Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Powstaną gry oparte o prozę Jacka Piekary
Wrocławskie studio The Dust podpisało list intencyjny z Jackiem Piekarą – jednym z najpopularniejszych rodzimych pisarzy fantasy, znanym przede wszystkim ze stworzenia tzw. Cyklu Inkwizytorskiego, w którego skład wchodzi 11 książek (Płomień i krzyż tom 1; Płomień i krzyż tom 2; Ja, inkwizytor. Wieże do nieba; Ja, inkwizytor. Dotyk zła; Ja, inkwizytor. Bicz Boży; Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie; Ja, inkwizytor. Kościany galeon; Ja, inkwizytor. Sługa Boży; Ja, inkwizytor. Młot na czarownice; Miecz Aniołów; Łowcy Dusz). W dokumencie poinformowano, że firma zamierza stworzyć gry oparte o wspominaną twórczość artysty.

Zamiarem Spółki i Pana Jacka Piekary jest, aby Pan Jacek Piekara przeniósł na Spółkę prawa autorskie, umożliwiając Emitentowi stworzenie gier bazujących na ww. książkach. List intencyjny obowiązuje przez okres 3 miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między Spółką a Panem Jackiem Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy – czytamy w raporcie komisji nadzoru finansowego.

Na razie nie wiemy, jakiego rodzaju produkcje na bazie prozy Piekary chciałby stworzyć omawiany deweloper. Dotychczas firma specjalizowała się w mniejszych projektach – np. grach mobilnych czy aplikacjach dedykowanych platformom VR. Nie da się jednak wykluczyć, że we wspomnianej w liście umowie z pisarzem twórcy dopatrują się szansy na zaistnienie na rynku „dużych” gier.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine
Klemens
2018-12-04 16:42:29
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow