Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

CD Projekt o sposobie walki z piractwem Wiedźmina 2
Już teraz przewiduje się, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów będzie sprawcą najbardziej spektakularnej premiery polskiej gry, jaka kiedykolwiek miała miejsce. To niesie niestety także spore ryzyko równie dużej skali piractwa, ale okazuje się, że CD Projekt ma już plan walki z tym zjawiskiem.

Marcin Iwiński, jeden z założycieli firmy, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer zdradził, że już podpisywane są specjalne umowy z firmami prawniczymi i spółkami ścigającymi serwisy torrentowe. W związku z tym mieszkańcy kilku dużych państw ściągający nielegalnie grę mogą się spodziewać listu od takich podmiotów informującego o konieczności zapłacenia kary za złamanie prawa.

Oczywiście jej wartość byłaby dużo wyższa od standardowej ceny Wiedźmina 2 w sklepie, co ma odstraszyć wielu ludzi planujących nielegalne pobranie tego tytułu. Jednocześnie zaznaczono, że obecnie CD Projekt jest na etapie rozmów na ten temat i firma nie jest jeszcze zdecydowana, na jak dużą skalę chce przeprowadzić cały proces. Mimo wszystko, ryzyko wystąpienia wyżej opisanej sytuacji będzie istniało.

Trzeba przyznać, że jest to dość oryginalny sposób na walkę z piractwem. Przypomnijmy, że twórcy zrezygnowali z kontrowersyjnych zabezpieczeń DRM, na które skarżyli się nawet posiadacze oryginalnych egzemplarzy wielu tytułów korzystających z tego systemu. Pozostaje zatem pytanie, czy pogróżki o wysyłaniu listów wymierzających karę będą wystarczającą przestrogą dla piratów? Trzymamy kciuki za to, by operacja zakończyła się jak największym sukcesem.

Najwyraźniej jednak popyt na legalne wersje jest duży, bowiem właśnie ogłoszono, że w pierwszy weekend po uruchomieniu przedpremierowej sprzedaży, w samej Polsce złożono niemal 4500 zamówień na Kolekcjonerską Edycję Wiedźmina 2. Warto przypomnieć, że jej nakład na nasz kraj wynosi dokładnie 9999 egzemplarzy – jest więc niemal pewne, że zostanie on w pełni wyczerpany. Dla porównania, nakład podobnego wydania pierwszej części Wiedźmina wynosił u nas łącznie ok. 3000 sztuk.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ukaże się na rynku 17 maja 2011 roku w wersji na komputery osobiste. Twórcy zaznaczają, że bardzo chcieliby przenieść swoje dzieło również na konsole, ale póki co oficjalnie takie edycje nie zostały potwierdzone.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine
Klemens
2010-11-23 17:23:51
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow