Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Nowy Fear Effect będzie taktycznym RPG-iem na wzór Shadowrun Returns
W zamierzchłym roku 2000 studio Kronos Digital Entertainment wyprodukowało wysokobudżetową zręcznościową grę akcji Fear Effect na pierwsze PlayStation, która po niedługim czasie doczekała się prequela. Teraz okazuje się, że powstaje kolejny Fear Effect – tym razem jednak ma to być produkcja niezależnego francuskiego studia Sushee (twórcy mrocznej przygodówki Goetia), mającego błogosławieństwo właściciela marki, firmy Square Enix. Jak dowiedział się serwis Eurogamer, Fear Effect Sedna będzie nowym wcieleniem marki, czerpiącym garściami z taktycznego RPG-a Shadowrun Returns. Inspiracje tytułem studia Harebrained Schemes widać chociażby w takich elementach, jak perspektywa izometryczna, strategiczna rozgrywka, maksymalnie pięcioosobowa drużyna czy konieczność współpracy między uzupełniającymi się bohaterami.

Z drugiej strony, pod względem fabularnym możemy mówić o pełnoprawnej kontynuacji serii. Twórcy otrzymali dostęp do scenariusza skasowanej swego czasu części trzeciej, a pomocą służy im reżyser oryginału, John Zuur Platten. W grze pojawią się starzy znajomi, tacy jak Rain Qin, Royce Glas i Jacob „Deke” DeCourt, a także kilka nowych postaci. Co ciekawe jednak, akcja Fear Effect Sedna rozpocznie się po wydarzeniach z niewypuszczonej trójki, a znaną fanom Hanę zobaczymy w roli niezależnej najemniczki.

Ponieważ Fear Effect Sedna powstaje w ramach programu Collective (poprzez który Square Enix promuje małych deweloperów korzystających ze starszych marek wydawcy i nie tylko, jednocześnie pozostawiając im wolność twórczą), będzie musiał powalczyć o wsparcie finansowe na Kickstarterze. Zbiórka crowdfundingowa ruszy w przyszłym tygodniu – 12 kwietnia. Jeśli zakończy się ona powodzeniem, gra powinna ukazać się w połowie 2017 roku na PC. Natomiast wersje konsolowe mają być jednym z celów dodatkowych kampanii.

Źródło:
"luckie" - GRY-OnLine
Klemens
2016-04-07 20:26:35
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow