Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Psychotic's Agatha Knife

Psychotic's Agatha Knife

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Psychotic's Agatha Knife
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: Mango Protocol
dots Cena: 43,99 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 70%
Psychotic's Agatha Knife


Prawdopodobnie większość czytelników niniejszego tekstu zalicza się do osób niestroniących od produktów mięsnych w swej diecie. Zarazem gros z nich obruszyłoby się na sugestię zjedzenia mięsa psiego, kociego bądź końskiego – niezależnie od ich smakowych walorów – z uwagi na fakt, że owi „milusińscy” uchodzą za swego rodzaju ludzkich przyjaciół (jakkolwiek w większości przymusowych). Podejrzewam, iż z kolei nieliczni tutaj mieli do czynienia z ubojem, zwłaszcza w warunkach typowego wiejskiego świniobicia etc. Osobiście zawsze mnie fascynowała więź, którą rolnicy potrafią nawiązać ze swoją trzodą, bydłem czy ptactwem inwentarskim, a zarazem swego rodzaju łatwość, z jaką przystępowali do zabijania stworzeń, z którymi chcąc nie chcąc budowali więź przez szereg miesięcy. Przed podobnym dylematem staje również bohaterka gry Psychotic’s Agatha Knife.

Główna bohaterka jest (jeszcze) dzieckiem, które łączy w sobie właściwą zwłaszcza dla tego wieku miłość wobec wszelkich stworzeń żywych, jak też zamiłowaniem do mięsa jako takiego. W odróżnieniu jednak od większości innych ludzi nie może ona wyprzeć świadomości źródła tegoż pochodzenia, gdyż los obdarzył ją rolą córki właścicielki sklepu mięsnego, a która to ledwo wiąże koniec z końcem, jedynym zaś panaceum jest zwiększenie sprzedaży… a więc i również uboju. Brzmi groteskowo? Dopiero się zaczyna!

Psychotics Agatha Knife 150324,1
Jakieś wątpliwości co do zamiarów?


Nasze tytułowe alter ego wpada bowiem na iście absurdalny pomysł założenia własnej religii – czy też kultu – który głosiłby, że śmierć zwierząt jest dla nich bramą do wiecznej szczęśliwości… co z jednej strony umywa ręce rzeźnikom, a przy okazji czyni zarzynane istoty znacznie bardziej spolegliwymi. Nie wspominałem, że będzie dziwacznie?

W trakcie zabawy dane nam będzie odwiedzić kilka lokacji, w ich przypadku zaś właściwie każda z nich będzie prowadziła do kilku dodatkowych „podplanów”. Produkcję tą cechuje jednak dość nieoczywisty poziom trudności, albowiem z jednej strony poszczególne rozwiązania są dość logiczne (post factum), z drugiej wszakże wiele potencjalnych szczegółów może nas rozproszyć, okazując się kompletnie zbędnymi, choć zauważyć również należy, iż czasami do celu możemy dotrzeć dwiema alternatywnymi drogami. Co więcej, czasami daje popalić backtracking.

Psychotics Agatha Knife 150325,2
Nie ma miejsca na żadne wątpliwości


Nie dajcie się zwieść infantylnej oprawie – omawiany tytuł jest dość obrazoburczy w swej wymowie, momentami zresztą na granicy dobrego smaku (niektórzy skłonni byliby zresztą stwierdzić, że przekracza je), również w dość niewinnych dialogach mogą się kryć dość „grube” żarty. Taki urok tej produkcji.

Skoro już mowa o oprawie – całość jest cukierkowo lukrowa, ale muszę przyznać, iż potrafi przyciągnąć oko oraz ucho. Było dla mnie czymś zadziwiającym, że nawet dość długo po zakończeniu zabawy byłem w stanie zanucić co najmniej kilka motywów muzycznych – mimo swej pozornie wręcz banalnie prostej konstrukcji zapadają one w pamięć.

Psychotics Agatha Knife 150325,3
Nachodzimy się w te i nazad


Psychotic’s Agatha Knife to pozycja wzbudzająca ambiwalentne uczucia. Tak naprawdę trudno wskazać docelową grupę odbiorców tego tytułu, dla doświadczonych wyjadaczy gatunku może się ona jawić jako dość trywialna, z kolei początkujący adepci tego rodzaju rozrywki mogą się od niej odbić niczym od ściany. Trudno wszakże o zupełną obojętność wobec tej produkcji – co samo w sobie jest już całkiem przyzwoitą rekomendacją.

Metryczka
Grafika 75%
Muzyka 75%
Grywalność 65%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots bezkompleksowa, ale i bez przerostu ambicji
dots całkiem elegancka oprawa
dots cena
MINUSY
dots backtracking
dots nachodzimy się...
Wymagania systemowe
Intel Dual Core 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows Vista/7/8/10Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow