Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Mistrzowie Polskiej Fantastyki - opis kolekcji

Mistrzowie Polskiej Fantastyki - opis kolekcji

Niedawno w w sprzedaży pojawiła się nowa kolekcja książek Mistrzowie Polskiej Fantastyki. Po pierwszy tom z kolekcji sięgnąłem z trzech powodów. Po pierwsze - niska cena. Po drugie - lubię fantastykę. I wreszcie po trzecie – „Pan Lodowego Ogrodu” jest ponoć świetną książką, a jakoś do tej pory nie miałem okazji się zaznajomić.

Pierwszy tom kolekcji kosztuje 8.99 PLN, choć oczywiście jest to cena promocyjna, która ma zachęcić do zakupu pozostałych tomów, których łącznie ma być 40. Pozostałe książki w serii mają kosztować odpowiednio 16.99 PLN w kiosku czy salonie prasowym bądź 12.99 PLN jeśli zdecydujemy się na prenumeratę. I tak uważam, że to bardzo dobra cena, zdarza się bowiem bardzo często, że książki wydawane, nazwijmy to, w wersji kioskowej (bo niekoniecznie kieszonkowej) na starcie potrafią kosztować 15 czy 20 złotych, a później cena rośnie.

Po nabyciu mojego egzemplarza bardzo spodobały mi się dwie rzeczy. Książka jest w twardej oprawie, co bardzo lubię i cenię. A po drugie, ktoś w wydawnictwie Edipresse Polska pomyślał o czymś tak małym, a jednocześnie przyjemnym. Znaczy się o zakładce. Świetny zabieg, szczególnie, że zazwyczaj i tak dodaje się jakąś ulotkę z opisem serii, której i tutaj nie zabrakło.

Mistrzowie Polskiej Fantastyki 070421,1


Cieszy też to, że choć będą dostępne pozycje kilku uznanych autorów takich jak Jarosław Grzędowicz, Andrzej Ziemniański, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda i inni, to nie będzie takiej sytuacji, że na kolejny tom cyklu trzeba będzie czekać powidzmy do przyszłego roku. W numerze drugim znajdziemy tom drugi „Pana Lodowego Ogrodu”, w numerze trzecim tom trzeci. Czwarty tom jak już niektórzy się domyślają będzie w numerze czwartym. I piątym. I tu dochodzimy do jednej z największych wad omawianej kolekcji. Niektóre grubsze książki będą rozbijane na dwie oddzielne części co trochę smuci i niepokoi. Pierwszą „ofiarą” będzie właśnie tom czwarty „Pana Lodowego Ogrodu”.

Szkoda też, że nie wszystkie książki z różnych serii znajdą się w kolekcji. Największym poszkodowanym będzie zapewne cykl powieści „Achaja” Andrzeja Ziemańskiego. W sumie w kolekcji Mistrzowie Polskiej Fantastyki będą tylko trzy pierwsze tomy powieści, z czego pierwsze dwa będą rozbite na dwie części czyli trzy powieści z cyklu w pięciu tomach. Nie brzmi to jakoś zachęcająco.

Wszystkie książki, które wchodzą w skład kolekcji pochodzą od jednego wydawnictwa - Fabryki Słów. Z jednej strony wydawnictwo to ma w swojej ofercie naprawdę fajne pozycje. Z drugiej zaś… Skoro nazwa kolekcji to Mistrzowie Polskiej Fantastyki, a w kolekcji nie ma ani jednej choćby pozycji takiego Andrzeja Sapkowskiego (bo jego książek nigdy Fabryka Słów nie wydawała) to jednak coś jest nie halo.

Czy kolekcją Mistrzowie Polskiej Fantastyki warto się zainteresować? Z jednej strony zdecydowanie tak, wspomniany tutaj wielokrotnie cykl „Pan Lodowego Ogrodu” jest naprawdę wciągający. Po za tym ceny poszczególnych tomów uważam, że są przyzwoite, często nawet mniejsze niż promocyjne w księgarniach internetowych. Z drugiej strony jeśli wziąć pod uwagę taką wysokość mojej pensji to jednak jest to dość spory wydatek i nie jestem w stanie go udźwignąć, czego jako miłośnik fantastyki żałuję. Zapewne więc po prostu kupię kolejne książki z cyklu „Pan Lodowego Ogrodu” (jestem bardzo ciekawy co się będzie działo dalej) i na tym skończy się moje doświadczenie z omawianą kolekcją. Niemniej jednak jeśli lubisz fantastykę, warto się tej kolekcji przyjrzeć.


Marek „Wojman” Wojakowski
E-mail autora: wojman(at)me.com
Autor: Wojman


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow