Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Warhammer: Chaosbane

Warhammer: Chaosbane

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Warhammer: Chaosbane
dots Gatunek: cRPG
dots Producent: EKO Software
dots Dystrybutor: CDP
dots Cena: 199,90 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 55%
Warhammer: Chaosbane


Ostatnimi czasy obserwujemy swoiste odświeżenie marki Wojennego Młota, przy czym dość szerokim gestem raczeni są nią kolejni i kolejni deweloperzy. Skutkuje to powstawaniem tytułów bardzo ambitnych i po prostu dobrych, ale też szeregu znacząco słabszych, których właściwie jedynym rzeczywistym atutem jest właśnie logo, którym są one opatrzone. Do której kategorii zalicza się Warhammer: Chaosbane?

Przedmiotowa produkcja jest typowym hack’n’slashem, nastawionym nade wszystko na akcję, wymagającą dość szybkiego klikania, acz nie bezmyślnego, które z reguły będzie skutkowało szybkim zgonem postaci, o ile nie zdecydujemy się na wykorzystanie stosownych umiejętności bądź mocy specjalnych. Zarazem mechanika produkcji wymusza na nas nieustanne parcie naprzód, a to przez utratę tzw. energii wskutek braku toczenia walk. To nie jest pozycja dla miłośników skradanek…

Warhammer Chaosbane 124050,1
I tylko Wołodyjowskiego żal...


Warhammer: Chaosbane umożliwia zabawę czterema różnymi klasami, dość klasycznymi dla gatunku – możemy się więc skupić na rzucaniu fireballami na prawo i lewo, ewentualnie na łucznictwie tudzież z toporem w garści ruszyć w bezpośredni taniec z niemilcami. Trudno krytykować to rozwiązanie, jeśli alternatywa miałaby być niespecjalnie grywalna.

Każda z postaci posiada własną historię, ale nie wpływają one na główną fabułę, ta bowiem każdorazowo jest identyczna i liniowa. Co więcej, tak naprawdę nowe wątki pojawiają się bardzo rzadko, tak iż gracz nawet niespecjalnie jest w stanie zżyć się ze swoją postacią.

Warhammer Chaosbane 124050,2
To mi coś przypomina...


Sama rozgrywka niestety nie jest specjalnie angażująca, zwłaszcza na standardowym czy niższych poziomach trudności. Niezbyt ona bawi, cechuje się bowiem pewną łopatologicznością, poza bossami nie wymaga szczególnie nowatorskiego podejścia. Śmiem twierdzić, że już takie drugie Diablo czy pierwszy Torchlight były pozycjami bardziej nowoczesnymi…

W hack’n’slashach gracze zwykli dawać upust swym kolekcjonerskim instynktom, pragnieniu ciągłego samodoskonalenia się. I w istocie co chwilę otrzymujemy nowe i nowe przedmioty, sęk w tym, że niespecjalnie różnią się one wyglądem, zaś nazwy są generowane z wykorzystaniem dosłownie kilku czy kilkunastu członów.

Warhammer Chaosbane 124050,3
Mogłaby być krew, a nie jest


Również system rozwoju postaci jest rozczarowujący. Tak naprawdę nie mamy bowiem do czynienia z drzewkami umiejętności, te bowiem odblokowują się automatycznie z osiągnięciem kolejnych poziomów. W ten oto sposób twórcy odebrali graczom bodaj jedną z największych przyjemności właściwych dla tego gatunku gier.

Największym atutem gry jest niewątpliwie jej oprawa. Całość prezentuje się płynnie i bardzo często wręcz syci oczy, sprawiając satysfakcję tak pod względem detali, jak i animacji postaci. Tylko trochę szkoda, że same lokacje nie są zbyt liczne ani rozbudowane, przeciwnie, cechują się ono mocno liniową strukturą. Dźwięki i muzyka również cieszą, jakkolwiek nie dorównują warstwie wizualnej.

Warhammer Chaosbane 124051,4
Who's the boss?


Warhammer: Chaosbane w istocie można opisać jednym słowem – rozczarowująca. Nie jest to pozycja jednoznacznie zła, ale zbyt często uwidacznia się jej rzemieślniczy charakter, fakt, że była tworzona z buchalteryjnego obowiązku a nie prawdziwej miłości deweloperów.

Metryczka
Grafika 85%
Muzyka 75%
Grywalność 50%


Ocena końcowa
55%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots oprawa
dots zróżnicowane klasy
MINUSY
dots nużąca i mało złożona
dots do bólu liniowa - nawet jak na standardy gatunku
dots krótka
Wymagania systemowe
Intel Core i5 / AMD FX-8150 3.6 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bitPiotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow