Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Numen: Contest of Heroes

Numen: Contest of Heroes - zapowiedź

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Numen: Contest of Heroes
dots Gatunek: crpg
dots WWW: http://hry.cinemax.cz/numen/
dots Producent: Cinematix Studios
Numen: Contest of Heroes


Numen - tajemnicza siła ożywiająca umysł, ciało i duszę ludzką. Często w starożytności bezosobowa lub przypisywana nieznanym siłom lub nawet bogom. Utożsamiana z geniuszami i czynnikami osnuwającymi tajemniczy świat - taka jest definicja tego intrygującego słowa. Pewni dla samych politeistów greckich lub rzymskich była to moc niepojęta i niesprecyzowana. To samo możemy rzec o grze którą chciałbym wam zapowiedzieć.

A mogę rzec mało a nawet niewiele. Zarysy znamy. Jest to gra rpg osadzona w świecie starożytnym pełnym potworów i monstrów z legend, mitów oraz podań basenu Morza Śródziemnego. Jak wieść niesie będziesz przemierzał te krainy dzielnym bohaterem mierzącym się nie tylko ze zmyślnymi legendarnymi poczwarami Greków i Rzymian, ale też hellenistycznego wschodu czyli ptolemejskiego Egiptu, Seleucydzkiej Syrii lub odległej Baktrii. Nadto w te konflikty będą ingerować bogowie, herosi i inni mityczni „supermani”. Co więcej, podobno będą ciebie oceniać i obserwować najwyższe bóstwa Olimpu. Toteż w razie potrzeby pomogą (jeśli są oczywiście udobruchane) lub podrzucą ci parę kłód pod nogi. Oni też przecież posiadają swych faworytów wśród ludzi i nie pozwolą aby przeciwnik szybko ich ulubieńców przemógł. Do tego kłębu interesów dodaj miasta zamieszkane przez spokojnych ludzi. No nie aż takich spokojnych, być może zlecą ci zadanie nie związane z wątkiem głównym. Przecież nimi też targają różnego rodzaju dylematy albo choćby czyste lub mroczne interesy.

Numen Contest of Heroes 201253,1


Najprawdopodobniej dostaniesz do wyboru trzy klasy rozwoju. Będzie ci pisane być potężnym o wielkiej wiedzy magiem, wojownikiem o postawie samego Herkulesa, no i w końcu gibkim i zwinnym łowczym. W powiązaniu z wcześniej wspomnianą przeze mnie „walką bogów” będziesz musiał wybrać jednego boga jako patrona, który ci będzie szczególnie sprzyjał poprzez bonusy w walce, specjalne zdolności itd. Nadto aby przekonać go o swej wartości (co jest nowością) nauczysz się rytuałów zaświadczających, żeś wart swego pana, co przejawiać się może w uczeniu się nowych sposobów okazywania czci, a w zamian otrzymasz nierzadko specjalny „combo” jako błogosławieństwo.

Troszkę jeszcze wiadomo o rozwoju postaci. Na początku będziesz słabym niedoświadczonym chłopcem, który w miarę wzrostu w latach i sile będzie powoli przemieniał się w męża o twardych jak stal bicepsach.

Numen Contest of Heroes 201254,2


Tajemnicze również jest jak dziewięciu (bo tyleż ma być) bohaterów będzie sterownych. Domyślam się, że będąc jednym z nich tylko najsilniejszy otrzyma laur zwycięstwa.

Ludzie odpowiadający za ten projekt zarzekają się, że ich produkt z wieloraką ilością stworzeń niespotykanych i broni przelicznych będzie znacznie lepszy od znanego nam Titan Quest.

Numen Contest of Heroes 201254,3


Na końcu kilka słów komentarza. Na razie więcej danych nie ma lub są bardzo ale to bardzo niepewne. Grę tworzą Słowianie. Główny trzon zespołu to Czesi, którzy próbują się już od dobrych paru lat często z dobrym skutkiem przebić się na rynek światowy. Trzeba im życzyć powodzenia, gdyż im większa dywersyfikacja producentów tym więcej dobrych i tanich gier. Często również i oni mają ciekawe pomysły, które wzbogacają nasz wirtualny świat.

Dominik Kiezik
E-mail autora: Kiezik(at)interia.pl
Autor: Dominik Kiezik


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow