC-ów należą również właściciel młynu, u którego można zakupić pożywienie, np. mięso bądź chleb oraz czarodziejka, której chata znajduje sie w północno-zachodniej części miasta. U niej można zakupić magiczną runę zwaną Antidotum, która nieraz uratuje nam życie. A zapomniałbym. Jest jeszcze akademia w której piwnicach można potrenować, wymieniać monety na te bardziej wartościowe (walutę o wartości 100 złota można zamienić na jedną platynową monetę, z kolei 100 platynowych monet można zamienić na 1 kryształ) oraz jest punkt wymiany przedmiotów. W mieście jest również masa piwnic i najróżniejszych tuneli, te jednak pozostawiam do odkrycia tobie, graczu, ponieważ jest w tym masa frajdy.

Tibia 044249,2
Podczas swojej wędrówki trafimy nawet do piramidy, gdzie przydają się liny


Gdy już zwiedzimy całe miasto i zabijemy pierwsze szczury, dzięki czemu zyskamy trochę doświadczenia i pieniędzy oraz zakupimy jakikolwiek ekwipunek (bardzo ważną rzeczą jest lina, ponieważ bez niej nie wydostaniemy sie z jaskiń, w których nie ma drabiny, a tych jest sporo!, przydaje sie również łopata, którą otworzy sobie drogę do ukrytych tuneli) możemy wyruszyć za miasto. Jedynym dostępnym wyjściem z miasta jest północny most, dzięki któremu wydostaniemy sie za mury. Powierzchnia jest spora, aczkolwiek nie powinniście mieć problemów z powrotem. Z początku polecam upolować kilka wilków czy pająków, dzięki którym zyskamy pierwsze dwa-trzy poziomy bez większego problemu.

Następnie, gdy czujemy sie juz na siłach, możemy zejść na dół. Jaskinie to najbardziej opłacalne miejsca do podwyższania swoich umiejętności, znajdują sie tam trolle oraz orkowie, którzy są dosyć słabymi przeciwnikami a zabicie ich wiąże sie z otrzymaniem dosyć sporej ilości jakże cennego doświadczenia. Jedyne na co zwracam uwagę to Minotaury oraz Robaki ziemne, które są dosyć uciążliwe i mogą przysporzyć niemałe problemy. Warto nadmienić, ze jaskinie pokryte są egipskimi ciemnościami przez co normalnie nic nie widać, się więc zaopatrzyć w kilka pochodni (na szczęście kosztują grosze).

Z początku poziomy nabija sie dość szybko, więc 8 poziom osiągnąć można w kilka, kilkanaście godzin intensywnej gry. Wtedy możemy wyjść z wyspy do głównego świata. Aby to uczynić musimy wrócić do miasta na główny plac. Gdy jesteśmy juz na placu wchodzimy do akademii i kierujemy sie na górę. Na pierwszym piętrze znajduje sie statua nosząca imię „Oracle” (oracle - z ang. wyrocznia), w trakcie rozmowy z nią (gdy oczywiście osiągniemy zadany poziom) wybieramy jedną z czterech dostępnych w grze klas (wojownik, paladyn, mag, druid) oraz jedno z trzech miast, do którego chcemy dołączyć (Carlin, Thais, Venora). Gdy wszystko wykonamy poprawnie zostaniemy teleportowani do świątyni jednego z trzech miast jako wojownik, paladyn, mag bądź druid. Witamy na świecie głównym (tzw. Main Land)!

Tibia - solucja

| 1 | 2 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow