Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Lost in Play

Lost in Play

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Lost in Play
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: Happy Juice Games
dots Cena: 80 PLN
dots Recenzent: „FaultyGear”
dots Ocena: 85%
Lost in Play


Kolejne studio próbuje swoich sił w branży gier, a jego debiutancki projekt jest całkiem ambitny – ile razy to już przerabialiśmy? Wystarczająco często, aby podchodzić z rezerwą do wszelakich chwytliwych haseł reklamowych dotyczących takich projektów. Tym razem mamy do czynienia z grą ochrzczoną mianem „interaktywnej kreskówki dla całej rodziny”. Czy jest to tytuł warty uwagi?

Towarzyszymy rodzeństwu o imionach Toto i Gal w dniu pełnym zabawy. Poniesieni dziecięcą fantazją chłopiec i dziewczynka przechodzą przez „magiczną bramę”, po czym gubią się w czarującym świecie pełnym gadających zwierzaków, goblinów, wróżek i najróżniejszych potworów. Dwójka musi wspólnymi siłami wrócić do domu jeszcze przed zachodem słońca, rozwiązując po drodze zagadki i pokonując przeszkody. Oczywiście gra nie jest jakąś pełną dramatu i zaskakujących zwrotów akcji historią – mamy tu do czynienia z lekkim podejściem, tak więc można oczekiwać sporo kreskówkowego humoru.

Lost in Play 105200,1
Kicia przyłapana w trakcie koncertu smyczkowego


Rozgrywka została podana w formie nieco uproszczonej przygodówki. Nie musimy kombinować z ekwipunkiem, gdyż gra nie obrzuca nas przedmiotami, nie możemy też nimi właściwie w żaden sposób manipulować. Ponadto odpada element rozmowy z postaciami – choć wszystkie postaci mają głos, to porozumiewają się w niezrozumiałym języku. Mimo tego wszystko, co dzieje się na ekranie jest w stu procentach zrozumiałe, dzięki reakcjom postaci i komiksowym dymkom. Już na dzień dobry pozwoliłoby to usiąść do Lost in Play nawet dzieciom które nie znają żadnych języków obcych, a może nawet dopiero uczą się czytania tekstów w swoim własnym języku. Autorzy, co ciekawe, zadbali o to, aby menu również miało całkiem spory wybór tłumaczeń, w tym na język polski! Oczywiście tekstu jest tyle co kot napłakał, tłumaczenie obejmuje właściwie menu i opcje, ale gest jest miły.

Kontynuując zaś o mechanice – elementem który zastępuje tutaj przepastny ekwipunek i kombinowanie z przedmiotami w nim są łamigłówki w formie minigierek. Mamy tutaj na przykład grę w karty, blokowanie bierki przeciwnika w warcabach, ustawianie krabów w rzędzie… Jest w czym wybierać, a w dodatku sporo z owych minigierek to starcia z komputerowym przeciwnikiem. Ten zaś jest zaskakująco kompetentny jak na grę przeznaczoną również dla najmłodszych!Wspólne kombinowanie może dać sporo satysfakcji rodzicom i ich pociechom. Szkoda tylko, że gra jest mimo wszystko jednak nieco krótka.

Lost in Play 105200,2
Wbrew pozorom to nie jest zadanie z trygonometrii


Grafika jest, jak widać na załączonych obrazkach, cudna. Wszystko jest płynnie i uroczo animowane, wyjątkowo kolorowe a świat zaludniają pocieszne stworzenia. Interfejs jest bardzo intuicyjny i minimalny, nie da się zagubić w gąszczu opcji. Odnośnie wspomnianego już na wstępie hasła reklamowego używanego przy też grze – jest to jak najbardziej prawda, gra jest niczym interaktywna kreskówka.

Udźwiękowienie jest interesujące – z jednej strony szkoda trochę, że nie mamy tutaj pełnego i zrozumiałego dubbingu, z drugiej jednak dziwna mowa którą posługują się postaci jest całkiem ok. Każda ma swój przy tym własny głos, którym cośtam szczebiocze, komentując na swój sposób sytuację. Dla mnie osobiście było to znacznie przyjemniejsze w odbiorze niż podobne zabiegi w innych grach, gdzie „głosami” postaci są najróżniejsze stękania robiące za dźwiękowe tło do dymków z dialogami.

Muzyka w grze jest bardzo przyjemna, pasuje jako tło do wydarzeń i bardzo pasuje do dziwnych lokacji które zwiedzamy. Motyw grający w menu głównym z kolei naprawdę mocno wpada w ucho!

Lost in Play 105200,3
Niby nie koza, a death metal też lubi


Podsumowując – Happy Juice Games spełniło swoje obietnice względem graczy i tym samym zaliczyło naprawdę udany debiut. Jako, iż przygodówek z kreskówkową, rysowaną grafiką nigdy dość, to szczerze się cieszę z jakości jaką prezentuje sobą Lost in Play. To naprawdę dobry tytuł dla młodszych graczy i ich rodziców. Jednakże jej krótkość i fakt, że jest właściwie na raz, sprawia iż jestem nieco w rozterce czy polecić ją w obecnej cenie 80 zł. Wydaje mi się jednak, że warto nagrodzić tutaj twórców za ogrom pracy włożony w ten wyśmienity debiut.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/lost_in_play

Metryczka
Grafika 90%
Muzyka 80%
Grywalność 90%


Ocena końcowa
85%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots idealna dla całej rodziny
dots całkiem bystre AI w minigrach
dots tak jak mówią twórcy – to grywalna kreskówka
dots lekki i humorystyczny ton
MINUSY
dots niestety króciutka i na ledwie raz
dots mogłoby być więcej minigier
Wymagania systemowe
Procesor i3 7100 lub lepszy, 4 GB RAM, 3 GB HDD, Windows 7 64-bit„FaultyGear”
Autor: FaultyGear


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow