Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Vegas Tales

Vegas Tales

Informacje o grze

dots Nazwa gry: Vegas Tales
dots Gatunek: przygodówka FMV
dots Producent: FMV Interactive
dots Cena: 46,99 PLN
dots Recenzent: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Ocena: 70%
Vegas Tales


Dziedzictwo – jest na swój sposób zdumiewającą ludzką cechą skłonność niejednej z osób do zastanawiania się nad losem pozostałości dzieł swego życia po śmierci, niezależnie od wiary w życie pozagrobowe bądź nie. Motyw ten stanowi wątek przewodni Vegas Tales, w którym mamy zadecydować – czy też raczej wpłynąć na decyzję – o losie dochodowego hotelu położonego w najsłynniejszej miejscowości stanu Nevada, a to poprzez identyfikację najlepszego kandydata (czy też kandydatki tudzież kandydatów) do objęcia tej jakże nietypowej schedy.

Powiedzmy sobie szczerze – sposób zawiązania intrygi jest nawet nie naciągany, co wręcz swą abstrakcyjnością i absurdalnością wołający o pomstę do nieba, co sprawia, iż użytkownik rozpoczyna rozgrywkę dość zniesmaczony. Na szczęście pomijając jedno – no góra dwa – zakończenie jest to jedyny przejaw słabszej formy scenarzysty.

Vegas Tales 071637,1
Ciekawa metoda na podryw


Nawet jak na powieść graficzną w Vegas Tales jest niecodziennie mało „gry w grze”, w tytule tym nie sposób „zgubić się” czy popełnić błąd, którego by się później żałowało. Tylko wybór zakończenia przymusi nas do konieczności ponownego zmagania się ze znanymi scenami, a i to tylko i wyłącznie wówczas, gdy nie wykonaliśmy wcześniej kopii stanu zapisu.

Vegas Tales to tak naprawdę interaktywny film, różniący się jednak od szeregu swych odpowiedników niemal totalnym brakiem decyzyjności odbiorcy (wybieramy kolejność, która jednak nie ma wpływu na rozwój fabularny), jak i „poszatkowaniem” na wiele krótkich scenek – ich długość liczy się w sekundach a nie minutach.

Vegas Tales 071638,2
Grunt to optymizm


Powyższe akapity mogą dość skutecznie zniechęcać wobec danego tytułu, lecz broni się on nade wszystko jakością poszczególnych opowieści – te są bowiem napisane z pomysłem, podsypane nienatarczywym humorem, niemal za każdym razem skrywając przysłowiowego „królika”. Historie te nieco pokpiwają z widza i jego przyzwyczajeń, lecz nie wywołując u niego cienia obrazy.

Sama oprawa jest wprost skrajnie minimalistyczna, ani przez moment nie przysłania ona aktorów, do których należy brylowanie (a przynajmniej dotyczy to nóg Beccy). Dowodzą oni, iż dysponują talentem pozwalającym im się wyróżniać nie tylko na poziomie szkolnych przedstawień – po prostu „są” oni odgrywanymi postaciami.

Vegas Tales 071638,3
Man will be man


Vegas Tales to pozycja nieskładająca obietnic ponad stan , lecz której autorzy właściwie rozłożyli akcenty. Pomimo braku sygnalizowania jakichkolwiek głębszych ambicji potrafi ona pozostać z użytkownikiem jeszcze wiele minut po wyłączeniu.

Metryczka
Grafika 80%
Muzyka 70%
Grywalność 70%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots dobre aktorstwo
dots niezły scenariusz
dots umiarkowana cena
MINUSY
dots mocno naciągany wątek główny
dots wszystko podane na tacy
Wymagania systemowe
Windows 7 64-bit, 8 GB HDDPiotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow