Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Heileen 2: The Hands Of Fate

Heileen 2: The Hands Of Fate

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Heileen 2: The Hands Of Fate
dots Gatunek: przygodówka (visual novel)
dots Producent: Winter Wolves
dots Dystrybutor: brak
dots Cena: 4,99 €
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 70%
Heileen 2: The Hands Of Fate


Pierwsza odsłona serii Heileen nie spotkała się z mojej strony jakimś wielkim uznaniem (choć potępieniem także nie), lecz odczucia innych użytkowników-konsumentów musiały być odmienne, gdyż produkcja ta doczekała się drugiej (a obecnie wiadomo także, iż kolejnych) odsłony. Czy jest to tylko i wyłącznie dowód „wygłodzenia” miłośników paragrafówek, czy też raczej dowód prawdziwej jakości?

Na początku wypada zauważyć, iż zasadniczo nie uległ zmianie mechanizm rozgrywki co do swej istoty – gracza nieodmiennie czeka bardzo, bardzo dużo klikania oraz towarzyszącego temu czytania i czytania. W sumie jednak właśnie o to chodzi w przypadku tego gatunku gier, czyż nie?

Heileen 2 The Hands Of Fate 102639,1
Przygodo, nadchodzimy!


Fabuła jest logiczną kontynuacją poprzedniczki – zaczynamy jako rozbitkowie na zasadniczo bezludnej a tropikalnej wyspie, a naszym zadaniem w pierwszej kolejności jest zapewnienie sobie „minimum egzystencjalnego” (nie żeby można było zginąć, co to to nie), w dalszej zaś – tu już mamy wybór – eksploracja i podjęcie kroków w celu jej opuszczenia.

Trzeba przyznać, iż twórcy zręcznie wybrnęli z pułapki ograniczonego środowiska, w którym dane jest poruszać się postaciom. Oraz dla popchnięcia fabuły do przodu musimy odbywać wędrówki w snach, tak w czasie, jak i przestrzeni – natkniemy się więc na postacie znane z pierwszej odsłony, niejedkrotnie w czasach ich (i naszego) dzieciństwa i młodości, wskutek czego dana produkcja potrafi autentycznie wciągnąć i oczarować.

Heileen 2 The Hands Of Fate 102640,2
Dla pań i panów coś miłego


Atutem gry jest oprawa audiowizualna – całość aż skrzy się barwami i kształtami właściwymi dla japońskiej sztuki anime (a właściwie mangi ze względu na statyczność poszczególnych ujęć), a ponadto w niektóre sceny zaimplementowany został dubbing, choć dość drażniący i niekoniecznie stanowiący przykład aktorstwa najwyższej próby.

Musimy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z produkcją azjatycką, co przejawia się nie tylko w gadającym kocie (obowiązkowo czarnym), lecz także specyficznym podejściu do seksu. Z jednej strony bowiem każda, ale to absolutnie każda (poza wspomnianym kotem) postać epatuje wdziękami o charakterze co najmniej drugorzędnych cech płciowych, graficy z pewnością zaś wiele godzin spędzili na refleksjach, jak zakryć, by odkryć, z drugiej jednak postacie są szokująco pruderyjni i nawet pocałunek w policzek jawi się jako przekroczenie Rubikonu.

Heileen 2: The Hands Of Fate nie jest pozycją wybitną, lecz stanowi przykład ewolucji, spostrzeżenia przez twórców konieczności rozwoju swego dzieła – i wcale udatnych posunięć ku tego osiągnięciu. Ku doskonałości jednak brakuje jej wciąż wiele.

Metryczka
Grafika 75%
Muzyka 60%
Grywalność 65%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots całkiem sporo wyborów do dokonania, więcej niż w przypadku poprzedniej odsłony
dots pewne urozmaicenie rozgrywki
MINUSY
dots czasami wpływ podejmowanych decyzji na ostateczny efekt jest niejasny
dots sex sells
Wymagania systemowe
Pentium 1 GHz, 512 MB RAM, 40 MB HDD.Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow