Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Darksiders Genesis

Darksiders Genesis

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Darksiders Genesis
dots Gatunek: action RPG
dots Producent: Airship Syndicate
dots Dystrybutor: Koch Media Poland
dots Cena: 119,90 PLN
dots Recenzent: „tenshi_chan”
dots Ocena: 80%
Darksiders Genesis


Gra z serii Darksiders, która wygląda zupełnie inaczej niż reszta. Widać że autorzy serii pragną ją w jakiś sposób odświeżyć i szacunek dla nich za odwagę, bowiem zmiany w trzeciej części Darksiders nie spotkały się z aplauzem fanów, a tutaj twórcy posuwają się nawet dalej i proponują nam hack & slasha w stylu typowym dla Diablo. Izometryczna perspektywa zupełnie zmienia odbiór produkcji, ale na tym nie poprzestają. Mamy bowiem do wyboru dwie postacie i możemy je zmieniać między sobą w dowolnym momencie. Każda z nich ma inne zdolności, jak i też nieustannie wymieniają między sobą pewne spostrzeżenia, co nadaje fabule dużo świeżości.

Darksiders Genesis 090030,1


Wydarzenia przedstawione w Genesis rozgrywają się przed historią z „jedynki”. Pokazują w jaki sposób doszło do zakłócenia równowagi i czemu jeźdźcy w ogóle musieli interweniować w Edenie. Przeciwdziałać zakłóceniom miała Wojna i Waśń - kochający rozpierduchę jeźdźcy, którzy zawiązują kilka tymczasowych rozejmów z demonami, by zyskać silniejsze moce i móc zmierzyć się z trudniejszymi przeciwnikami.

Gra podzielona jest na 16 rozdziałów. Każdy rozdział posiada odrębną mapę, po wykonaniu zadania przenosimy się do pustki, gdzie możemy powalczyć na arenie, bądź wykorzystać zyskaną walutę w postaci dusz i ulepszyć nasze zdolności, bądź poszerzyć ich rytuał o nowe potężne comba.

Darksiders Genesis 090031,2


Same mapy graficznie przypominają Diablo 3, są przyjemne dla oka, nieco fantastyczne, pełne mniejszych wrogów, minibossów i bossów. Z każdego potworka możemy dostać rdzeń, który wpływa na jakość naszych ataków. Dzięki rdzeniom właśnie zarządzamy siłą naszych bohaterów. To, w jaki sposób je aktywujemy, może sprawić, że nasi bohaterowie będą posiadać równą siłę bądź dużą dysproporcję. Przydają się oczywiście obaj, bo kiedy jeden ginie, automatycznie pojawia się drugi i mamy jeszcze szansę przeżyć trudną walkę. Natomiast każdy ma też inny styl walki i albo będzie wolał machać mieczem pakując się w sam środek bitwy, jak Wojna, albo trzymać wrogów na dystans strzelając do nich jak Waśń.

Wiele gier już wcześniej próbowało naśladować Diablo, więc podchodziłam z dużą dozą ostrożności do tej produkcji, muszę jednak przyznać, że wyszła wyśmienicie. Sama relacja Wojny z Waśnią jest niesamowicie wyreżyserowana, ich dialogi są pełne humoru, fabuła niezgorsza, a mechanika walki to istny miód na me serce. Mapy są pełne zakamarków, nie wystarczy więc przejść je siekając wszystko, co się rusza. Czasem aby gdzieś się dostać, trzeba porządnie pogłówkować. Co do walki jest kilka poziomów trudności i można go zmienić przed rozpoczęciem każdego rozdziału. Znajdą tutaj więc wszystko zarówno causuale, jak i hardcorowi gracze. Choć nie ukrywam, że jest tu pewna dysproporcja. Przeciwnicy mniejsi są zbyt łatwi nawet na wyższym poziomie trudności, bossowie z kolei zbyt trudni, natomiast nie grałam na każdym, więc możliwe, że gdzieś nasze wymagania idealnie się wypośrodkowują.

Darksiders Genesis 090031,3


Rzeczona produkcja to świetne odgrzanie serii, które zachęciło mnie by ponownie ograć „jedynkę” mając nieco inne spojrzenie na wydarzenia zawarte w fabule. Polecam każdemu, kto lubi ten gatunek gier.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/darksiders_genesis

Metryczka
Grafika 90%
Muzyka 90%
Grywalność 80%


Ocena końcowa
80%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots wygląd i konstrukcja map
dots zróżnicowanie postaci
dots sensowne poziomy trudności
MINUSY
dots brak replayability
Wymagania systemowe
Intel Core i7-3930K 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit„tenshi_chan”
E-mail autora: mononoke.yos(at)gmail.com
Autor: tenshi_chan


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow