Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Beat Cop

Beat Cop

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Beat Cop
dots Gatunek: hybryda gry przygodowej i sim
dots Producent: Pixel Crow
dots Dystrybutor: Techland
dots Cena: 59,90 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 70%
Her Majesty's Spiffing


Retromania trwa, a z nią moda na klimat między innymi lat 80. minionego wieku- przy czym nie musi on być prawdziwy, jak to bowiem z nostalgią bywa, tak naprawdę tęskni się nie za tym, co było, lecz co chce się pamiętać, nawet jeśli nie miało związku z rzeczywistością. W konsekwencji uświadczamy renesansu dawno zapomnianych filmów i seriali czy wznowień dawno zapomnianych gier. Krocząc zaś niejako pomiędzy tymi nurtami powstało Beat Cop.

Gra jako żywo nawiązuje do tematyki amerykańskich policjantów przemierzających krawężniki megalopolis w brudnej walce z przestępczością i złem wszelakiego autoramentu. Żeby nie było za łatwo, wszyscy w około są wobec nas nieprzyjaźnie nastawieni, z tzw. społeczeństwem na czele, czemu daje ono upust w dość dosadnym słownictwie.

Beat Cop 205951,1
...moje miasto a w nim...


Nasze alter ego to detektyw zamieszany w zabójstwo i kradzież diamentów, na czas wewnętrznego śledztwa delegowany do pełnienia funkcji dzielnicowego. Podczas tej służby zajmujemy się głównie wystawianiem mandatów za nieprawidłowe parkowanie, łapaniem kieszonkowców, zajadaniem się pączkami, a od czasu do czasu rozwiążemy jakieś bardziej absorbujące zadanie.

Jak to w życiu, często towarzyszy nam presja czasu, jak też konieczność dokonywania wyborów, z których większość pociąga za sobą negatywne konsekwencje. Co gorsza, szybko odkrywamy, iż żywot prawego i sprawiedliwego jest istną Golgotą, a drogi na skróty aż zapraszają do skorzystania z nich. Nieodmiennie jednak wszystko ma swoją cenę. Wbrew pozorom warto się zastanowić nawet nad zjedzeniem hot doga…

Beat Cop 205952,2
Warto, by stosowne służby zainteresowały się melanżem, który ewidentnie musiał mieć miejsce w biurze twórców


Poszczególne dni froterowania krawężników mają charakter predefiniowany, co ułatwia zmierzenie się z nimi w razie wpadki, acz niestety gwarantuje produkcji dość krótki żywot, i to pomimo kilku potencjalnych linii fabularnych. Beat Cop, podobnie jak swego czasu recenzowane na naszych łamach This Is the Police aż doprasza się o tryb piaskownicy.

Grę przesyca dość specyficzny humor, właściwy dla wspomnianych policyjnych seriali. Niektóre gagi potrafią być zabawne, acz niestety często cechuje je zgrzebność i rubaszność właściwa dla występów niemieckich klaunów – nie wiadomo, śmiać się czy rumienić się z zażenowania. Jest to jednak element konwencji, odrobinę przymykając oko można nawet docenić suchość suchotniczych sucharów z Sahary.

Beat Cop 205952,3
Złę decyzje są możliwe


Całość jest utrzymana w pixelartowej stylistyce, która po prostu pasuje, choć nie da się ukryć, że prawdopodobnie była motywowana względami budżetowymi. Wiele ciepłych słów można zaś skierować pod adresem twórców ścieżki muzycznej – urok dawno zapomnianych motywów rzeczywiście pozwala nieco cofnąć się w czasie.

Beat Cop to pozycja niepozbawiona wartości, frapująca nostalgicznym czarem, lecz i irytująca szeregiem ograniczeń. Nie sposób w niej doszukać się jakiejkolwiek głębi, acz pozwala ona na chwilę się zapomnieć, niczym w odcinku dawno zapomnianej serii filmowej.

Metryczka
Grafika 60%
Muzyka 75%
Grywalność 70%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots dobrze oddany klimat
dots muzyka
dots niektóre gagi i nawiązania
MINUSY
dots ...ale od przesytu głowa ewidentnie boli
dots rubaszność
dots brak trybu piaskownicy
Wymagania systemowe
Intel Core 2 Quad 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260/1 GB Radeon HD 5770 lub lepsza, Windows 7/8Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow