Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Drowning

Drowning

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Drowning
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: Polygonal Wolf
dots Cena: 10,99 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 40%
Drowning


Depresja to podstępna choroba, po dzień dzisiejsza nieco deprecjonowana i lekceważona, traktowana w kategorii raczej słabości osoby nią dotkniętej niż realnego zagrożenia, niejednokrotnie nawet dla jej życia. Coraz częściej jednak unaocznia się skalę jej powszechności, jak też i ogrom zagrożeń, które ta przypadłość za sobą niesie. Historię swej choroby opowiada również twórca gry Drowning.

Przedmiotowa pozycja to reprezentant popularnego ostatnimi czasu gatunku tzw. symulatorów chodzenia, który również niejednokrotnie spotyka się z pogardą i dezynwolturą ze strony „poważnych graczy”. Akcja ta pozycji dzieli się na kilka odrębnych fragmentów, odpowiadających kolejnym latom życia twórcy – w jego przypadku zaś mowa o latach szkolnych, warto bowiem pamiętać, iż ta jednostka chorobowa również dotyka osoby młodociane.

Drowning 082156,1
Tylko na początku jest sielsko


Symulator chodzenia niekoniecznie jednak jest równy innym tego rodzaju produkcjom – w przypadku szeregu z nich cała zabawa polega na umiejętności zboczenia z utartego szlaku, dostrzeżenia niuansów dość celowo skrywającymi się przed oczami niedbałego użytkownika. Niestety Drowning pod tym względem jest skrajnie liniowe, właściwa „zabawa” sprowadza się do nieustannej marszruty przed siebie, zniechęcając wobec jakichkolwiek odgałęzień, wręcz „spychając” gracza z powrotem na utarty szlak.

Owszem, produkcja ta oferuje „znajdźki” mniej czy bardziej przemyślnie ukryte, owszem, oprócz zakończenia głównego umożliwia ona zapoznanie się z trzema alternatywnymi, wymagającymi odejścia od sugerowanego „sznurka”, nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że każdy z tych elementów ma charakter niejako wymuszony przez standardy konwencji, co sprawia, iż nie odczuwa się żadnej ekscytacji towarzyszącej ich odnajdywaniu.

Drowning 082157,2
Podążaj w stronę światła?


Niejednokrotnie atutem walking simulatorów jest oprawa audiowizualna, czy to z uwagi na jej fotorealizm i „epickość”, czy to z uwagi na pewien oniryzm i niebanalność. Niestety twórca Drowning nie zdecydował się ani na jedno, ani na drugie, oferując dość miałkie, niejako pocztówkowe widoki, na poziomie osiągalnym dla programistów już półtorej dekady temu. Także ścieżka muzyczna nie jest porywająca – stosowne utwory instrumentalne są dość estetyczne, ale bardzo ograniczone w liczbie, co skutkuje ich powtarzalnością, która z kolei dość szybko zaczyna rodzić irytację. No i ten paskudny dźwięk wyświetlanego tekstu…

Drowning niestety nie jest wielkim traktatem na temat depresji, raczej nie pozostawi żadnego gracza z głębszą refleksją. Ot, jest to skromne dziełko na dosłownie pół godziny, które dostarczy satysfakcji niemal wyłącznie dla łowców osiągnięć.

Metryczka
Grafika 65%
Muzyka 75%
Grywalność 30%


Ocena końcowa
40%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots niektóre widoki
dots przyjemne brzdąkanie w tle
dots cena
MINUSY
dots przeraźliwie krótka, nawet jak na tą cenę...
dots ...a i tak pełna dłużyzn
dots irytujący dźwięk
dots miałka
Wymagania systemowe
Procesor 2.4 GHz Dual Core, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB, 1 GB HDDPiotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow