Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Lost Eidolons

Lost Eidolons

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Lost Eidolons
dots Gatunek: cRPG
dots Producent: Ocean Drive Studio
dots Cena: 149,99 PLN
dots Recenzent: Piotr „Bauer” Bajer
dots Ocena: 80%
Lost Eidolons


Fire Emblem to bezdyskusyjnie jedna z największych wizytówek Nintendo.W założeniach niby prosta, natomiast gdy zagłębimy się bardziej będziemy w stanie dostrzec dodatkowe jej walory. Przy tak ogromnym sukcesie pojawia się jednak wiele prób jej skopiowania. Pierwsze wrażenie po odpaleniu Lost Eidolons właśnie takie jest. Jednak niedługo po rozpoczęciu gry staje się jasne iż nic bardziej mylnego. Gra to pełnoprawny osobny tytuł, gdzie walory strategiczne zostały dopracowane, a rozgrywka jest interesująca i ciekawa.

Lost Eidolons zaskakuje, masz wrażenie że wiesz czego się spodziewać aby później zostać zaskoczonym. Wiadomym jest, że wzorzec w postaci Fire Emblem jest tutaj odczuwalny, natomiast dodano tu scenki rodem z anime. Wszystko również wygląda bardzo podobnie do JRPG. Gra jest dość liniowa, podążając wytyczonym przez cutscenki szlakiem nie uświadczymy tutaj nadmiaru wolnej przestrzeni. Długie przerywniki (w pełni udźwiękowione) jednych mogą męczyć, drugich zaciekawić. Z jednej strony jest to wyjątkowo zachodni produkt, ale też absolutnie japoński.

Lost Eidolons 083101,1


Historia jest nieco zagmatwana, ale prosta w odbiorze. Na początku główny bohater wraz z oddziałem lojalnych mu ludzi jest ścigany, później następuje faza wprowadzenia w docelową rozgrywkę. Ogólnie wygląda to fajnie, a nie jest to standardem w dzisiejszym fantasy.

Główny bohater to Eden, przywódca lokalnej grupy najemników. Drużynę da się lubić, ponieważ Eden i jego ludzie są sympatycznymi i interesującymi postaciami. Dobrze przygotowane modele, animacje i aktorstwo pomagają w integracji gracza z bohaterami. Przepowiednie, ruiny, rodzące się magiczne moce, smoki, w Lost Eidolons znajdziemy to wszystko.

Lost Eidolons 083101,2


Jeżeli chodzi o walkę to ta jest turowa, oparta na siatce, skoncentrowana na jednostkach. Każdy typ broni jest silny przeciwko określonemu typowi pancerza, prócz tego dostępna jest również magia. Kolejnym dużym dodatkiem jest system manipulacji elementami otoczenia, bardzo podobny do Divinity: Original Sin. Gdy nie walczymy, drużyna przenosi się do obozu po którym biegamy w trzeciej osobie, nawiązujemy dialogi, wydajemy punkty itd.

Jeśli chodzi o wydajność i grafikę - jest dobrze. Modele są wysokiej jakości, jest duża liczba map, a usta poruszają się nawet podczas w pełni udźwiękowionego dialogu. Jednym z bardzo ciekawych zabiegów zastosowanych w grze jest to, że kiedy kamera przybliża atak podczas bitwy, możesz oglądać co dzieje się wokół twojego pojedynku. Super sprawa, byłem zaskoczony jak bardzo pozytywnie to wpływa na przyjemność czerpaną z grania.

Lost Eidolons 083101,3


Generalnie zakładałem, że będzie to po prostu kolejna jednonutowa gra sRPG osadzona w innym typowym świecie fantasy. Jednak muszę przyznać, żę się myliłem a produkt zaskakuje. Mimo iż poleganie na sekwencjach dialogowych w stylu powieści wizualnej może nie być dla wszystkich, fani gatunku na pewno docenią wykonaną robotę. Szczerze polecam sprawdzić Lost Eidolons, bo warto.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/lost_eidolons

Metryczka
Grafika 80%
Muzyka 80%
Grywalność 75%


Ocena końcowa
80%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots przyzwoita fabuła
dots mechanika potyczek w trybie turowym
dots interesujące detale dodane względem prowadzonej bitwy
dots w pełni udźwiękowione dialogi
MINUSY
dots momentami przydługie przerywniki filmowe
dots czas spędzany w obozie polega na bieganiu od NPC do NPC
Wymagania systemowe
Intel Core i5-9500 3.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 10 64-bitPiotr „Bauer” Bojer
E-mail autora: piotrbajer1988(at)wp.pl
Autor: Bauer


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow