Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Magicka doczeka się kontynuacji
Magicka od Arrowhead Game Studios okazała się niezwykle udaną grą hack-and-slash, która według najnowszych informacji znalazła pół miliona nabywców. Spory sukces zaowocował publikacją dodatku Vietnam, a już teraz planowane jest wydanie pełnoprawnej kontynuacji.

W wywiadzie dla serwisu Joystiq poinformował o tym Fredrik Wester, dyrektor generalny Paradox Interactive. „Kiedy – i wcale nie mówię ‘czy’ – ale ‘kiedy’ stworzymy kontynuację tej gry, będzie ona działała na zupełnie innej technologii” – te słowa wyraźnie zdradzają, że druga Magicka niechybnie powstanie. Pozostaje tylko pytanie, kiedy to nastąpi?

Wester wyjaśnił, że silnik dedykowany pierwowzorowi był bardzo wadliwy w momencie premiery i stąd decyzja o jego koniecznej zmianie. Wiele z występujących błędów zostało wprawdzie poprawionych, ale gra podobno wciąż ma kłopoty z działaniem na laptopach i boryka się z kilkoma innymi problemami. Winowajcą jest właśnie dość oporna technologia.

W wywiadzie ujawniono również, że debiutująca w ubiegłym miesiącu Magicka: Vietnam w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery znalazła ponad 30 tysięcy nabywców. Do tej pory liczba ta przekroczyła granicę 100 tysięcy, co jak na tytuł dystrybuowany jedynie za pośrednictwem Steama jest naprawdę dobrym wynikiem. Sporą rolę w uzyskaniu tego rezultatu odegrała z pewnością niska cena rozszerzenia, wynosząca 4.99 euro (ok. 20 złotych).

Tymczasem posiadacze Xboksa 360 zostali zapewnieni, że Magicka nieustannie zmierza na Xbox Live Arcade. Obecnie mówi się o pierwszych miesiącach 2012 roku, choć wciąż nie jest to nic pewnego. Z kolei wersja na PlayStation Network nadal nie jest wykluczana, ale o szczegółach na jej temat mamy zostać poinformowani dopiero w przyszłości.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine
Klemens
2011-05-04 16:06:03
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow