Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti - Kieliszek trucizny

Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti - Kieliszek trucizny

Informacje o książce

dots Tytuł : Kieliszek Trucizny (Un bicchiere di veleno)
dots Autor: Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti
dots Ilość stron: 194
dots Wydawnictwo: Zielona Sowa
dots Rok wydania: 2012
dots Cena: 24,90 PLN
dots Autor recenzji: Michał „Regis” Bonk
dots Data recenzji:
dots Ocena: 95/100


Marceli to poczciwy nieudacznik, człowiek, który nie skrzywdziłby nawet muchy. Dlaczego więc zostaje oskarżony o podwójne morderstwo? A na dodatek ktoś próbuje go zabić? I jaką rolę w tej historii odgrywa… tajemnicza hrabina? Tak zawikłaną historię rozwiązać mogą tylko naprawdę dobrzy detektywi.

A w ich rolę wcielają się Nikola i Simon, rodzeństwo z zaułka Woltera w Paryżu, którzy pasje detektywistyczne odziedziczyli po ojcu policjancie. Wraz z nimi śledztwo prowadzą również inni mieszkańcy zaułka, którzy zakładają… tajne stowarzyszenie detektywów.

Wszystko zaczyna się od pozornie niewinnego posiłku w postaci naleśników z czekoladą. Nasi młodzi detektywi podczas konsumpcji zostają świadkami wypadku, w którym prawie ktoś zginął. Człowiek ten, jak później się dowie rodzeństwo, sam oskarżony jest o zabicie dwóch osób. Jednak czy to naprawdę on zabił? Odpowiedź nie jest wcale tak oczywista, jak mogłaby się wydawać!

Perdomenico Baccalario Alessandro Gatti   Kieliszek trucizny 144749,1


„Kieliszek trucizny” jest powieścią sympatyczną, napisaną w sposób prosty i zarazem ciekawy, idealnie przystosowany dla młodszego odbiorcy. Spodobają się mu zarówno bohaterowie, sposób ich przedstawienia, a także sposób wypowiadania się, dla każdego inny, również dobrze ułożona i wciągająca fabuła przykuje uwagę młodzieży.

Taką książkę sam bym chętnie przeczytał , mając kilkanaście lat, ale i mając ich wiele więcej chętnie zanurzam się w lekturę, a nawet czynię to ze szczerą radością. Czyta się ją szybko i swobodnie, zachwyciła mnie ciepłym i zdystansowanym poczuciem humoru oraz całkiem wartką akcją.

Malowniczo położony zaułek Woltera (nie byle kogo) w Paryżu okraszony domowym ciastem tudzież naleśnikami z czekoladą i wanilią, a w tle zagadka niczym na Baker Street, dodać coś jeszcze? W zimowe (obecnie prawie wiosenne) wieczory pozycja idealna!


Michał „Regis” Bonk
E-mail autora: radagast90(at)o2.pl
Autor: Regis


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow