Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Her Story

Her Story

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Her Story
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: Sam Barlow
dots Dystrybutor: brak
dots Cena: 5,99 €
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 80%
Her Story


Poznajcie jej opowieść. Poznajcie jej słowa, jej zachowania, jej mowę ciała, jej obawy, strachy, ale też i mroczniejsze części jej duszy. Poznajcie ją.

Her Story
to bardzo nietypowa gra przygodowa, polegająca właściwie na oglądaniu kolejnych i kolejnych filmików – stylizowanych na nagrania na kasetach VHS w latach 90. minionego wieku – i próbie złożenia z nich komplementarnej historii, pozwalającej nam zrozumieć co właściwie się zdarzyło.

Całość jest utrzymana w kryminalnej otoczce. Mamy trupa, niejakiego Simona, mamy jego żonę, poprzez rozmowy z którą próbujemy zweryfikować, czy jest ona li tylko pokrzywdzoną, czy też ma na sumieniu coś znacznie, znacznie większego i mrocznego.

Her Story 123547,1
Jak przystało na biurwę, bez gry się nie obejdzie


Bynajmniej to nie my zadajemy jej pytania, lecz korzystamy z już gotowych materiałów, skatalogowanych wedle słów kluczy, nasze zaś zadanie polega na ich identyfikacji w rozmowach już nam udostępnionych. Żeby jednak nie było za łatwo, system programistycznie ogranicza się tylko do pierwszych pięciu wyników, jeśli więc tych jest więcej, to dostęp doń trzeba uzyskać w inny sposób.

Teoretycznie całość jest bardzo nudna, w istocie jest zupełnie inaczej, mamy bowiem do czynienia z pasjonującą opowieścią o równie niebanalnym zakończeniu. Sam dość szybko dałem się przyłapać na „syndromie jeszcze jednej tury”.

Her Story 123547,2
To jest ten rzadki przypadek, że aktor(ka) nie udaje, że potrafi grać na instrumencie


Atutem gry jest też niewątpliwie gra aktorska – Viva Seifert znakomicie dowodzi, że sztuka tkwi także w elementach prostych i krótkich, a ich umiejętne odegranie może być wcale nie prostsze od monologu Hamleta.

Her Story to gra o bardzo prostym koncepcie, która jednak robi duże wrażenie tak starannością wykonania, jak i prezentowaną treścią. Zdziwię się, jeśli produkcja ta nie doczeka się szeregu klonów, sam takowych wręcz już wyglądam.

Metryczka
Grafika 30%
Muzyka 10%
Grywalność 90%


Ocena końcowa
80%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots pomysł
dots opowieść
dots Viva Seifert
MINUSY
dots dość krótka, raptem 250 filmików na kilka godzin
dots sztuczne ograniczenia
dots trochę wysokie wymagania sprzętowe
Wymagania systemowe
Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow