Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Frozen Flame

Frozen Flame - zapowiedź

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Frozen Flame
dots Gatunek: cRPG
dots Producent: Dreamside Interactive
dots Cena: 129 PLN
Frozen Flame


Sięgając po gry fantasy wielu użytkowników tak naprawdę oczekuje jednego – „fantastyczności”, kompletnego oderwania od znanej im codzienności, czegoś, czego nie uświadczą nigdzie indziej. Znaczna część grona miłośników wirtualnej rozrywki szuka jednak w grach wideo świata realnego, a „tylko” różniącego się zamieszkującego go istotami i wykorzystywanym instrumentarium. Czy te dwa pragnienia da się pogodzić? Próbę tę podjęli twórcy Frozen Flame.

Pierwszy kontakt z omawianym tytułem nasuwa skojarzenia z Zeldą czy produkcjami z serii Final Fantasy - świat mieni się jaskrawymi kolorami, na zmianę ciepłymi i chłodnymi, lecz każdorazowo niezwykle intensywnymi, niestroniącymi od kontrastów. Łapiemy za miecz, zaczynamy walkę z istotami cieniokształtnymi, których „demoniczność” nie budzi jakiejkolwiek wątpliwości, po czym… przenosimy się do uniwersum, w którym już praktycznie na starcie pada sugestia skonstruowania sobie siekiery, coby nią ścinać drzewa, z tych zaś konstruować szałas czy inne obiekty.

Frozen Flame 073642,1
Nawet w światach fantasy kobiety miewają te same problemy


Frozen Flame to gra łącząca w sobie mechaniki hack&slasha oraz surwiwalu, w którym cechy jednego gatunku prowadzą do drugiego, te ostatnie zaś zwracają gracza ku pierwszemu z nich. Przedmiotowa produkcja wymaga bowiem permanentnej eksploracji otoczenia w celu tyleż wykonywania questów, co nade wszystko gromadzenia surowców, te ostatnie są zaś niezbędne dla zdobycia wyposażenia, które umożliwi nam walkę z niektórymi przeciwnikami.

Opisywana wyżej mechanika jest chyba najlepiej widoczna w przypadku starć z bossami. Ci bowiem nie okupują żadnej konkretnej lokacji, lecz się ich przywołuje z wykorzystaniem ściśle określonych, niełatwych do zdobycia materiałów, a właśnie droga prowadząca ku tym ostatnim pełni rolę właściwego przygotowania do głównego starcia.

Frozen Flame 073642,2
Już za rogiem cały piękny świat


Jak na pozycję wczesnodostępową Frozen Flame oferuje całkiem znaczną zawartość, nie jest to bowiem gra na godzinę czy dwie. Co więcej, tytuł ten już teraz oferuje całkiem liczne opcje, np. w postaci modułów gry samotnej, jak i kooperacyjnej. Łatwo jednak dostrzec niejedną słabość, wiele z nich co prawda jest stopniowo rugowana (pierwotnie gra cechowała się licznymi bugami, z których wiele obecnie zalicza się do przeszłości), ale pole do poprawy wciąż jest szerokie.

Frozen Flame to swego rodzaju MMORPG dla początkujących, oferujące m.in. tryb rozgrywki indywidualnej, jak i uproszczone mechaniki walki czy craftingu, momentami zanadto „surowe”, choć też i nie wolne od pewnej suwerenności rozwiązań. Produkcja ta całkiem umiejętnie bawi, podążając własną drogą, która niejednego gracza doprowadzi do gigantów gatunku (-ów).


Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow