Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Zespół ArenaNet prezentuje kinowe konwersacje w Guild Wars 2
Na oficjalnym blogu Guild Wars 2 pojawił się obszerny wpis dotyczący tzw. „kinowych konwersacji”, które będą się odbywać pomiędzy naszą postacią a NPC w czasie ważniejszych wydarzeń. Opublikowano również krótkie materiały filmowe obrazujące to interesujące zagadnienie.

Chuck Jackman, specjalista do spraw animacji i motion capture z firmy ArenaNet, bardzo dokładnie opisuje cały proces produkcji i ogrom pracy włożony w stworzenie kinowych konwersacji. Będą one jednym z trzech „poziomów” scenek, które będziemy mogli obejrzeć w finalnej wersji gry. Co ciekawe, specjaliści z zespołu ArenaNet przy tworzeniu ich skorzystali zarówno z klasycznego motion capture, jak i ręcznej animacji oraz programów do synchronizowania ruchów ust postaci z wypowiadanymi liniami dialogowymi.

Z opisu opublikowanego przez Jackmana wynika, że cały proces tworzenia kinowych konwersacji jest podobny do układania budowli z klocków. Do nagranej wcześniej ścieżki dialogowej specjaliści dokładają postacie. Następnie, dzięki specjalnym narzędziom, przypisują im poszczególne zestawy animacji odpowiedzialnej za ciało i twarz, a na końcu łączą to wszystko w jedną całość.

Guild Wars 2 to kontynuacja udanej i popularnej produkcji studia ArenaNet oraz firmy NCsoft, która była dosyć niestandardowym podejściem do gatunku MMO. Gra najprawdopodobniej zadebiutuje na rynku dopiero w 2012 roku.

Źródło:
"Kono" - GRY-OnLine
Klemens
2011-11-13 17:08:03
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow