Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Stray Gods: The Roleplaying Musical

Stray Gods: The Roleplaying Musical

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Stray Gods: The Roleplaying Musical
dots Gatunek: visual novel
dots Producent: Summerfall Studios
dots Cena: 134,99 PLN
dots Recenzent: „FaultyGear”
dots Ocena: 75%
Stray Gods: The Roleplaying Musical


Gier muzycznych mamy sporo na naszym poletku, ale gry-musicali? Nie do końca. Nowe studio Davida Gaidera (jednego z ojców serii Dragon Age), Summerfall Studios, postanowiło stworzyć dla nas właśnie taką historię, pełną emocji, interesujących postaci i oczywiście piosenek.

Stray Gods The Roleplaying Musical 110859,1


Stray Gods: The Roleplaying Musical to historia Grace, zwykłej dziewczyny, która przez niezwykły rozwój wypadków zostaje wplątana w sprawy bogów. Mówiąc konkretnie – bogów greckich, którzy żyją współcześnie pośród śmiertelników, ukrywając swoje umiejętności. Mają oni jak widać ku temu powody, bo do magicznego świata wpadamy z hukiem – oskarżeni o morderstwo Ostatniej z Muz. Grace musi jakoś się z tego wyplątać, dowieść swojej niewinności i znaleźć prawdziwego sprawcę zanim zapadnie ostateczny wyrok. Może ona liczyć nie tylko na swoją przyjaciółkę i tych kilku bogów, którzy nie do końca są przekonani o jej winie, ale też na moc, którą otrzymała od umierającej Muzy Calliope – moc pieśni.

Jako, że mamy do czynienia z VNkowym musicalem, piosenki mają tutaj wyjątkową potęgę – pomagają nam w perswazji, wydobywają z osób, na których Grace ich użyje, skrywane prawdy i ogólnie są czymś w rodzaju wzmacniacza charyzmy. Są one pod względem mechaniki po prostu dialogiem, mamy ograniczony czas na wybranie tego co wyśpiewamy (choć można to wyłączyć), zaś każda z możliwości prowadzi nasz utwór i „konwersację” w innym kierunku. W zależności od tego co zaśpiewamy, postaci dochodzą do innych wniosków, mogą zmienić podejście do Grace i w konsekwencji ich historia potoczy się nieco inaczej. Oczywiście, w trakcie zwykłych konwersacji również możemy wybierać znaczące i wpływające na losy postaci wypowiedzi, w tym takie które pozwalają nawiązać romantyczną relację z innymi postaciami.

Stray Gods The Roleplaying Musical 110859,2


Grafika w Stray Gods jest komiksowa i śliczna. Prym wiodą tu narysowane postaci, niestety jednak nie mają one animacji. W trakcie scen przełączają się one po prostu między konkretnymi pozami, ale na szczęście jest ich bardzo dużo. Tła są w większości dość uproszczone, namalowane, często jednak z rekwizytami wykonanymi w 3D. Wygląda to jednak porządnie.

Udźwiękowienie zasługuje na oklaski. Mamy tutaj pełne, profesjonalne udźwiękowienie, ze świetnie zagranymi postaciami, których po prostu chce się słuchać, a także oczywiście piosenki. Każdy z utworów w dodatku nagrano w różnych wersjach, odpowiednich dla naszych wyborów. Jest czego słuchać!

Stray Gods The Roleplaying Musical 110859,3


Podsumowując, Stray Gods to naprawdę przyjemne doświadczenie, bardzo dobra VN dla ludzi, którzy nigdy nie zagłębiali się w ten gatunek, a boją się zacząć od dominującej w nim „japońszczyzny”. Świetne wykonanie, bardzo dobra historia i różne zakończenia dla postaci, które spotykamy, mogą też zachęcić do powtarzania tej niedługiej rozgrywki, nawet mimo braku innych opcji gameplayu niż wybieranie wypowiedzi z koła dialogowego. Można z czystym sumieniem polecić. Cena niestety jednak jest bardzo VNkowa – czyli dość duża.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/en/game/stray_gods_the_roleplaying_musical

Metryczka
Grafika 80%
Muzyka 100%
Grywalność 70%


Ocena końcowa
75%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots cudowna muzyka
dots świetny dubbing
dots ciekawa historia
dots krótka, ale z potencjałem na kolejne rozgrywki (różne wybory)
MINUSY
dots brak jakichkolwiek domieszek innych typów gameplayu, co może niektórych nudzić
dots historia jest ciekawa, ale główny twist widać z kilometra
dots szkoda, że nie ma pełnej animacji, a tylko kadry
dots cena
Wymagania systemowe
Intel Core i5-7600 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 10„FaultyGear”
Autor: FaultyGear


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow