Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

E. L. James - Ciemniejsza strona Greya

E. L. James - Ciemniejsza strona Greya

Informacje o książce

dots Tytuł : Ciemniejsza strona Greya (Fifty Shades Darker)
dots Autor: E. L. James
dots Ilość stron: 626
dots Wydawnictwo: Sonia Draga
dots Rok wydania: 2012
dots Cena: 39,90 PLN
dots Autor recenzji: „Asiunia”
dots Data recenzji:
dots Ocena: 80/100


Drugi tom najlepiej sprzedającej się trylogii ostatniej dekady, trylogii, która rozpętała światowe szaleństwo. Dalsza część historii Anastasii Steele i miliardera Christiana Greya, o której ostatnio mówi się najczęściej. Pełna erotycznego napięcia, o którym marzy każda kobieta.

Wszystko zaczyna się na nowo trzy dni po tym jak Anastasia odchodzi od Christiana. Dziewczyna jest załamana tym co się wydarzyło. Tęskni za ukochanym, ale wie, że musiała od niego odejść. By nie zatapiać się w ocean nadmiernych myśli, skupia całą swoją uwagę na pracy w wydawnictwie, gdzie zajmuje stanowisko asystentki redaktora naczelnego Jacka Hyde’a. Mężczyzna oczywiście wykorzystuje każdą chwilę by się do niej zbliżyć, na co Ana nie reaguje nie widząc jego zalotów lub nie zdając sobie sprawy do czego on zmierza swoim zachowaniem.

Tymczasem zbliża się wernisaż przyjaciela Anastasii, José, gdy nagle w jej skrzynce email pojawia się wiadomość od Christiana z propozycją podwiezienia. Noc przed spotkaniem z Christianem może i nie była spokojna, ale udało jej się zasnąć bez łez wylewanych na poduszkę. Okazuje się, że Anastasia nie jest mu obojętna. Jadąc razem na otwarcie wystawy, ogarnięci obsesyjną tęsknotą, nie potrafiący bez siebie żyć, rozpoczynają zupełnie nowy układ, na zupełnie nowych zasadach. Rozpoczyna się etap nauki, gdzie oboje odkrywają siebie nawzajem ucząc się być razem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i sprawowania władzy i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Powoli odkrywa przed ukochaną swe mrożące krew w żyłach tajemnice. Anastasia tymczasem uczy się życia w luksusie, przyjmowania drogich prezentów, przy czym broni również swojej niezależności. Kiedy wszystko układa się tak jak powinno w życiu dwojga kochanków pojawia się ktoś, kto chce zniszczyć ich związek. Dziewczynę ogarnia strach przed utratą ukochanego, Christian nie chce aby znowu od niego odeszła. Schody do szczęścia stają się coraz bardziej strome. Czy uda im się być razem? Czy pokonają przeciwności losu? Jak skończy się walka w obronie uczuć?

E


Od razu rzuciła mi się w oczy niezgodność co do wieku bohatera. W pierwszej części Christian ma dwadzieścia osiem lat, w drugiej natomiast dwadzieścia siedem. I nie można powiedzieć, że z roku na rok jest młodszy, bo akcja toczy się dopiero przez pięć tygodni. Co więcej, pierwszy tom trylogii skończył się dość tajemniczo. Anastasia zabrała swoje rzeczy i odeszła. Co dalej? Odpowiedzi miałam całą masę, ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy, że znowu będą razem. „Ciemniejsza strona Greya” kończy się w dość przewidywalny sposób. Nie muszę zatem czytać „Nowego oblicza Greya”, bo w sumie wiem o czym będzie. Sięgnę po nią jednak w nadziei, że zaskoczy mnie czymś nieoczekiwanym.

Sceny erotyczne sięgnęły już pornografii opisowej. Stały się dla mnie męczące i więcej już ich chyba nie zdzierżę. Do treści więcej skarg nie mam, ale pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że korektorzy w pewnym momencie posnęli. Zdarzyło się wiele literówek, chociaż to pewnie nic, ale wielokrotnie brakuje wyrazów.

„Ciemniejsza strona Greya” porywa w wir wydarzeń. Coś w końcu zaczyna się dziać i nie są to sceny łóżkowe. Polecam wszystkim, który mają mocne nerwy. Nieprawdopodobne staje się to, że młoda, niedoświadczona dziewczyna potrafi tyle razy szczytować. To niewątpliwie największe marzenie wszystkich kobiet. Polecam przeczytanie choćby dla samego poznania gatunku.


„Asiunia”
E-mail autora: iskierka8ruda(at)wp.pl
Autor: Asiunia


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow