Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Kajko i Kokosz: Na plasterki - powstaje kolejna gra ze słynnymi bohaterami
Opowieści o przygodach Kajko i Kokosza, czyli sławetnych wojach kasztelana Mirmiła walczących z bandą Zbójcerzy, zajmują szczególne miejsce w sercach wielu polskich czytelników komiksów. Ostatnio owych sympatycznych bohaterów stworzonych przez Janusza Christę miała okazję poznać nieco większa publiczność – wszystko dzięki serialowi animowanemu, który na początku tego roku zadebiutował na platformie Netflix. Przypomnienie odbiorcom o tej marce postanowiła wykorzystać Fundacja Kreska im. Janusza Christy, która przypuściła ofensywę na rynek gier. Na początku ubiegłego miesiąca pojawiła się informacja, że zawarła ona umowę ze studiem RedDeerGames, na mocy której powstaną dwie produkcje osadzone w uniwersum Kajko i Kokosza, zmierzające na Nintendo Switch. To jednak jeszcze nie koniec. Od jakiegoś czasu wiemy bowiem, że w przygotowaniu znajduje się kolejna gra - Kajko i Kokosz: Na plasterki (ang. Kajko and Kokosz - For Slices).

Według oficjalnych doniesień, Kajko i Kokosz: Na plasterki, za stworzenie którego odpowiedzialne jest polskie studio Starving Pixels, będzie wieloosobowym, kooperacyjnym hack'n'slashem, z mechanikami opartymi o papierowe systemy RPG (konkretnie 4 edycji mechaniki Earthdawn od FASA Games). Co ciekawe, deweloperzy chcą, by fani uniwersum mieli czynny udział w powstaniu tej pozycji. Mają oni pomóc w przygotowywaniu scenariusza oraz mieć wpływ (poprzez ankiety) na wybór głównych bohaterów, NPC czy zadań pobocznych.

Kajko i Kokosz: Na plasterki ma się ukazać na PC, konsolach PlayStation i Xbox, a także urządzeniach mobilnych. Niestety, data premiery tytułu nie jest jak na razie znana, choć pierwsza wersja grywalnego dema ma pojawić się pod koniec tego roku.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine
Klemens
2021-07-02 17:28:27
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow