Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Metro Trylogia. Wydanie limitowane Exodus - opis wydania

Metro Trylogia. Wydanie limitowane Exodus - opis wydania

Na łamach Sztabu zazwyczaj nie opisujemy specjalnych wydań książek, gier czy filmów. Po prostu piszemy recenzje tych dzieł, czasem dodając plusika za jakiejś wypasione wydanie (co ostatnio raczej się, niestety, nie zdarza). Dla książki „Metro. Trylogia. Wydanie Limitowane EXODUS” autorstwa Dimitry’ego Glukovsky`ego postanowiłem zrobić wyjątek. A to dlatego, że choć gry wideo są coraz popularniejsze w naszym kraju, to jednak nadal dość rzadko premierze gry towarzyszą jej powiązane książki.

W skład „Metro Trylogii” wchodzi: „Metro 2033”, dopisane później drugie zakończenie „Ewangelia według Artema”, „Metro 2034”, „Metro 2035” oraz opowiadanie „Przed i po”, które akurat pochodzi z książki „Witajcie w Rosji”. Jak można wywnioskować z powyższego opisu do czytania jest naprawdę sporo. Książka posiada aż 1072 strony, a to jeszcze nie wszystko. Po pierwsze całość została wydana w twardej oprawie, po drugie na samym początku i na samym końcu znajduje się plan moskiewskiego metra (w którym to toczy się akcja książek), a po trzecie - i najfajniejsze - w środku jest także dodatkowe 16 stron wklejki. A na niej znajdują się artworki z gry „Metro Exodus” wydrukowane na kredowym papierze. Wychodzi na to, że oprócz książek nabywca otrzymuje także mini artbook. Sama okładka jest dokładnie taka sama jak w wydanej grze.

Metro Trylogia


Jak wiadomo - wszystko ma swoją cenę. W przypadku „Metro Trylogii” ma to znaczenie podwójne. Sama książka jest bardzo gruba i w bardzo niestandardowym formacie 170x249 mm, a i waży „jedynie” 1.73 kg. Na początku ciężko jest się przyzwyczaić zarówno do rozmiarów, jak i wagi, ale po nieco dłuższym obcowaniu okazuje się, że jest świetnie wyważona. Choć mimo wszystko polecam raczej czytać na łóżku albo biurku, bo jednak po pewnym czasie gdy trzyma się ją w rękach zaczyna trochę ciążyć. Całość kosztuje 89.99 PLN i choć na początku wydawało mi się, że to drogo, to jednak zdecydowałem się na zakup. Znaczy się jedno z czasopism o grach dołączyło kod zniżkowy, dzięki któremu trylogię kupiłem za 71.99 PLN, ale fakt jest taki, że po prostu gdy tylko „Metro Trylogia” znalazła się w moich rękach, wiedziałem, że są to dobrze wydane pieniądze.

O samych powieściach na razie ciężko mi cokolwiek powiedzieć, jestem w tej chwili mniej więcej w 1/3 „Metro 2033”. Wiem tylko, że w Polsce i na świecie powieść ta jest bardzo popularna, będę miał więc okazję przekonać się czy słusznie. A dla fanów elektronicznej rozrywki uważam, że jest to nie lada gratka. Cieszę się, że wydawnictwo Insignis zdecydowało się wydać w naszym kraju trylogię „Metro” w takiej formie.


Marek „Wojman” Wojakowski
E-mail autora: wojman(at)me.com
Autor: Wojman


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow