Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Paradox szykuje zapowiedź nowego Vampire: The Masquerade?
Zapewne wielu z Was kojarzy popularną aplikację Tinder, służącą do poznawania singli i singielek. Niedawno w sieci zadebiutowała strona, która na pierwszy rzut oka przypomina dość ordynarną jej kopię. Nazywa się ona Tender. Jeśli zdecydujemy się na założenie na niej konta, zostanie przed nami postawionych osiem pytań. Na początku są one dość standardowe – musimy podać naszą datę urodzenia czy określić najbardziej pasującą do nas emocję. Później jednak robi się dość dziwnie. Najpierw algorytm prosi o wybranie określającego nas obrazka z czterech prezentujących dziewczynkę wyjętą żywcem z japońskiego horroru, plamy posoki, robaki oraz klauna o psychopatycznej aparycji. Następnie konieczne jest zdradzenie naszej grupy krwi, ocenienie w skali od 1 do 10, jak bardzo jesteśmy samotni oraz zdradzenie zainteresowań (wśród standardowych hobby znalazły się tak nietypowe, jak szamanizm, magia chaosu, ezoteryzm czy demonologia). Jeśli po przeczytaniu tego opisu wydaje Wam się, że za Tenderem stoi coś większego, to macie rację. Stronę stworzyła bowiem firma Paradox Interactive.

Po założeniu konta na Tenderze i obejrzeniu filmu wprowadzającego możemy wykonać trzy zadania – określić, jak się dziś czujemy, zdradzić co robiliśmy w miniony weekend i zgadnąć, jakiej emocji z koła Roberta Plutchika brakuje na stronie (co ciekawe, jest nią zaufanie). Następnie możemy zobaczyć listę osób „chorych” w Twojej okolicy i na tym na razie zabawa się kończy. Kolejne misje mają pojawiać się regularnie w ciągu kolejnych 6-8 tygodni.

Tender jest zatem klasyczną grą ARG (alternate reality game), której celem jest zapewne zapowiedź nowego tytułu. Jakiego? Dla wielu odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Jak zapewne pamiętacie, w ubiegłym roku informowano o planach firmy Paradox Interactive, zakładających powrót marki Vampire: The Masquerade w formie gry wideo. Cóż innego może kojarzyć się z wampirami bardziej, niż grupy i rozbryzgi krwi, ezoteryka, niepokojące obrazy i brak zaufania?

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine
Klemens
2019-02-11 15:53:14
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow