Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Hiveswap

Hiveswap - zapowiedź

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Hiveswap
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: What Pumpkin
Hiveswap


Fakt niespełnienia się prognozy przyszłości rzadko wzbudza u mnie większą radość niż zapowiedź śmierci klasycznych przygodówek point’n’click. Przeciwnie, współcześnie jesteśmy raczeni takowymi aspirującymi do kategorii AAA, by wskazać chociażby na cykl o Deponii, serię The Unwritten Tales czy inne produkcje Daedalic Entertainment, lecz również całym mnóstwem „indyków”, nieraz potrafiących oczarować niebanalnością pomysłów bądź po prostu rzemieślniczą perfekcją. Czy kolejnym potwierdzeniem tego będzie Hiveswap?

W chwili obecnej można nabyć pierwszym akt ten gry, który w myśl wszelkich zasad wyliczeń winien doczekać się dalszych. Nie da się bowiem ukryć, iż twórcy liczą na pozyskanie stosownego finansowania poprzez sprzedaż wcześniejszych odsłon. Cóż, niezależność między innymi oznacza daleko posunięte ograniczenia finansowe.

Hiveswap 201428,1


Gra opowiada nam historię co najmniej trzech osób, przy czym wszystkie z nich można bez skrępowania nazwać dziećmi – i to właściwie wszystko, co je łączy, nie reprezentują one sobą bowiem nawet jednego gatunku, ba, nie zamieszkują w jednym wymiarze.

Rzeczona pozycja wbrew pozorom wcale jednak nie jest aż tak klasyczna, o czym świadczy implementacja nowalijki w postaci toczenia różnorakich walk. Na szczęście nie mają one charakteru zręcznościowego, lecz stanowią raczej swego rodzaju łamigłówkę, wymagającą zastosowania właściwych elementów we właściwej kolejności. Szkoda tylko, że sama nawigacja między poszczególnymi lokacjami również czasami stanowi swego rodzaju wyzwanie intelektualne, nie jest to najbardziej dopracowany element gry.

Hiveswap 201429,2


Niemałe wrażenie robi również oprawa audiowizualna produkcji. O ile o muzyce można rzec, iż jakkolwiek nie drażni, to z pewnością nie jest zupełnie banalna, o tyle grafika pozwala momentami poczuć zachwyt. Autorzy bowiem naprawdę niemałą wagę przywiązali do szczegółów, czasami warto się zatrzymać i najzwyczajniej pośledzić kursorem mnogość i komizm detali. Wszystko ma swoją cenę jednak, w konsekwencji nie uświadczymy jakiegokolwiek dubbingu, a i krój czcionek rodzi niedosyt.

Hiveswap - Act 1 to pozycja bardzo krótka, można ją pokonać w niespełna godzinę, a przy bardziej dogłębnym jej smakowaniu można do tego wyniku dodać jeszcze drugie sześćdziesiąt minut. Mam gorącą nadzieję, że doczeka się ona dalszych rozdziałów, może nie z uwagi na fabułę, ale urok całości. Jeśli jednak tak się nie stanie, trudno będzie o jakikolwiek argument równoważący niemałe uczucie niedosytu.


Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow