Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

The Dark Pictures: Man of Medan

The Dark Pictures: Man of Medan

Informacje o grze

dots Nazwa gry: The Dark Pictures: Man of Medan
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: Supermassive Games
dots Cena: 119,00 PLN
dots Recenzent: „tenshi_chan”
dots Ocena: 70%
The Dark Pictures: Man of Medan


Kolejny horror wyprodukowany przez twórców Until Dawn. Supermassive Games tym razem chce stworzyć spójną antologię, która będzie zawierać krótkie, niezależne od siebie historie grozy.

Man of Medan po tajemniczym prologu zaczyna się tak naprawdę gdy młodzi nurkowie trafiają na wrak statku z II wojny światowej. Miało być zabawnie, romantycznie, imprezowo, ale przygoda obiera niezbyt rozrywkowe szlaki.

The Dark Pictures Man of Medan 110657,1


Historia nie jest liniowa, ani nawet przewidywalna. Wielokrotnie spodziewałam się innego obrotu spraw i zostałam zaskoczona. Nawet jeśli bieg wydarzeń był negatywny, to jednak sam fakt, że scenarzysta był w stanie wpędzić mnie w konsternację był dla mnie bardzo zadowalający. Niemal tak samo jak rozczarowujące było zakończenie, a raczej jego brak.

Gra jest bliźniaczo podobna do Until Dawn jeśli chodzi o mechanikę. Sterujemy naprzemiennie każdą postacią i podejmujemy decyzje, dzięki którym albo przeżyją wszyscy, albo nie przeżyje nikt. Naszym celem jest doprowadzić do końca, jak największą liczbę ludzi. No chyba, że nie lubimy dobrych zakończeń;)

The Dark Pictures Man of Medan 110657,2


Na statku rozmieszczone są obrazy, które pozwalają nam na krótką chwilę spojrzeć w przyszłość i przemyśleć swoje przyszłe decyzje. Jednak obrazy nigdy nie są zbyt oczywiste, więc w sumie niewiele to pomaga.

Grafika, muzyka, klimat, wszystko na najwyższym poziomie. Widać, że autorzy mają doświadczenie w robieniu horrorów. Problem tylko w tym, że ten chcieli zbyt szybko skończyć. Została zarysowana linia fabularna, pokazano zagrożenie i ... finalnie nadal nie wiadomo czym było i dlaczego akurat na tym statku. Są poszlaki pozwalające nam na pewne spekulacje, jednakże nie było to satysfakcjonujące. Zagrożenie zaś nie tylko zebrało żniwa wśród poprzedniej załogi, ale też trwa nadal i jest niebezpieczne nawet po wielu latach dla każdego kto na statek wejdzie. Pisma, wskazówki, naprowadzają nas na to co przydarzyło się poprzedniej załodze, ale nie na to, co to konkretnie było. Mamy więc tajemniczą siłę, która zabiła, zabija dalej i odkrywamy jedynie poprzednie jej ofiary, a finalnie kiedy już już zbliżamy się do odkrycia tajemnicy, po prostu następuje koniec i zwiastun kolejnego horroru zapowiedzianego na 2020.

The Dark Pictures Man of Medan 110657,3


Widzę tutaj dużo niewykorzystanego potencjału, z drugiej jednak strony podoba mi się taka forma prowadzenia narracji, a dobra grafika i jump scenki powodują, że gra potrafi nie raz wywołać dreszczyk emocji, więc fanom horrorów z pewnością się spodoba, o ile nie liczą na głęboką fabułę.

Metryczka
Grafika 90%
Muzyka 90%
Grywalność 70%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots klimat
dots oprawa audiowizualna
dots zaskakujące zwroty fabularne
MINUSY
dots miałkie zakończenie
dots krótka
Wymagania systemowe
Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 80 GB HDD, Windows 10 64-bit„tenshi_chan”
E-mail autora: mononoke.yos(at)gmail.com
Autor: tenshi_chan


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow