Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Underground Blossom

Underground Blossom

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Underground Blossom
dots Gatunek: przygodówka point’n’click
dots Producent: Rusty Lake
dots Cena: 22,99 PLN
dots Recenzent: „FaultyGear”
dots Ocena: 85%
Underground Blossom


Underground Blossom jest kolejną częścią enigmatycznego cyklu gier od Rusty Lake, która rozgrywa się w uniwersum tytułowego Rdzawego Jeziora.

Ponownie mamy do czynienia ze sprawami rodu Vanderboom, śledząc losy najmłodszej członkini – Laury. Podróżując metrem odwiedzamy kolejne stacje symbolizujące kluczowe wydarzenia z życia dziewczyny starając się jej pomagać.

Underground Blossom 140754,1


Gry Rusty Lake nigdy nie były specjalnie duże, jednak zawsze były one napakowane zagadkami i sekretami. Nie inaczej jest w tym przypadku. Oprócz naprawdę zmyślnych zagadek mamy również do znalezienia kostki (do ukrytego zakończenia) i inne elementy, z czego część jest powiązana z ARG! Niestety na tą chwilę wszystko jest już dawno rozwikłane przez wyjątkowo entuzjastyczną fanbazę Cube Escape i Rusty Lake, ale wciąż możemy spróbować samodzielnie dojść do przynajmniej części rozwiązań. Do tego gra ma również całkiem sporo osiągnięć do zdobycia, więc jest co robić jak na tytuł za niewiele ponad 20 zł.

W kwestii grafiki – mamy tutaj ten sam prosty styl co w poprzednich częściach cyklu, nie należy spodziewać się fajerwerków. Przypomina on jak zwykle wręcz flashowe gierki, które można było znaleźć na Newgrounds. Wszystko jest czytelne, ale mało imponujące.

Underground Blossom 140754,2


Na szczęście gra oczywiście nadrabia innymi aspektami. Jednym z nich jest chociażby wyjątkowa, piękna i często melancholijna muzyka. Twórcy chwalą się udziałem w projekcie między innymi cenionego wiolonczelisty Sebastiaana van Halsema, ale to nie wszystko – jak piszą oni na blogu, po raz pierwszy utwory do gry z cyklu zostały przygotowane w profesjonalnym studiu nagraniowym, w najlepszej możliwej jakości. Zdecydowanie jest to słychać już na trailerach. Muzykę możemy jak najbardziej znaleźć do kupienia chociażby na sklepie Apple, wraz z innymi utworami kompozytora do gier Rusty Lake – Victora Butzelaara.

Słowem podsumowania – nowa przygoda w dziwnym świecie zagadkowego Rusty Lake jest jak najbardziej warta ogrania, choć z całą pewnością wiele osób które nigdy nie próbowały żadnych gier Rusty Lake i Cube Escape poczują się oszołomione. Zwłaszcza niektórymi, dziwnymi motywami. Mimo wszystko, enigmatyczność serii paradoksalnie sprawia, że możemy zacząć ją właściwie od każdej części, po czym sięgać po kolejne, zbierając w każdej z nich okruchy prawdziwej historii rodu Vanderboom. Nie mówiąc już o tym, że gry z serii kosztują po prostu grosze, więc co właściwie szkodzi rzutem na taśmę zgarnąć wszystkie dostępne na danej platformie?

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/pl/game/underground_blossom

Metryczka
Grafika 60%
Muzyka 90%
Grywalność 90%


Ocena końcowa
85%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots kolejna gra od Rusty Lake!
dots cena
dots jak zawsze fajne zagadki
dots sekrety prowadzące do czegoś większego!
dots przyjemna muzyka
MINUSY
dots taka sobie rysowana grafika, jak w prawie każdej grze Rusty Lake
dots mega krótka, jeżeli nie interesuje nas ARG
dots festiwal nonsensu dla niezaznajomionych z innymi grami od Rusty Lake
Wymagania systemowe
Dual Core 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 200 MB HDD, Windows 7/8/10„FaultyGear”
Autor: FaultyGear


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow