Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

W poszukiwaniu mocy. Smoki wojny dusz

W poszukiwaniu mocy. Smoki wojny dusz

Informacje o książce

dots Tytuł: W poszukiwaniu mocy. Smoki wojny dusz (The Search for Power. Dragons From the War of Souls)
dots Autor: antologia
dots Ilość stron: 348
dots Wydawnictwo: Zysk i S-ka
dots Rok wydania: 2010
dots Cena: 35 PLN


Seria Dragonlance jest z pewnością znana każdemu fanowi fantastyki, dziesiątki książek powstałych na przestrzeni lat nadal cieszą się sporą popularnością. Pierwsza z nich wydana została w 1984 roku, po niej zaś nastąpiła fala kolejnych tomów, których nie ma sensu wyliczać, pomimo nieregularności kolejnych wydań, czytelnicy wciąż sięgają po ten niezwykły cykl.

Tym razem trafiła do mnie pozycja wydana w 2004roku - „W poszukiwaniu mocy. Smoki wojny dusz”, pod redakcją legendarnej dla mnie Margaret Weis. Z okazji dwudziestej rocznicy wydania pierwszej książki z serii Dragonlance, autorka postanowiła oddać w ręce czytelników antologię w całości poświęconą smokom z „Wojny Dusz”. Wraz z autorami stworzyła zbiór opowiadań, które przypominają nam Krynn i niezwykłe stworzenia go zamieszkujące.

W książce znajduje się czternaście opowiadań, których głównymi bohaterami są smoki, ciężko byłoby streścić fabułę, dlatego przytoczę jedynie fragment znajdujący się na okładce:
„Po wojnie Dusz smoki Krynnu wracają jeszcze potężniejsze. Wśród ich niezliczonych zastępów znajdziemy smoki w każdym rozmiarze, kolorze i o niespotykanych dotąd cechach: upiory, okrutne olbrzymy i komiczne maleństwa, smoki albinosy o niezwykłych apetytach, a nawet smoki w skrzyni, gotowe nagle z niej wyskoczyć. Na szczęście dla mieszkańców Ansalonu, krainę przemierzają też zabójcy smoków i czarodzieje, którzy studiują smoczą tradycję, aby zrozumieć potęgę tych tajemniczych stworzeń.”

W poszukiwaniu mocy


Od siebie mogę dodać, że wszystkie opowiadania są interesujące, dynamiczne, odkrywające nowe, nieznane dotąd możliwości jak i zachowania potężnych smoków. Ukazane są zarówno te przerażające, sprytne i niebezpieczne stworzenia jak i te, które potrafią przez wiele lat żyć niezauważone wśród ludzi, zdobyć ich zaufanie oraz przywiązać się do, jakby się mogło wydawać, znienawidzonej rasy. Poznajemy ich potęgę i majestat ale również cechy typowo ludzkie - pychę, chciwość, przywiązanie, miłość. Wszystko to w otoczce wspaniałego, fantastycznego świata jak i równie niezwykłych postaci - kenderów, gnomów, smokowców - tworzy to bardzo przyjemną i miłą w odbiorze całość.

„W poszukiwaniu mocy” jest lekturą lekką, niezbyt skomplikowaną czy wymagającą. Jest to typowa rozrywkowa pozycja, która na pewno spodoba się każdemu, kto sentymentalnie podchodzi do serii Dragonlance. Wszystkie opowiadania są dobrze skonstruowane, cechuje je dynamizm, zwroty akcji, interesujące postaci i ciekawa fabuła. Wydawnictwo Zysk i S-ka spisało się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę brak literówek czy też innych przeszkadzających w odbiorze błędów, każdy rozdział opatrzony jest wizerunkiem smoka, czcionka standardowej wielkości i miękka okładka w charakterystycznym dla serii stylu tworzą dobrą całość.

Myślę, że to już wszystko co chciałabym napisać o tej pozycji - to po prostu kolejny Dragonlance- czyli niezaprzeczalna perełka dla fanów serii. Jako jedna z tej grupy, mogę jedynie polecić tę pozycję oraz zachęcić każdego do zapoznania się z kultową serią zapoczątkowaną przez Margaret Weis i Tracy'ego Hickmana.


Karolina „Villemo” Ziółkowska
E-mail autora: karolina_ziolkowska1(at)o2.pl
Autor: Villemo


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow