Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Warlocks 2: God Slayers

Warlocks 2: God Slayers

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Warlocks 2: God Slayers
dots Gatunek: hybryda gry RPG i platformówki
dots Producent: Frozen District
dots Cena: 69,99 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 70%
Warlocks 2: God Slayers


Był taki moment w historii gier wideo, że mogło się zdawać, iż każda kolejna pozycja będzie coraz bliższa hiperrealistycznej oprawie wizualnej, co z jednej strony miało umożliwić autorom tworzenie fundamentalnie nowych magicznych światów, z drugiej jednak często sprawiało, że gros ich wysiłku był ukierunkowywany pod tym kątem, prowadząc do zaniedbania samej grywalności. Dostrzegając niebezpieczeństwo – również ekonomiczne – opatrzenia łatką „ładnego, ale nie aż tak jak X, zaś miałkiego”, część deweloperów uznało, że warto jednak podążyć inną drogą. W trend ten wpisuje się m.in. Warlocks 2: God Slayers.

Rzeczona produkcja jest tzw. metroidvanią, czyli pozycją do bólu dwuwymiarową, nasuwającą dość oczywiste skojarzenia z klasycznymi platformówkami, acz znacznie bardziej od nich rozbudowanymi tyleż pod względem fabuły (choć w przypadku rzeczonego tytułu ta mimo wszystko jest dość skromna i niezbyt angażująca), co i konstrukcji postaci i różnorakich możliwości jej rozwoju.

Warlocks 2 God Slayers 082912,1
Nic tylko duma!


W istocie Warlocks 2 oferuje aż pięciu różnych bohaterów, różniących się nie tylko (diametralnie) wyglądem, lecz również parametrami początkowymi i rozbudowanymi drzewkami rozwoju, wymuszającymi siłą rzeczy nieco odmienne podejście do rozgrywki – choć w żadnym razie nie można powiedzieć, że którakolwiek z nich jest preferowaną przez twórców.

Nie da się ukryć, że marzeniem autorów był sukces trybu wieloosobowego, niejednokrotnie można się natknąć bowiem na etapy wręcz zaprojektowane z myślą o trybie kooperacji. Nie oznacza to bynajmniej, że nie można się z nimi uporać w trybie rozgrywki pojedynczej, jest to jednak trudniejsze oraz – co tu kryć – mniej satysfakcjonujące. Zabawy nie ułatwia również dość oldskulowe podejście autorów – możecie zapomnieć o jakichkolwiek podpowiedziach, minimapach etc. Może się rozleniwiłem na stare lata, ale w zakresie takowych co najwyżej chcę mieć możliwość (dez)aktywacji takowych w opcjach, nie zaś być konfrontowany z bezwzględnym brakiem takowych.

Sama rozgrywka wraz z upływem godzin staje się jednak coraz bardziej powtarzalna, brakuje pewnego „zęba” nowości – owszem, bossowie są coraz mocniejsi, podobnie jak przeciwnicy, questy i dialogi w tle potrafią wywołać rozbawienie, aczkolwiek u gracza nieodmiennie pojawia się wrażenie, iż gdzieś to już widział.
Warlocks 2 God Slayers 082913,2
Niby pixel-art, a jednak potrafi być pięknie


Atutem produkcji jest, o dziwo, jej oprawa, pod warunkiem, że pixel-art nie wywołuje u użytkownika na starcie uprzedzeń. Paradoksalnie produkcja ta prezentuje się lepiej w akcji niż na zrzutach ekranu, poszczególne przejścia są płynne i sprawiają wrażenia (zanadto) sztucznych. Podobnie rzecz się ma z muzyką – o ile początkowo wywoływała u mnie irytację, to później przyłapywałem się nawet na nuceniu niektórych motywów…

Warlocks 2: God Slayers to pozycja stanowiąca kolaż rozwiązań ogranych już wręcz do bólu z szeregiem nowości, z których jednak nie wszystkie równie dobrze sprawdzają się w potocznym praniu. Jest to całkiem przyzwoita produkcja na jedno- czy dwugodzinną sesję, acz niekoniecznie na dłuższe podejścia. Zawsze jednak można powtarzać te pierwsze…

Metryczka
Grafika 60%
Muzyka 70%
Grywalność 75%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots nawet zabawna
dots rozbudowana kreacja postaci
dots nietypowy system walki
dots oprawa momentami potrafi zrobić wrażenie
MINUSY
dots dość szybko nudzi
dots braki fabularne
Wymagania systemowe
Intel Core i5-4690 3.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 600 MB HDD, Windows 7/8/10Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow