Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Tiny Bunny

Tiny Bunny - zapowiedź

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Tiny Bunny
dots Gatunek: powieść wizualna
dots Producent: Saikono
dots Cena: 35,99 PLN
dots Recenzent: „FaultyGear”
Tiny Bunny


Rosyjska tajga pełna tajemnic, dom na krawędzi lasu i pewna rodzina która niedawno przeniosła się z miasta z nieco tajemniczego powodu. Wszystko to składa się na założenia powieści wizualnej z atmosferą horroru doprawioną niemalże baśniowymi motywami.

Mały Anton Petrov wraz z siostrzyczką Olyą nie mają zbyt lekko. Ich rodzina musiała przeprowadzić się, niedawno miał miejsce pogrzeb ukochanej babci, a rodzice nieustannie się kłócą. W dodatku siostrę po nocach nęka jakaś istota do tego stopnia, iż dziewczynka na samą myśl o spaniu w swoim pokoju wpada w panikę. Jakby tego było mało, w lesie w pobliżu domu Antona zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach inny dzieciak. Spoglądając na świat z perspektywy chłopca o nieco nadaktywnej wyobraźni podejmiemy decyzje które potencjalnie mogą doprowadzić do tragicznych dla rodziny wydarzeń…

Tiny Bunny 094141,1
Guma Turbo hitem niezależnie od kraju czy gatunku konsumenta


Już w pierwszym epizodzie mamy naprawdę sporo znaków zapytania, wciągających w historię. Co się dzieje w lesie? Co stało się z zaginionym chłopcem? Co dobija się co nocy do okien sypialni Olyi i czy z dziewczynką oraz jej bratem jest coś nie tak?

Gra jest w kwestii mechaniki dość typową powieścią wizualną. Czytamy dialogi i opisy, czasem podejmujemy jakąś decyzję. Na uwagę zdecydowanie zasługuje zaimplementowany słowniczek wyjaśniający pewne rosyjskie elementy kulturowe, co na pewno pomoże w rozumieniu kontekstu osobom spoza tegoż kraju. Jako iż gra jest horrorem, elementy grozy się pojawiają – choć zastosowano co jakiś czas „skokostrachy” (tzn. jumpscare’y), nie da się ukryć iż Tiny Bunny umie też budować prawdziwe napięcie i gęstą atmosferę.

Tiny Bunny 094141,2
Podjąć ryzyko czy może wziąć nogi za pas?


Jak to w tego typu produkcji oprawa graficzna jest w szczególności ważna. Tutaj też jest naprawdę dobrze – piękne, czarno-białe rysunki, w dodatku upstrzone co jakiś czas animacjami. Zarówno takimi prostymi (mruganie, poruszanie się postaci itd.) jak i bardziej wymagającymi. Styl jest naprawdę świetny, a rezygnacja z koloru zdecydowanie dodaje atmosfery. Udźwiękowienie zostało wykonane wspaniale, szczególnie dobrze słucha się rosyjskiego dubbingu postaci, zaś muzyka i efekty dźwiękowe wypadają naprawdę dobrze!

Jeżeli chcecie poznać losy Antona i jego rodziny, oraz tajemnicę mrocznej tajgi, wydaje się że warto zaczekać na kontynuację historii. Lepiej jednak zgarnąć ją czym prędzej, jeżeli chcemy zapłacić mniej. Na chwilę pisania tego tekstu dostępne są pierwsze dwa epizody na planowanych pięć. Pierwszy można zdobyć za darmo pod tytułem Tiny Bunny: Prologue na Steam. Wersja ze wszystkimi epizodami będzie drożeć w miarę wydawania kolejnych części historii.


„FaultyGear”
Autor: FaultyGear


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow