Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Slay the Princess

Slay the Princess

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Slay the Princess
dots Gatunek: powieść graficzna
dots Producent: Black Tabby Games
dots Cena: 82,99 PLN
dots Recenzent: „FaultyGear”
dots Ocena: 90%
Slay the Princess


Jesteś na leśnej ścieżce, a na końcu owej ścieżki znajduje się chata. Zaś w piwnicy tejże chatki znajduje się Księżniczka. Jesteś tu aby ją zgładzić. Od tego nietypowego wstępu zaczynamy przygodę z Slay the Princess, a od tego jak zareagujemy zależeć będą nasze losy. Czemu Księżniczka musi zginąć? Dlaczego w ogóle otrzymaliśmy taką misję? …kim właściwie gramy? Te i inne tajemnice przyjdzie nam spróbować rozwikłać pozornie krótkiej powieści wizualnej.

Osią rozgrywki tradycyjnie są tutaj dialogi i podejmowane w nich decyzje. Nie uświadczymy żadnych odskoczni w postaci minigierek, ale szczerze powiedziawszy to co zobaczymy jak najbardziej wynagradza ich brak. Mamy tutaj bowiem wbrew pozorom spory wybór odnośnie tego co zrobimy i w jaki sposób. Pozornie mała decyzja może poprowadzić nas w kierunku innej „ścieżki”. Wybory rozgałęziają się, dając coraz dziwniejsze efekty końcowe - niektóre makabryczne, a inne śmieszne. Wszystko zaś opatrzone jest nieustannym komentarzem ze strony narratora i naszego wewnętrznego głosu.

Slay the Princess 171816,1


Wszystkie dialogi i monologi są udźwiękowione, i choć tak na dobrą sprawę odsłuchujemy grę zaledwie dwójki aktorów, efekt jest fantastyczny. Aktorzy świetnie oddają zmienny charakter postaci, brzmią przekonująco, a kłótnie miedzy wieloma wersjami naszych wewnętrznych głosów i narratorem są świetnie. Podobnie należy zresztą pochwalić muzykę i pozostałe udźwiękowienie, zwłaszcza w scenach bardziej… brutalnych. To po prostu znakomita robota.

Trailer gry z kolei troszeczkę oszukuje w kwestii grafiki. Sugeruje animacje postaci i otoczenia, choć mamy tu do czynienia z raczej szczątkowymi wersjami, bardziej sugestią ruchu niż pełną animacją. W większości oglądamy statyczne ilustracje opatrzone komentarzem. Żeby jednak nie było – są to naprawdę ładne ilustracje. Wszystko zostało narysowane szkicową kreską i zostało utrzymane w szarościach, czerni i bieli. Kolor występuje rzadko, zaś kiedy się pojawia robi niezwykłe wrażenie – przykładem jest choćby nagłe pojawienie się pola czerwonych kwiatów na wzgórzu z chatą.

Slay the Princess 171816,2


Mamy tu do czynienia z naprawdę mocną pozycją jeżeli chodzi o VNki. Slay the Princess zachwycił mnie atmosferą, pomysłami na ścieżki i udźwiękowieniem. Black Tabby Games stworzyło świetną, nieco niepokojącą grę, więc tym bardziej wypróbuję inną grę od tego studia – Scarlet Hollow. Niestety, ten ostatni tytuł jest wciąż we wczesnym dostępie. W każdym razie, jak najbardziej polecam Slay the Princess, zwłaszcza że jak na VNkę gra jest naprawdę tania.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/en/game/slay_the_princess

Metryczka
Grafika 85%
Muzyka 85%
Grywalność 95%


Ocena końcowa
90%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots świetnie zagrana głosowo
dots mnóstwo wariantów i wyborów!
dots atmosfera
MINUSY
dots jak ktoś nie lubi gier polegających tylko na gadaniu to mu się nie spodoba
Wymagania systemowe
Quad Core 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 14 GB HDD, Windows 7 64-bit„FaultyGear”
Autor: FaultyGear


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow