Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

The Chant

The Chant

Informacje o grze

dots Nazwa gry: The Chant
dots Gatunek: przygodowa gra akcji
dots Producent: Brass Token
dots Dystrybutor: Plaion Polska/Koch Media Poland
dots Cena: 149,90 PLN
dots Recenzent: „Suert”
dots Ocena: 70%
The Chant


The Chant to przeciętna gra. Oprawa graficzna pozostaje daleko w tyle za dzisiejszymi standardami. Czujemy jakbyśmy ogrywali produkcję sprzed lat. Na każdym kroku widać budżetowość. Nie jest brzydko, ale jest bardzo ubogo, przez co trudno o immersję. Tej dodatkowo nie buduje krótki prolog. Grze przydałoby się zdecydowanie dłuższe wprowadzenie. Spece od budowania napięcia i klimatu powinni wziąć lekcje u konkurencji.

Dopiero dłuższe przebywanie z grą pozwala nieco wsiąknąć. Poznajemy kolejnych wrogów, przemierzamy klimatyczne lokacje, z pewnością jest nieco lepiej. Na pierwszy plan wysuwa się ścieżka dźwiękowa. Muzyka to mocna strona tej produkcji.

The Chant 085459,1


The Chant to horror, chociaż zdecydowanie bliżej tu do przygodowej gry akcji. Produkcja stoi eksploracją, zbieractwem i walką. Niestety brakuje zagadek środowiskowych. Te bardzo by się przydały i urozmaiciłyby rozgrywkę. A tak jedyna trudność na tym polu polega na odnalezieniu dwóch czy trzech przedmiotów i połączeniu ich w całość. Dzięki temu otwieramy zablokowane wcześniej przejścia i kontynuujemy wątek fabularny. Aż chciałoby się trochę pogłówkować, jak miało to miejsce np. przy drugiej części Resident Evil.

Na plus z pewnością wyróżnia się rozwój postaci oparty na trzech głównych cechach. Ciało, Umysł i Dusza odpowiadają za różne zdolności i odporności naszej bohaterki. W połączeniu z używanymi podczas starć broniami i umiejętnościami jest to jeden z lepszych elementów zaimplementowanych w grze. Sama walka, mimo że nieco drewniana – daje radę. Pojedynki są satysfakcjonujące i wymagają zręczności. Jesteśmy zmuszeni wykorzystać posiadany przez nas arsenał, a każda z broni działa na inny rodzaj przeciwnika. Oprócz tego niektóre z nich lepiej sprawdzają się w Mroku inne w świetle. To miłe urozmaicenie.

The Chant 085459,2


Na zakończenie dodam informację o długości gry. Tę jesteśmy w stanie ukończyć w około 6 godzin. Trzeba się naprawdę postarać by czas ten wydłużyć. Poza tym po zakończeniu wątku głównego nie mamy tutaj do czego wracać. No chyba, że jesteśmy kolekcjonerami osiągnięć, to kolejne przejście będzie konieczne. Nie jest to jednak historia, która byłaby warta poświęcenia jej więcej czasu.

Całość moich wrażeń zobaczycie tutaj.

Metryczka
Grafika 60%
Muzyka 80%
Grywalność 70%


Ocena końcowa
70%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots ścieżka dźwiękowa
dots rozwój postaci
MINUSY
dots długość Gry - naprawdę tylko 6 godzin???
dots brak zagadek logicznych
dots sama się przechodzi
Wymagania systemowe
Intel Core i7-9700K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2060 Super / Radeon RX 5700 lub lepsza, 35 GB SSD, Windows 10 64-bit„Suert”
E-mail autora: suert.gamer(at)gmail.com
Autor: Suert


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow