Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Mr. Robot:1.51exfiltrati0n

Mr. Robot:1.51exfiltrati0n

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Mr. Robot:1.51exfiltrati0n
dots Gatunek: przygodówka tekstowa
dots Producent: Night School Studio
dots Dystrybutor: brak
dots Cena: 2,99 $
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 35%
Mr. Robot:1.51exfiltrati0n


Mr. Robot okazał się ciekawym serialem, choć nieco stronniczym w zakresie przedstawienia motywacji – ich koherencji – kierujących hakerami. Nade wszystko wartościowe było realistyczne przedstawienie specyfiki zajęcia tych osób, jakże odległej od sztampowego wyobrażenia rodem z hollywoodzkich filmów. Nic więc dziwnego, że doczekał się on drugiego sezonu, a wraz z nim – zgodnie z nową świecką tradycją – gry mobilnej osadzonej w jego świecie.

Gracza wita urywek filmu niczym z manifestów Fsociety znanych z serialu. Na ulicy znajduje on smartfona, który bezrefleksyjnie podnosi i – co mniej roztropne – zabiera. Szybko kontaktuje się z nami posiadacz tego urządzenia, który jest wściekły z powodu straty. Jak się jednak okazuje, nie jest on tak bezradny, jak zdecydowana większość z nas, gdyż okazuje się on wiedzieć o nas znacznie więcej niźli moglibyśmy myśleć, co skrzętnie wykorzystuje.

Chcąc nie chcąc gracz więc sam staje się ogniwem ogólnoświatowego hakerskiego spisku ukierunkowanego na obalenie ogólnoświatowego korporacyjnego spisku. Jego rola nie będzie jednak polegała na wpatrywaniu się w ciągi binarne, lecz używaniu instrumentów społecznej inżynierii w celu wydarcia mrocznych tajemnic trybikom w machinie ucisku bądź skłonienia ich do działania zgodnego z własną a nie ich wolą.

Mr
Recenzowana produkcja ma zaiste fascynujący interfejs


Co ciekawe, jest możliwe zawalenie zadania, co zresztą winno się jawić jako oczywiste. Fakt, iż tak nie jest zresztą wystawia negatywne świadectwo współczesnym produkcjom i branży. Żeby jednak nie było zbyt wspaniale, jeśli zabrniemy w ślepą uliczkę, gra sama nas cofnie do „rozdroża”, umożliwiając podążenie inną ścieżką. Tyle jeśli idzie o realizm.

Ciekawą opcją jest z kolei fakt, że to nie gracz narzuca tempo rozgrywce, lecz ta ostatnia narzuca graczowi momenty przestoju. Służy to częściowo realizmowi, gdyż całość traktuje się wówczas jakby faktycznie się miało do czynienia z telefonem komórkowym i to rozmówca określa, kiedy się do nas odezwie. Tyle jeśli idzie o realizm, gdyż z kolei „jego” cierpliwość w oczekiwaniu na naszą odpowiedź jest nieskończona, milczenie zaś nie wzbudza żadnych podejrzeń.

Zastanawiające jest zresztą, czy twórcy gry nie postanowili sobie nieco zażartować z użytkowników, dowodząc, że to technologia i jej zdobycze tak naprawdę rządzą współczesnym człowiekiem a nie odwrotnie. Jeśli tak, to kilkukrotnie przyłapałem się na potwierdzeniu ich tezy, sądzę zaś, że nie byłem jedynym.

Mr
Większość rozmów jest równie frapująca


Oprawa audiowizualna produkcji jest minimalistyczna – ot, w końcu mamy do czynienia z telefonem komórkowym, jak bardzo pasjonujący może być interfejs tego urządzenia czy chatowanie przezeń? Osobiście przypadł mi do gustu przewodni motyw muzyki typowo elektronicznej, nie zalicza się on jednak do takowych, którym bym uraczył jakąkolwiek drugą osobę.

Mr. Robot:1.51exfiltrati0n to pozycja przeraźliwie krótka, choć z uwagi na swoją konstrukcję – jak też i fakt, że użytkownik również posiada własne życie (co jest obalalną tezą) – wymaga kilkudniowego zaangażowania. W chwili jednak pojawienia się końcowych napisów graczowi towarzyszy jednoznaczne uczucie niedosytu – tylko tyle?

Metryczka
Grafika 40%
Muzyka 50%
Grywalność 30%


Ocena końcowa
35%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots klimat serialu
dots kilka gagów
MINUSY
dots fascynująca niczym interfejs ustawień telefonu
dots przeraźliwie krótka
dots trzeba za to płacić?!
Wymagania systemowe
Urządzenie z systemem Android lub iOSPiotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow