Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Dracula 3: The Path of the Dragon

Dracula 3: The Path of the Dragon - zapowiedź

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Dracula 3: The Path of the Dragon
dots Gatunek: gra przygodowa
dots WWW: www.kheops-studio.com/game/dracula-3-the-path-of-the-dragon
dots Producent: Kheops Studio
dots Dystrybutor: IQ Publishing
dots Cena: 49,90 PLN
Afterfall


Ile można wycisnąć z obytego, kultowego już motywu? Gdyby zapytać matematyka, odpowiedziałby, że plus nieskończoność. Okazuje się bowiem, że pewne tematy są nieśmiertelne i trwać będą w kulturze już na zawsze. Jednym z takich motywów, a w zasadzie postaci ponadczasowych jest hrabia Drakula. Postać stworzył Irlandzki pisarz Bram Stoker na kartach swojej powieści "Drakula", zapisując się na stałe w historii jako wybitny autor Horrorów. Dzięki niemu więc do dziś spotykamy się z nietuzinkowym stworzeniem nocy, które zagląda do coraz to nowych produktów, które sprzedają się raz lepiej, raz gorzej. Dlakula pojawiał się już nie tylko w książkach, ale i filmach, komiksach, anime, teatrze oraz grach. Jeszcze jakieś propozycje? Zapewne, po głębszym zastanowieniu, pojawiłoby się ich jeszcze sporo.

Już za niespełna miesiąc w Polsce pojawi się kolejny produkt, związany z hrabią z Transylwanii. Mowa tu o grze przygodowej, stworzonej przez francuskiego dewelopera Kheops Studio, o tytule Dracula 3: The Path of the Dragon.

Dracula 3 The Path of the Dragon 222115,1
Grafika choć nieco przestarzała, to jednak bardzo klimatyczna.


Mimo trójki w tytule gra ma być zupełnie autonomicznym produktem, w żadnym względzie nie związanym z dwoma poprzednimi częściami, stworzonymi przez inne francuskie studio. Jak wspomniałem już to typowa gra przygodowa z gatunku point'n'click. Akcje gracza ograniczały się będą jedynie do przemieszczania, rozmów i manipulowania ekwipunkiem. Trochę niezwykłym może wydawać się widok pierwszoosobowy, przynajmniej dla kogoś, kto podczas gry w Draculę 3 będzie miał do czynienia po raz pierwszy z produkcją firmy Kheops Studio. Jak wiadomo bowiem francuski deweloper używa tego samego silnika już od jakiegoś czasu dla wszystkich swoich dzieł.

Przejdźmy jednak do fabuły, bo ona w grach przygodowych jest przecież najważniejsza. Akcja gry w większości toczyć się będzie w małym miasteczku Vladoviste w Transylwanii, które dopiero co otrząsnęło się po I Wojnie Światowej. Biskup Arno Moriani, w którego postać się wcielimy, przyjeżdża doń aby zbadać sprawę świętości umarłej Marthy Calugarul, rumuńskiej lekarki. Jest on bowiem tzw. „adwokatem diabła”, czyli wysłannikiem Watykanu, można powiedzieć prokuratorem świętości, prowadzącym śledztwa na temat osób, które mają zostać kanonizowane. Ciało kobiety pokryte jest dziwnymi nakłuciami, które miejscowy kościół uznaje za stygmaty. Zdaniem mieszkańców jednak jest to coś zupełnie innego, coś co spowija wioskę mrokiem i odkrywa na wierzch jej najmroczniejsze sekrety. Ludzie bowiem twierdzą, że ślady na ciele Marthy, to ugryzienia wampira...

Dracula 3 The Path of the Dragon 222115,2
Miejsce, gdzie diabeł mówi dobranoc.


Gra rozpocznie się na dworcu kolejowym, wieczorem. Od samego początku towarzyszył nam będzie przerażający klimat, który ma być największym atutem gry. Biskup Arno od jakiegoś czasu miewa mroczne wizję, które nasilają się podczas podróży pociągiem. To właśnie w Transylwańskiej wiosce będzie się musiał zmierzyć z sennymi koszmarami. Mroczny klimat wraz z fabułą tworzyła będzie, już trochę przestarzała, grafika, wzbudzająca strach i tajemnice. Za granicą, gdzie premiera gry miała miejsce już wcześniej, portale internetowe o grach zachwycały się klimatem Draculi 3. Nie jest to może jakiś wielki wyznacznik jakości dzieła, ale już to że produkt otrzymał we Francjii nagrodę Milthona za najlepszy scenariusz, już tak. Wydaje mi się więc, że po Draculi 3: The Path of the Dragon można się spodziewać naprawdę dobrej, epickiej historii. Dodatkowy smaczek, który mi niewątpliwie wydaje się wielkim pozytywem, to status produktu przeznaczonego dla ludzi wyłącznie o mocnych nerwach. Twórcy gry ostrzegają przed treściami okultystycznymi i satanistycznymi w niej się pojawiającymi.

Dracula 3 The Path of the Dragon 222115,3
Nie tylko biskup czytuje Biblię.


Poziom trudności gry ma być natomiast wyjątkowo wysoki i tylko weterani gatunku przejdą ją od ręki, bez żadnych zakleszczeń. Dracula 3: The Path of the Dragon obfitować ma w zawiłe zagadki i wymagać od gracza będzie przeczytania wielu tekstów, również autentycznych, takich jak fragmenty Biblii lub wspomnianej książki Brama Stokera. Obydwie pozycje w grze znajdziemy w całości, zatem wyjątkowo zainteresowani tematyką fani nie będą musieli wychodzić do biblioteki.

Jestem niezwykle zainteresowany grą Dracula 3: The Path of the Dragon, ponieważ może ona być wyjątkowym dziełem pod względem fabularnym. Po recenzjach na zagranicznych serwisach można jedynie zacierać ręce i czekać na tę niezwykłą grę, która przecież realizuje już znany motyw, a jednak może być czymś zupełnie innym niż produkcje o Drakuli powstałe do tej pory.


WSP
E-mail autora: kozowsp(at)gmail.com
Autor: WSP


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow