Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Signalis

Signalis

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Signalis
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: rose-engine
dots Cena: 71,99 PLN
dots Recenzent: „Suert”
dots Ocena: 90%
Signalis


Signalis to perełka. Gra, która wystarczy na około 10 godzin, fabularnie i gameplayowo kładzie wiele produkcji z tzw. segmentu trzy razy A na łopatki. Nie przesadzam. Świetny, mroczny klimat tej pozycji uzupełnia doskonale dobrana ścieżka dźwiękowa. Pixel -artowa grafika tylko dodaje uroku. W każdym miejscu widać i czuć, że wydarzyło się tutaj coś przerażającego. Podziemny kompleks robi wrażenie. Jest doskonale zaprojektowany. Podczas jego przemierzania natrafimy na dzienniki czy opisy, które pogłębiają immersję. To w zasadzie niezbędne uzupełnienie tej mrocznej i tajemniczej historii jaka się tutaj wydarzyła. Fabuła wciąga. Wielokrotnie, mimo takiej a nie innej oprawy, czułem jakbym oglądał dobry film science fiction.

Signalis 171553,1


Signalis to także klasyczny do bólu survival horror. To gra, która z całą pewnością spodoba się miłośnikom pierwszych odsłon Resident Evil czy Silent Hill. Duch tych produkcji jest tutaj obecny na każdym kroku. Deweloperzy nawet nie ukrywają jakie były ich inspiracje. Dla mnie bajka i oby więcej takich gier trafiało na rynek. Brak typowego dziennika, dzięki któremu wiemy co robić, to w tej grze tylko plus. Sami musimy główkować co i jak. Zagadki logiczne to klasa sama w sobie. Jest ich naprawdę sporo i rozwiązanie większości z nich daje masę frajdy. Oj, trzeba myśleć. W dzisiejszych grach to już prawie niemożliwe, a przy Signalis czujemy jakbyśmy cofnęli się w czasie o wiele lat. To naprawdę duży plus i brawa dla twórców.

Jedyna rzecz, do jakiej muszę się przyczepić, to walka, zwłaszcza na początkowych etapach. Ten element jest zrealizowany raczej słabo. Ot, strzał i przydeptanie. W zasadzie poziom trudności zerowy. No chyba że weźmiemy pod uwagę szybkie braki w amunicji. Jednak większość wrogów da się ominąć i co istotne po wejściu do innego pomieszczenia, maszkary za nami nie pójdą. Dla bardziej wymagających graczy może to być delikatna przeszkoda. Wyjątek stanowią pełnoprawni bossowie - przy nich można się delikatnie namęczyć.

Signalis 171553,2


Osobiście grę polecam. Przede wszystkim odnajdą się tutaj miłośnicy klasycznych survival horrorów. Signalis spodoba się także grającym w gry przygodowe. Szukanie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek są tutaj na porządku dziennym. Puzzle to majstersztyk. Na tym polu wielkie brawa dla twórców. Signalis to tytuł, w którym opowiedziana historia wciąga i chce się wręcz więcej. Za nieco ponad 70 zł to aż grzech nie wziąć.

Całość moich wrażeń zobaczycie tutaj.

Metryczka
Grafika 80%
Muzyka 90%
Grywalność 100%


Ocena końcowa
90%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots klimat
dots mnogość zagadek logicznych
dots fabuła
MINUSY
dots walki mogłyby być trudniejsze
dots krótka, a chciałoby się więcej
Wymagania systemowe
Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit„Suert”
E-mail autora: suert.gamer(at)gmail.com
Autor: Suert


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow