Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Andre Norton - Swiat czarownic

Andre Norton - Świat czarownic


"Świat czarownic" jest to pierwszy tom pochodzący z wielotomowej sagi stworzonej przez tą pisarkę, ukazującej nam, czyli Czytelnikom zawiłości związane z magią, jej użytkowaniem oraz poznawaniem. Świat, o którym mowa, podzielony jest na kilka wrogo do siebie nastawionych państw walczących ze sobą o przetrwanie lub po prostu z czystej chęci mordu. Jedno z nich, będące ostatnią ostoją tak zwanej "Starej rasy" rządzone przez czarownice (kobiety w tym świecie mają wyłączność na używanie magii) jest jedyną deską ratunku dla pięknej sztuki, jaką jest magia, którą to pragną zniszczyć państwa ościenne.

Akcja książki rozpoczyna się w momencie przybycia do Świata czarownic młodego człowieka imieniem Simon - agenta tajnych służb wywiadowczych jednego z ziemskich rządów, który uciekając przed ścigającymi go płatnymi zabójcami poprzez magiczny portal przenosi się do tegoż świata. Od samego początku kłopoty podążają jego śladem i po niedługim czasie zostaje uwikłany w sprawy natury politycznej, ratując jedną z członkiń Rady Czarownic. Postanawia zaciągnąć się do wojska i służyć Czarownicom, jako żołnierz. Jednak po pewnym czasie objawiają się u niego zdolności magiczne, rzecz niemożliwa u mężczyzny pochodzącego z tego świata, i jego pozycja wzrasta.

Andre Norton   Swiat czarownic 173817,1


Wraz z upływem czasu Simon awansuje i zaskarbia sobie przyjaźń wielu osób, które to starają się go chronić i pomagać. Niestety sielanka nie może trwać wiecznie i Czarownice zostają wplątane w kolejną utarczkę, jednak tym razem z nieznanym przeciwnikiem, który jak głosi wieść przybył "zza oceanu". Simon czynnie bierze udział w działaniach wojennych i po pewnym czasie odkrywa, że najeźdźcy, jak on sam, nie pochodzą z tego świata. Dzięki własnemu sprytowi i pomysłowości pomaga on pokonać wroga, jednak jak podejrzewa - nie całkowicie. Tym akcentem tekst się kończy pozostawiając wiele spraw nie wyjaśnionych, a tym samym zachęcając do sięgnięcia po tom następny.

Książka ta jest doskonałą lekturą dla wielbicieli gatunku. Pozwala zapoznać się z ogólnym zarysem świata i praw nim rządzących, co jest bardzo pomocne w prawidłowym pojmowaniu znaczenia całej serii traktującej o Świecie czarownic. Inną niezaprzeczalną zaletą owej pozycji są jej niewielkie rozmiary, umożliwiające rozkoszowanie się dobrą dawką fantasy nawet osobom ciągle narzekającym na brak czasu.

Niestety nic nie jest doskonałe. Tak jest i w tym przypadku, tyle że tu sprawa dotyczy strony technicznej. Książka ta jest "klejona", a więc trzeba być przygotowanym na sterty fruwających kartek (niestety).

Podsumowując. Pozycja godna polecenia i przeczytania nie tylko dla "zagorzałych fanów", ale dla każdego czytelnika poszukującego odrobiny dobrej rozrywki bez potrzeby wielodniowego spędzania czasu nad książką.


Artykuł pochodzi z wortalu Załoga G. Załoga G - wortal o grach, literaturze i filmie

Autor:: Przemysław "Pirax" Czumaj
Autor: Pirax


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow