Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Starter The Witcher RPG za darmo
Wydawnictwo Copernicus przygotowało miłą niespodziankę dla miłośników papierowych RPG-ów, którzy chcieliby przeżywać przygody w wiedźmińskim uniwersum, a Gra Wyobraźni z 2001 roku nie przypadła im do gustu. W sieci został udostępniony zupełnie za darmo starter gry The Witcher RPG autorstwa Cody'ego Pondsmitha i zespołu z R. Talsorian Games, opracowany przez Jakuba Zapałę. Można go pobrać tutaj.

Starter ma 48 stron. Znajdziecie na nich podstawowe informacje niezbędne do rozpoczęcia zabawy w papierowym wiedźmińskim RPG – opis świata, skróconą mechanikę i uproszczone tworzenie postaci. Jak zapewniają twórcy, zasady te (oparte na uniwersalnej mechanice Fuzion, znanej między innymi z Cyberpunka v3.0) pozwolą na przeżycie niezwykłych i emocjonujących historii w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Podobać może się zwłaszcza system kreacji bohatera. Choć jest on przedstawiony w niepełnej formie, to i tak można dzięki niemu bardzo szczegółowo zbudować swojego protagonistę – począwszy od rasy (dostępni są ludzie, elfy, krasnoludy i wiedźmini), poprzez profesję (są bardowie, czarodzieje, kapłani, kupcy, przestępcy, rzemieślnicy, medycy, zbrojni i wiedźmini), pochodzenie, losy rodziny, status społeczny, a na przyjaciołach, miłościach i wrogach kończąc. Część z tych elementów ma bezpośredni wpływ na statystyki postaci, inne służą wyłącznie historii. W jakim stopniu? To już zależy od mistrza gry i osoby wcielającej się w rolę.

W starterze zamieszczono również karty postaci oraz krótką przygodę Do miarki miarka, która stanowi samouczek systemu. Jest ona też wstępem do dłuższej kampanii przygotowywanej przez wydawnictwo Copernicus, zatytułowanej Szklana Góra.

Podręcznik The Witcher RPG (w wersji angielskiej) zadebiutował na początku sierpnia ubiegłego roku. Jest on silnie związany z grami autorstwa CD Projekt RED. Arty upiększające poszczególne strony książki pochodzą bowiem z dzieł polskiego studia.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine
Klemens
2019-01-28 14:53:05
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow