Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Burly Men at Sea

Burly Men at Sea

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Burly Men at Sea
dots Gatunek: przygodówka
dots Producent: Brain&Brain
dots Cena: 35,99 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 65%
Burly Men at Sea


Polacy nie mają wielkich tradycji morskich, choć wizje tych bezkresów potrafią dość mocno odcisnąć się na wyobraźni ich młodych latorośli, w niemałej mierze wskutek nasycenia popkulturą o anglosaskiej proweniencji. Tymczasem pewnego rodzaju banałem jest stwierdzenie, iż te ostatnie narody morze mają w swej krwi. Nic dziwnego więc, że nawet ichniejsze gry już w tytułach nawiązują właśnie do tej tematyki.

Burly Men at Sea
to opowieść o trzech brodaczach, którzy w trakcie relaksującej żeglugi odnajdują klasyczną wiadomość w butelce i postanawiają ruszyć na poszukiwanie jej autora. Ich pierwsze kroki prowadzą do typowej nadmorskiej miejscowości, lecz wkrótce ich podróż przyjmie znacznie bardziej niezwykły charakter…

Burly Men at Sea 093402,1
Ta inteligencja kryjąca się we wzroku


Specyficzną cechą gry jest tyleż jej sterowanie, co koncept ograniczonej wizji – przez cały czas widzimy tylko wąski wycinek danej lokacji, przesunięcie zaś wzroku pociąga za sobą ruch naszego trio. Na początku jest to nieco mylące, gdy zaś gracz już się do tego przyzwyczai, to twórcy ponownie wykonują odmyk, nakazując użytkownikowi podążyć za sobą.

Co dość niezwykłe, do napisów końcowych gracz jest w stanie dotrzeć raptem w kilkanaście minut. Jeśli jednak wywoła to u niego nie tylko niesmak, lecz również i poznawcze zdziwienie, szybko odkryje, iż tak naprawdę miał do czynienia tylko z jednym z szeregu możliwych zakończeń i niejako przeoczył różnorakie rozdroża.

Burly Men at Sea 093402,2
Ile łosi widzisz?


Gra jest utrzymana w dość niezwykłej oprawie audiowizualnej, cechującej się raczej minimalizmem. Grafika stroni od szczegółów, zasadniczą pracę powierzając nade wszystko wyobraźni gracza, muzyka zaś nieco wręcz irytuje, do czasu, gdy po wyłączeniu produkcji gracz odkryje, że wciąż ją sobie nuci.

Burly Men at Sea nie jest produkcją epokową czy ponadczasową i winno być rozpatrywane w kategoriach pewnego rodzaju eksperymentu artystycznego. Jest to pozycja stroniąca od banału, lecz brakuje jej zdolności wzbudzenia prawdziwego zaaferowania i zainteresowania.

Metryczka
Grafika 75%
Muzyka 75%
Grywalność 60%


Ocena końcowa
65%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots niebanalność
dots co za niebanalne wykonanie!po pewnych wahaniach - oprawa audiowizualna
dots replayability
MINUSY
dots bardzo krótka
dots trochę o niczym
dots cena
Wymagania systemowe
Intel Dual Core, 4 GB RAM, 225 MB HDD, Windows XPPiotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow