Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Rusza przedsprzedaż Alien RPG
Miesiąc temu zapowiedziano fabularną adaptację marki Obcy, która pozwoli na rozegranie papierowych sesji w uniwersum wykreowanym przez Ridleya Scotta. Dziś firma Free League Publishing ogłosiła rychłe rozpoczęcie przedpremierowej sprzedaży Alien RPG. Kampania wystartuje 25 maja o godzinie 15:00 czasu polskiego i zakończy się 4 sierpnia. Na razie nie podano ceny, ale obiecano ujawnienie jej wraz z rozpoczęciem akcji w sobotę.

Papierowy Alien RPG skorzysta z Year Zero Engine, autorskiego systemu Free League Publishing opracowanego na potrzeby Mutant Year Zero (które możecie kojarzyć z wydanej pod koniec 2018 roku gry Mutant Year Zero: Road to Eden). Tytuł pozwoli na grę w dwóch wariantach: typowej kampanii oraz trybie kinowym (cinematic). Ten drugi postawi na „szybką i brutalną rozgrywkę”, w ramach jednej lub kilku sesji, podzieloną na trzy akty. Na początku każdego z nich gracze otrzymają tzw. osobiste pobudki (Personal Agenda), nieujawniane pozostałym uczestnikom. Nierzadko będą one sprzeczne nie tylko z motywami pozostałych bohaterów, lecz także dobrem całej grupy, doprowadzając w finałowym akcie do otwartych konfliktów. Nie będzie to przesądzone, ale zapewne wystarczy, by gracze nieufnym okiem patrzyli na swoich towarzyszy.

Pierwszą kampanią kinową będzie Chariot of the Gods autorstwa Andrew E.C. Gaski, w ramach której trzech do pięciu graczy wcieli się w członków załogi USCSS Montero. Co ciekawe, nie będziemy musieli czekać z wypróbowaniem jej na premierę Alien RPG. Jeśli zakupicie grę przed premierą, będziecie mogli pobrać 168-stronnicowy plik PDF Chariot of the Gods poprzez stronę DrivethruRPG zaraz po potwierdzeniu zamówienia. Wydawca ma też nadzieję, że po sprawdzeniu gry podzielicie się z nim swoimi uwagami, za co zamierza wyróżnić nabywców w pełnym wydaniu. W skład tego wejdzie ponad 300 stron podręcznika z zasadami i omówieniem uniwersum Obcego oraz garść akcesoriów. Dla kolekcjonerów przygotowano także specjalną edycję zbioru zasad z okazji czterdziestolecia powstania oryginalnego filmu z 1979 roku, która będzie dostępna tylko w ramach kampanii przedsprzedażowej. Alien RPG ukaże się pod koniec roku.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine
Klemens
2019-05-22 21:33:17
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow